Holky, co máte zkušenost s vyšetřením na urologii..co to obnáší. V novém roce se chystám a už teď mám šílený strach.

Děkuji

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: mám, co potřebuješ vědět? Co tě trápí? Já byla na cévkování a pak na kalibraci. Je to nepříjemný, ale bolestí bych to nenazvala

já mám za sebou výtěry z močové trubice, je to nepříjemné, ale dá se to vydržet. nasadili mi chemoterapeutikum a po třech letech vleklých problémů jsem měla klid.

Holky díky za odezvu...nevím co semnou budou dělat, ale obtíže mám takové že v noci chodím 3x - 4x za noc na malou, vyčůrám opravdu pokaždé dost, žádné jen ucrknutí a ke všemu mně vždy vzbudí velká bolest v zádech v oblasti ledvin.

Takto bych to popsala, netuším co mně čeká, ale mám panickou hrůzu s cévkování a ostatních věcí co by mi mohli dělat.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: neboj se, cévkovat tě budou asi určitě a asi provedou i kalibraci, zjistění, kolik je obsah tvýho močáku. Nechceš zajít prvně na sono ledvin? Možná by to stačilo, i když pochybuju

Reaguji na Moňas: Jasně že bych nejraději zašla na sono nebo ultrazvuk , ale doktorka mi prostě vypíše žádanku na urologii a bude na urologovi jak se rozhodne . A obávám se že mně čeká to, co jsi psala. Z cévkování mám hrůzu, psychickej blok. Když mi to jednou dělali před operací okamžitě jsem omdlela jak jsem slezla z křesla a od té doby mám prostě v sobě šílený strach. Ta kalibrace je co?

Nebo mně může i obvodní poslat jen na to sono?

Děkuji za rady.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: Cévkování je asi základ, potřebuju moč odebrat sterilně a to jinak, než cévkováním nelze. Kalibraci mi dělali a prý mi tím měřili, jak je široká močová trubice a pak mi pouštěli tekutinu do močáku a měřili jeho objem

Na sono tě může poslat obvoďák. Teď mi tam taky moje obvodní psala žádanku (z jiných důvodů, než u tebe teda, ale sama mi to navrhla. Skrz žaludeční potíže mi napsala sono břicha, jater, ledvin atd...)

Reaguji na Moňas:
Bože to nepřežiju..asi zkusím zatím tu obvodní, ale asi není tak dobrá jako ta tvoje protože mi chce vypsat prostě jen žádanku na urologii..kdybych tohle věděla už jsem mohla mít alespoň tady tyhle neinvazivní vyšetření.

Myslíš že si to mám vyžádat? teda je mi jasný že se jí zeptat můžu, jen mi také je jasný že tohle doktoři asi moc rádi nemají.

Jak jsi tu kalibraci přežila?
To cévkování..ono teda pro hodně lidí to nic není, pokud to ten doktor nebo sestra umí, že..ale u mě jde o ten psychický blok spojený s tím omdlením těsně po nacévkování.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: Kalibraci bych přirovnala k cévkování. No chápu, že máš v sobě blok. Zkus to takhle říct obvodní, třeba se smiluje a pošle tě prvně na ultrazvuk, i když myslím, že tam toho moc vidět nebudou

Reaguji na Moňas:

No tak nějak jsem si myslela že je to podobné cévkování,jak by se tam jinak dostali, že , ale asi se tam uvnitř víc a dýl vrtají, je to tak? Utlumí bolest něčím před vyšetřením nebo se jede na ostro?

Ale určitě příští týden zkusím zajít k obvodní a zeptat se jí.

Je zvláštní že mě to v oblasti ledvin bolí v noci, během dne, jen nechápu proč musím několikrát za noc chodit na záchod a vyčurám prostě plnou dávku..ne jak u zánětu močáku že se jen "učurne" a pálí trubice, nic takového.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: já to tak mám celý život a nic mě nebolí.

No do mě doktor napustil vodu a chtělo se mi děsně čůrat, pak ji zase vypustil, celkem jsme se u toho i pobavili Sem mu řekla, že mu asi počůrám ruce A moc dlouho to netrvá, ani to nebolí

Reaguji na Moňas:

Já myslela že to trvá skoro hodinu to vyšetření.

hele, třeba mi nic není, nechci panikařit, je fakt že v noci chodím čůrat už pěkně dlouho (taky jsem pěkně dlouho permanentně nevyspaná, vstávám opravdu 3x -4x za noc..dnes jsem byla dokonce na malé jen půl hoďky po sobě)..ale za poslední asi rok se k tomu přidaly ty noční bolesti.Já prvně myslela že to budou záda, ale vždy se mi pak mírně uleví než znova usnu tak proto mám podezření na ledviny. Jinam než na urologii mě nenapadlo se obrátit. Vůbec netuším co to je. To že chodím během dne na malou snad 3x víc než ostatní (třeba kamarádka šla 1x za hodinu a já mezitím 4x) mi už ani nevadí, ale to v noci je dost obtěžující.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: chápu tě, mám to stejně. No uvidíš co ti řeknou. Poprvé, jak tam dojdeš, tak pravděpodobně budou cévkovat a výsledek ti řeknou většinou hned, potože kapku moči šoupne hned pod mikroskop a dle toho pak zváží následný vyšetření. Zkus říct doktorce o těch ledvinách, zda nemůžeš jít prvně tam, ale fakt pochybuju, že tě pošle prvně na sono

Reaguji na Moňas:

Uvidím, zaběhnu tedy za tou obvodní..pro jistotu jsem se koukala ve svém okolí po dobrém urologovi a našla jsem jen lékaře , chlapa..Já to tak nemám ráda když jde o takovýhle vyšetření aby mi to dělal chlap.Čím jsem starší, tím jsem víc cimprlich sakra.

Ale jinak říkáš že to není nic hrozného? Jak dlouho trvá to cévkování při vyšetření?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na adrenaline34: Já mám taky chlapa a je super Cévkování jen pár minut, ani to ne možná

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené