Dámy, majiteľky umývačiek na riad, potrebovala by som vašu pomoc a radu, pretože s ňou nemám moc skúseností. Stalo sa mi toto - už mi dochádzajú tablety a tak som si kúpila soľ do umývačky (Somat) a leštidlo. Leštidlo ok, kontrolka mi zhasla. Soľ som doplnila PRESNE podľa inštrukcií v návode (dala som tam cca 1,5 kg) a uzáver utiahla. Spustila som umývací proces, kontrolka mi prestala svietiť, vypadalo, že je všetko v poriadku. Po pár minútach sa mi rozsvietila kontrolka na soľ a keď umývací proces skončil a otvorila som umývačku, poháre a príbory mali mliečny povlak. Skoro som odpadla. Spustila som umývací proces znova (krátky), otvorím umývačku a všetko krásne lesklé. Ale kontrolka na soľ stále svieti a ja neviem, či tam tá soľ je alebo už nie, či ju mám doplniť znova...vedela by ste mi niektorá vysvetliť, čo som urobila špatne? Ďakujem.

Já tedy netuším, mně po dosypání soli sýlko korektně zhasíná. Schránka na sůl je hodně velká a taky ta sůl pak hodně dlouho vydrží, třeba půl roku nebo tak... zkus jí tam třeba ještě přisypat až dokud ji neuvidíš. Povlak se mi taky jednou stal, když se mi přelilo leštidlo trochu okolo. Asi by se dalo přežít i bez kontrolky, prostě bys jednou za čas dosypala sůl po vrch...

arrow
profile_image
clearbook
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nalila jsi do otvoru, kam se sype sůl, vodu?

Reaguji na mufallo: Priateľ mi vraví, že jediné logické vysvetlenie, ktoré ho napadá, je, že mi tá soľ všetká vytiekla do umývačky (keď svieti kontrolka) a to sposobilo ten mliečny povlak. Ale mne sa to nezdá. Uzáver som normálne utiahla a že by 1,5 kg soli naraz vytieklo? Už som z toho jeleň.

Cituji clearbook: A nalila jsi do otvoru, kam se sype sůl, vodu?

Voda tam bola a ako som už písala, urobila som to presne podľa návodu, v ktorom bolo, že tam musí byť voda a soľ ju bude pri sypaní vytlačovať (tú vodu).

Ešte by som sa chcela spýtať - mliečny povlak sposobuje soľ alebo leštidlo? Ďakujem.

arrow
Neprodává v Bazaru

A jak to vypadá v nádržce na sůl teď, je tam jenom voda, nebo zbytky soli. Problém by mohl být právě v tom uzávěru - pokud máš tzv. granulovanou sůl - která mimochodem jako jediná do těchto vestavných automatických změkčovačů patří - tak se mohlo stát, že se Ti dostala granule mezi hrdlo a těsnění víčka. Tlak vody by pak sůl nehnal do trysky změkčovače, ale cestou nejmečího odporu - netěsné víčko, tím by se sůl rychle vyplavila a kontrolka by začala znovu svítit.

Reaguji na heelska: Odšróbovala som uzáver a je tam len voda, strčila som tam prst a soľ som necítila. To znamená, že mi vyplavilo úplne všetkú soľ?

arrow
profile_image
Kelča
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kup sůl novou a nasyp ji znovu. Jestli jsi do téhle doby myla jen s tabletami, tak nádržka na sůl snese i 2 balení najednou.Povlak dělá leštidlo.

Reaguji na Kelča: Študujem to aj na internete a píše sa tam, že sa okrem soli a leštidla pridáva ešte nejaký "mycí prostředek" (čo to je?), ktorý sa má kombinovať so soľou a leštidlom. Myslela som, že tieto 2 veci stačia.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Katarínka85: Ahoj, já tedy vždy dávám ntablety a i při používání tablet dosypávám sůl a leštidlo. Pokud by bylo jenom sůl a leštidlo, tak mi tam nějak chybí ty čistící látky.
Doporučuju koupit novou sůl, nasypat ji tam plnou nádržku (až uvidíš nahoře vrcholek solné hory ), koupit tablety a pokračovat v procesu jako s tabletama do teď, dokud se ti zase nerozsvítí kontrolka na sůl nebo leštidlo.

Cituji Maui: já tedy vždy dávám ntablety a i při používání tablet dosypávám sůl a leštidlo

A to nevadí, že tablety už soľ a leštidlo obsahujú? Ospravedlňujem sa za hlúpe otázky, ale umývačka riadu je pre mňa španielska dedina

arrow
Neprodává v Bazaru

Tablety sůl neobsahují, pouze jakési změkčovadlo vody a to jaksi katexový změkčovač vody nezregeneruje a po určité době dojde k takovému nasycení katexové pryskyřice, že se labyrint změkčovače ve kterém je nasypána stane pro vodu neprůchozí. Takovýto stav je nevratný a labyrint je třeba vyměnit, cena se pohybuje dle výrobce myčky, ale v průměru stojí tento díl cca 6000,- takže sůl dosypávejte vždy i když používáte tablety vše v jednom.
Pokud byla myčka nová dojde k rychlému odplavení soli ze zásobníku do systému a doplnění je třeba opakovat. Jak už tady někdo psal - klidně naplnit až po okraj.
Šedivé skvrny a jakoby mazlavý povlak na vlhkém nádobí signalizuje mnoho leštidla - tedy dávka leštidla mohla být nastavena správně, ale pokud tam nebyl mycí prostředek tak leštidlo nemělo s čím reagovat. Leštidlo funguje tak, že zneutralizuje zbytky mycí chemie a zajistí zrychlený odpar vody z nádobí a tím nevznikají při schnutí mapy. Vzhledem k tomu, že jsou chemie na sebe navázány měly by být od jednoho výrobce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Katarínka85: Pokud už používáme tablety obsahující leštidlo je plnění zásobníku dalším leštidlem již plýtvání penězi a výsledný efekt může být naopak horší.
U většiny současných myček je v základních nastaveních tvrdost vody - to určuje spotřebu soli a volba mytí pomocí prášku, či pomocí tablet. U některých sofistikovaných modelů myček se při volbě tablet obsahujících leštidlo dávkovač leštidla vestavěný do dvířek sám vypne.

Mne tá umývačka nedá pokoj Odšróbovala som uzáver a strčila do otvoru varešku, aby som zistila, či je tam soľ a je jej tam cca 3-4 cm. Tá nádobka musí byť úplne plná? Mám teda zajtra kúpiť nové balenie a dosypať ho tam?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené