arrow
profile_image
alena73
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kde je nejlepší u domu situovat zimní zahradu, jde mi o světovou stranu? Vy máte určitě zkušenosti. mám otázku mám možnost na jižní stranu včetně ranního sluníčka cca do 17hod. nebo strana východ a část sever slunce ráno do 12 a pak večer v 19 na chvilku nebo východ a část jih, slunce ráno a tak do 14hod. líbí se mi jih, aby tam v jarní měsíce bylo sluníčko, na posezení na kafe, ale zase jsem slyšela že jih je moc vedro a tam ne. Co vy na to?

arrow
profile_image
Eternity
od 17. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že bys měla zvážit jaké tam chceš rostliny. Některé třeba přímé světlo nesnášejí, mohly by se spálit. Taky počítej s tím, že tam v létě bude fakt vedro. Možná ten východ s jihem....

arrow
profile_image
alena73
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to bude můj relaxační welnes koutek.Budu tam mít výřivku, pak cvičidla typu rotoped, břišní posilovač a leg master. A to nejdůležitější je sezení na sluníčku na kafíčko, protože když je ještě zima nebo jaro tak po zimě člověk potřebuje slunce ale venku je ještě zima. Kytky ano, ale nerozumín kytkám je mi fuk co tam budu mít něco mezi tím vším pár palmiček...

arrow
Neprodává v Bazaru

Máme zimní zahradu k jihu.Je postavená v říjnu takže léto nemáme ještě vyzkoušené.Určitě bude nutné zastínění.A nejen kvůli sluníčku ale i kvůli soukromí.Večer tam nemůžu rozsvítit jsme jak ve výkladní skříni.(Jsme blízko do ulice.) Nemůžu se rozhodnout jestli rolety,žaluzie....To je ale na jiný téma.Rozhodně kvůli teplu který tam v létě určo bude to chce několik větraček a uvažuju že dám ke stropu ten ventilátor abych přinejhorším když se pak ani vzduch ani nehne odvětrávala i tak i kvůli kytkám.Už teď když svítí sluníčko je tam v poledne 28-30 st.Určo by tam bylo víc kdyby jsme hned neotvírali..Když slunce vyhřeje zahradu a otevřem dveře do obýváku tak se vyhřeje i ten obývák.Máme tam sedačku z ratanu takže si i poležíme.Je to supr pohodička když je venku půl metru sněhu a ty si kafíčkuješ a nasáváš sluníčko.. Máme podlahový topení takže když slunce zapadne udrží se příjemný teplo i v mrazu.Když je pod mrakem či chumelí a mrzne (i mínus10-15st.) a není topení zapnutý tak je tam kolem 5 stupňů a nechodíme tam.Kytky zatím vybírám.Potřebuju aby zvládli teplotní výkyvy který tam jsou.Ráno 5 a v poledne kolem 30 st.Dočítám se že citrusy,olivovník,bobkový list,fíkovník,mučenka,oleandry..Ty budeš mít výřivku, bude tam vlhko tak se kytkám bude dařit jedna báseň.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejlepší umístění zimní zhrady je na jih. Ale pouze za podmínky že v projektu bude dobře vyřešeno zastínění a ventilace. Zastínění venkovní je nejúčinnější. A ventilace by byla nejlepší strojová. Základ je zvolit dobrého projektanta a realizační firmu.

jitkaaa

nemůžeš hodit fotku té zimní zahrady, prosím?

arrow
profile_image
alena73
od 26. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zatím je fáze projektu, proto se ptám, kde to bude lepší takže fotku nemám a asi to bude roh půl východ to na cvičící maličkosti a půl na jih to pro sezení mimo léto na sluníčku.
děkuji za rady. Dnes svítí sluníčko a kéž bych ji už měla.

arrow
profile_image
Mark1
od 23. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pokud uvažujete o zimní zahradě - doporučuji navštívit web

http://www.zimni-zahrady.org

arrow
Neprodává v Bazaru

Poloha záleží především na tom, jestli chceš zahradu využívat celoročně (tzn. že tam budeš mít i podlahové vytápění plus podlah.konvektor) nebo jen mimo topnou sezónu.
My zvažujeme taky zimní zahradu, ale určitě ne na jih, protože v létě tam jinak nebude možné vůbec pobývat, leda že bys z toho chtěla mít v létě saunu...
Chceme ji mít ne pro kafíčko, ale rovnou jako jídelnu, tzn. rozšíření obývacího prostoru se vším všudy. Umístění - severovýchod, je to teplotně nejstabilnější řešení, hlavně v létě. Takže budeme řešit trojsklo v oknech a vytápění. Máme také výborné zkušenosti s rekuperačním větráním v domě, takže plánujeme i napojení na naši stávající rekuperační jednotku, aby se v zimě nějaká ta el. energie ušetřila. Snad Ti můj příspěvek nějak pomohl, alespoň pro inspiraci.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na myskin: Souhlas s tou ventilací a zastíněním. Ale naši známí mají zimní zahradu na jih a je tam v létě i přes nucené větrání a zastínění hrozné horko. Byla jsem si tam posedět a po chvíli jsme se rozhodli si přesednout do obýváku.
Letos se rozhodli koupit klimatizaci, ale zase je to o ek. náročnosti provozu, že jo. Proto na jih bych zimní zahradu opravdu nedoporučovala.

arrow
profile_image
Krocánek
od 19. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No většinou se doporučuje dát zimní zahradu na stranu, kde je nejdéle slunko/světlo. Aspoň tak jsem kdysi to řešil http://www.abev.cz/zimni-zahrady. To teplo jak říkáte, co by se mohlo nahromadit se dá využít při rekuperaci dále do domu. Takže z toho můžete těžit. jako stejně je lepší to nechat na firmě oni vám doporučí nejlepší místo. Pokud si jí teda nestavíte úplně celou sami.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené