Kočka Šklíba
Mě doktor řekl, že veškeré úpravy se dělají až po sundání rovnátek, takže vydrž!

Artemis
já do toho šla protože zuby jsou v podstatě můj ne jediný, ale největší estetický problém, a když se to dá vylepšit, tak proč ne. Taky mám strach, že vysolím spoustu peněz, a výsledek nic moc, ale když vidím, jak se o mě zubař stará, teď mám už sundané ty hnusné korunky a místo toho provizorky, a už ty vypadaj líp než ty staré, tak věřím, že to bude super!Té operace dásní se bojím nejvíc, jdu za týden.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Artemis
Ahojky,
zprvu Tě uklidním, není to taková hrůza Když jsem začala číst Tvůj příspěvek a ještě nemrkla na fotku, představovala jsem si to mnohem horší, dle Tvého popisu. Ale chápu Já mám taky se zuby problémy, takže vím, jaký je to pocit stydět se za úsměv.
Ale k tématu: Uštípl se mi kousek zubu na horní jedničce, ještě jako dítěti /na autíčkách, bacha na ně/. Mamka tenkrát málem plakala, že jsem si zničila zuby. Ale dovedla mě k normál doktorovi a ten mi ho něčím "dodělal". Čím to nevím, ale říkal, že to bude časem měnit barvu atd. až to upadne a pak to musíme vyměnit a udělat znovu.
No, je to už 15 let a nic neupadlo Barvu trochu změnilo, ale myslím, že nikdo nikdy nepoznal, že jsem měla zub uštípnutý. Pokud by si nevzal lupu nebo mě zblízka detailně nezkoumal zoubky.
Teď mám na horních fixní rovnátka a zub pořád v pohodě. Takže nezoufej, najdi dobrého doktora a uvidíš on Ti to spraví

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám také dodělávaný zub - jedničku po úraze. Zrovna dneska jsem si ho uštípla tím že jsem se ťukla o skleničku a ulítl mi roh. Ale vydržel mi 3 roky.. Zítra jdu na opravu tak si ho zas nechám doplnit jak minule, jenom doufám že mi ho zas neudělá delší, to jsem ji pak musela prosit asi 3x ať mi zbrousí. Zatím to udělám takhle, až budu mít penízky tak asi zainvestuju do zoubku aby mi už nějakou tu dobu vydržel..

martinam
Ono to tam není vidět moc, ale když mám otevřenou pusu, tak díra jde viditelná mnohem víc... a nedejbože když mě někdo vyfotí během mluvení....

lamerienda01
Mě nikdo žádná rovnátka nedoporučil..Ty spodní zuby mě až tak neštvou..naštěstí...Ale je fakt, že by se s tím možná ještě dalo něco udělat..

Když já když se směju tak mi jdou stejně vidět dásně, takže se budu zakrývat i tak..Spíš mě jde o to když budu s někým mluvit, že se nebudu cejtit blbě a nestydět se...hodně mi to pošlapalo sebevědomí...

sapca
Takovéhle problémy má mamka..teď šla na nové korunky, protože jí popadaly, nebo se ulomily..Má jich v puse celkem dost...a když jí je sundaly, nebo opravovaly tak měla jen takový pahýlek místo zubu..Toho já se bojím..Aby mi z těch mých neudělal nějaké tyčky...a hlavně aby to drželo... ségra měla taky udělané dva přední zuby..DR jí to zbrousila a po čase jí to opadlo z jednoho zubu a na druhém změklo a navíc se to ještě zabarvilo...Tak to nechala být a teď má jeden zbroušený a druhý tmavší...
je fakt že jí to dělaa dr taky v pubertě....

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, to se divím, že s tím žiješ takhle dlouho běž s tím na zubní, ať ti udělají fotokompozitní výplň. Měla jsem uštípnutý jeden přední zub, stalo se mi to asi před 15ti lety. Tehdy mi musela zubařka zbrousit kousek skloviny, aby se materiál dal uchytit na větší plochu a také mi zbrousila hranu zubu (spodní roh) aby se zamezilo namáhání té části. Před půl rokem jsem si všimla, že to nějak zežloutlo, udělala se mi tam malá hnědá tečka, tak jsem s tím šla. Zabralo to cca 10 minut, dokonce mi tu původní hranu obnovila. Dnes už se prý dělá tak kvalitní materiál, že se nemusí zub brousit, protože to drží i na velmi malé styčné ploše. Nechala jsem si tím vyplnit i vybroušené místo po skvrně na vedlejším zubu. Pak to na chvilku "zapekla" modrým světlem a bylo to. Ať koukám jak chci, není absolutně poznat, že to mám doplněné, ani pod lupou na jakémkoliv světle. Stálo mě to 400 Kč. Jediné, co je třeba promyslet, je bělení zubů - pro přírodní zuby jsou odstíny A (1 až xy), já mám A1, ale pro bělené zuby jsou odstíny B (1 až xy), což je taková "křídově" bílá barva. Když si necháš potom vybělit zuby, výplň se nevybělí a je nutné udělat novou.
Jak koukám na tvé zuby, broušení nee! Nech si to vyplnit, chybí ti stejný kousek, jako mně, akorát že já to měla jen na jednom zubu - což je jedno. Vůbec si neumím představit, jak bys vypadala se zbroušenými zuby, s tím by tě snad žádný normální zubař nepustil domů

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené