arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Milé dámy, napadlo mne, že by bylo fajn, kdyby zde na Omlazení bylo místo, kam by se dalo psát úplné složení kosmetických výrobků. Mně to velmi často zajímá před tím, než si něco koupím, a někdy dá docela práci to dohledat. Ráda bych tady udělala se svolením pana Vodičky průzkum, zda byste o to také měly zájem. Mohlo by se to udělat například jako součást recenze výrobku, s tím, že by bylo možno také psát poptávku po složení nějakého výrobku a kdo by měl, by přispěl. Byly by kontaktovány také uživatelky, které na daný výrobek již psaly recenzi a upozorněny prostřednictvím SZ na žádost o zaslání složení výrobku.
Tak, prosím, pište, co si o tom myslíte a zda to stojí za to uskutečnit..
Děkuji

arrow
profile_image
Love.Heels
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem jednoznačně pro, skvělý nápad.

U věcí, co se kupují přes net dobré, ale jinak si složení přečtu rovnou v drogerii, když mám výrobek v ruce a kupuji si ho.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Blogerka

já jsem taky pro

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky a vy víte co přesně která složka znamená - co to je? Mně samotné složení nic neřekne. I to, co jsou například silikony v šamponech jsem se dozvěděla z nějaké diskuse, kde to někdo polopaticky a hlavně česky napsal, sama od sebe (jen z pouhého čtení složení) bych v životě nepřišla na to, že konkrétně tahle složka s touhle koncovkou je silikon a co to způsobuje (no a hlavně by mně to nenapadlo hledat).

Ve složení vím co je maximálně tak aqua a tím to většinou končí. Myslím, že by to teda sloužilo snad jen těm co jsou zdatné v chemii a my ostatní bychom pak stejně potřebovali nějaký výklad k tomu

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Mě tohle napadlo už dříve, že by nebylo špatné přidat k recenzím možnost uvést složení výrobku. Třeba jak je tam teď nově kolonka "videorecenze youtube", tak by tam mohla být kolonka, do které by bylo možné napsat složení. Nebylo by špatné, kdyby bylo možné doplnit složení i k již založeným recenzím. Já bych tohle určitě uvítala a sama bych ráda složení výrobků, které třeba mám zrovna doma, doplnila.

arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Minette: Tak já zrovna si hledám celkem konkrétní věci ve složení, které chci nebo nechci aby tam byly, jedná se hlavně o pleťovou kosmetiku. Hledám věci co nejvíc přírodní, a je právě spousta, které se jako přírodní tváří ale nakonec ve složení jsou i parabeny, silikony, parafin..Objednávám si přes internet, jinak taky samozřejmě nemám problém přečíst si to v drogerce.
Jsou i holky, které jsou na některé složky citlivé, alergické, i proto tomu třeba začaly rozumět a trochu se "sebevzdělávat" v chemii

arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na jana81:

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji Minette: Holky a vy víte co přesně která složka znamená - co to je?

Každé složce přesně nerozumím, ale dřív jsem třeba složení kosmetiky neřešila vůbec. Teď se o to snažím zajímat a aspoň ten základ ve složení mi něco řekne a udělám si představu. Třeba když základem očního krému, který výrobce propaguje jako vhodný na citlivou pleť, je paraffinum liquidum, moc sympatické mi to není. Stalo se mi to zrovna nedávno u krému od Dermacolu, který jsem objednávala přes eshop a složení jsem neznala.

Cituji prskafka: jinak si složení přečtu rovnou v drogerii, když mám výrobek v ruce a kupuji si ho.

To sice jo, ale já bych třeba byla ráda za možnost v klidu si to přečíst doma a podle toho si namyslet, co pak vyberu. Hodně se toho dá samozřejmě dohledat přes internet, u recenzí mají třeba blogerky často vyfocený obal i se složením, ale každopádně tahle možnost u recenzí tady na Omlazení by byla fajn.

arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji jana81: To sice jo, ale já bych třeba byla ráda za možnost v klidu si to přečíst doma a podle toho si namyslet, co pak vyberu.

Přesně, někdy člověk má pár tipů na výrobek, mezi kterými se rozhoduje, jeden mají v lékárně, druhý třeba ve specializované firemní prodejně nebo parfumerce, jiný je jen přes internet...

arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Minette: my ostatní bychom pak stejně potřebovali nějaký výklad k tomu

Toto mne taky napadlo, mít takový slovníček těchto pojmů, protože jsou samozřejmě desítky výrazů, které nám třeba nic neříkají, a zní to chemicky, a přitom se jedná o neškodnou či prospěšnou složku . Například Tocopherol což je vitamín E..
Tyto věci se dají celkem snadno vygooglit, ale mít to přehledně na jednom místě by se mi taky líbilo...

arrow
profile_image
orangeflower
od 4. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

výborný nápad, som tiež za.. kopu vecí neobjednám kvôli tomu že nikde nemôžem dohľadať zloženie a nechcem to potom zbytočne buď predávať alebo darovať

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bezva nápad..já bych to určitě uvítala. Často než něco koupím, tak pročítám recenze od holek a podle toho se rozhoduji. Ráda bych znala složení hlavně u pleťové kosmetiky..neni mi jedno co si na sebe dávám a když názvům nerozumím, tak určitě nebudu líná si to dohledat . Bylo by fajn kdyby to bylo všechno pohromadě

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

3

Cituji LadyMiss: kdybych měla vyhledávat každou složku z čeho to je nedělám nic jinýho

Tak já třeba taky nedohledávám a neanalyzuju každou jednotlivou složku, ale jak jsem už psala, aspoň tomu základu většinou rozumím a jsem schopna udělat si podle toho obrázek.

Cituji LadyMiss: řekla bych, že je to pro většinu zbytečnost a zbytečný vypisování.

Však kdo to považuje za zbytečnost, vypisovat se s tím nemusí. Ale bylo by fajn, kdyby ta možnost u recenzí byla. Podle mě by bylo ideální, kdyby byl u recenze nápis "složení", na který by bylo možné kliknout a složení si zobrazit. Koho by to nezajímalo, koukat na to nemusí. Ale nemyslím si, že by to byla zbytečnost pro většinu. Třeba co tak čtu kosmetické blogy, tak se mi zdá, že se o složení kosmetiky zajímá čím dál více lidí.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji fashion86: neni mi jedno co si na sebe dávám a když názvům nerozumím, tak určitě nebudu líná si to dohledat

holky a kde si to dohledáváte?

Já vím, že na internetu člověk najde informací plno - jenomže si myslím, že pokud člověk nemá potřebné vzdělání, tak mu ta informace bude vždy nějak vytržená z kontextu. Krom toho na internetu si každý může zveřejnit v podstatě co chce, dnes píší i úplní laici už i do Respektu.

Nechci vypadat že bych byla nějak proti tomu, jen mě to vážně zajímá.

Dám příklad: jednu dobu se objevilo - a četla jsem to všude možně - že silikony jsou špatné, každá jsme zkoumaly složení, dokonce se začaly vyrábět šampóny na kterých je výrobcem v místech, kde v 90. letech zářil nápis "novinka" tak je tam "bez silikonů" - prostě mi přišlo trh a marketing zareagovaly na tu "silikonovou hysterii". (Mimochodem dříve - do té doby - jsem se nikdy nesetkala s tím, že by někdo řešil silikony)

Pak jsme se asi postupně nějak většina vrátily zas od přírodních šampónů k běžným (protože většině používat jen a pouze březový šampón udělá na hlavě takovou tu slámu).

A nakonec mi i kadeřnice řekla, že některé jsou naopak prospěšné. A růžový elséve jako šampón bych tak jako tak zavrhla (i bez znalosti silikonů) z pouhého pocitu, co mi dělal na hlavě.

Nechci vypadat, že mi je jedno, co na sebe patlám. Jen se možná řídím víc pocitově - tím co vidím jak mi sedí, možná je to i chyba. Na druhou stranu bych pak kromě znalosti jednotlivých složek musela mít i znalost, například toho, jak spolu jednotlivé složky reagují a to už je na mě prostě chemie.

Nápadu se nijak nebráním, jen zatím si nejsem jistá, kde přesně vidět ten přínos. Zatím ho vidím jen tam, když má někdo na něco konkrétního alergii - na tohle to je vážně super nápad, ale jinak?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené