Dnes jsme zjistili, že venkovní parapety na naší novostavbě jsou usazeny bez spádu, čili rovně a tím pádem z nich nestéká dešťová voda tak jak má.

Bohužel minulý týden byla natažena fasádní barva.

Prosím poraďte, dalo by se s parapety ještě něco dělat? Nebo se máme smířit s aktuálním stavem a vyžadovat po firmě nějaké odškodnění?

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

neskwik
stavebně tomu nerozumím, ale rozhodně bych to reklamovala, přece to udělali závadně. pokud je to novostavba, v záruce to ještě bude? a mohli by to nějak opravit. ale chtít se jim do toho určitě nebude...

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

neskwik
Já bych se prala za to, aby vám to opravili, včetně opravy fasády. Jestli mají být spádované, tak to má asi svůj funkční význam a mohlo by to dělat bez toho neplechu v budoucnu.

imoen
...to určitě nebude, ale já mám strach z toho, že kdyby ty parapety začaly opravovat a ukládat do správné pozice, aby neporušili fasádu

jataky
jj, podle mě všechny venkovní parapety musí být spádové a ty naše jsou v rovince. Snad to ještě půjde opravit, ale mám jisté obavy, že nás od toho budou odrazovat kvůli narušení fasády

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji neskwik: aby neporušili fasádu

To určitě poruší a tak jí taky musí opravit. Nevím jaké parapety máte, ale pokud jsou opatřeny plastovými zazdívacími boky, mohlo by v místě napojení dojít k průsaku.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

heelska - souhlas. Pokud zaviní vícenáklady (porušená fasáda), tak ji musí opravit. Chápu, že se toho bojíš, protože máte novou fasádu, ale v podstatě stojíš před volbou nefunkční parapety (s rizikem průsaku) vs. riziko nekvalitně opravené fasády. Prostě na nich s tou opravou fasády budeš muset klečet a hlídat si to a - moje dobrá zkušenost ze stavby - vyhrožovat, že jestli to nebude, jak má být, nezaplatíš jim (pokud už jsi okna a parapety zaplatila, tak je tvá pozice holt slabší). To je jediné, co na stavební firmy platí - nezaplatit. Bohužel dost smutné.

jataky
Jj, taky to znám, že nezaplacení peněz je pomalu jediným možným nástrojem, jak přimět firmu k napravení věci. Bohužel v tomto případě už máme téměř zaplaceno, zbývá nám doplatit nějakou zanedbatelnou čátku (v poměru v s čátkou celkovou).
Parapety nám usazovali fasádnici. Včera došlo k opravě jednoho z parapetu, všechny ostatní jsou údajně v pořádku. Jenže manžel je prošel s vodováhou v ruce a bohužel...i některá z nich se musí předělávat. Ale jak říkašriziko průsaku, apod. je nad nějakou vizuální stránkou věci, ale každopádně to zamrzí, když se jedná o novostavbu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené