arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím Tento rok mě čeká maturita a nejvíce se obávám (profilové) ústní z matematiky. Nějak si moc nedovedu představit, jak to bude probíhat. Zkrátka dostanu příklad, ten si na potítku vypočítám a pak to budu počítat na tabuli? A budou se mě přitom ptát na teorii nebo na tu se moc nedostane? Když udělám chybu, opraví mě nebo mě v tom nechají? Radili Vám učitelé, když ste byly v koncích?

Vím, že na každé škole je to jinak, jen mě zajímají Vaše zkušenosti, jak to probíhalo a jak jste dopadly Takže pokud tu je někdo, kdo tuhle hrůzu podstoupil, tak budu ráda za info

Já maturovala z ajiny a navíc u nás na škole byla matematika písemna, ještě jsem neslyšela o ústní...

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já to samé jako Verushkk v tom případě to není státní matika ne? Jedině školní část a tu má každá škola jiná, tak to asi neoradíme. Státní je písemná, jen jeden test..

já letos budu též maturovat z matiky ústní, zajímají mě přesně ty samé otázky, mám trochu obavy! ale myslím, že učitelé budou shovívaví, naše učitelka matiky nám tvrdí, že se nemusíme bát, že to bude ještě lehčí, než státní, tak nevím no...

Reaguji na werunka14: zakladatelka píše, že je to profilová zkouška

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Samsi: Nějak si moc nedovedu představit, jak to bude probíhat. Zkrátka dostanu příklad, ten si na potítku vypočítám a pak to budu počítat na tabuli?

Tak o tom by Vás snad měli informovat ve škole, ne?

arrow
profile_image
Mmiluš
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já maturovala před čtyřmi lety z matiky na gymplu,tak třeba to trošku pomůže. Vytáhla jsem si otázku,kde byly dva příklady (jeden lehčí a jeden těžší), měla jsem 15min na přípravu, mezitím se mě přísedící přišla zeptat,jestli nepotřebuji poradit, ale věděla jsem,takže nebylo potřeba. Pak si mě pozvali ke zkoušení,napřed si sednout k nim ke stolu, kde se mě ptali na pár věcí z teorie plus abych jim řekla své výsledky. Zkoušející mi řekla, že má výsledky stejné a pak už mě poslala počítat na tabuli. Radit jsem nepotřebovala,ale myslím že kdybych se zadrhla, tak by mě určitě pomohli a zkusili nějak navést. Jinak fakt záleží na každé škole jaké to má,ale ať máš aspoň nějakou představu

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ashley9: naše učitelka matiky nám tvrdí, že se nemusíme bát, že to bude ještě lehčí, než státní

No nám zase tvrdí, že státní je jak pro cvičený opice, ale ústní ať nepodceníme Z čehož vyplývají mé obavy

Cituji BellaEJ: Tak o tom by Vás snad měli informovat ve škole, ne?

Ve škole nám řeknou tak maximálně kolik minut máme na to a to a z jakých okruhů nás budou zkoušet. Jen těžko nám asi řeknou, ať jsme v klidu, že nám když tak poradí apod.

No jinak diskuzi jsem nezaložila proto, že chci vědět, jak to proběhne na naší škole, prostě mě jenom zajímají vaše zkušenosti

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mmiluš: děkuji něco takovýho jsem potřebovala

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Maturovala sjem před 7 lety na gymnáziu, jako úplně první ze třídy a rovnou z matematiky Vždycky mi šla, neměla jsem strach - vylosovala sjem si otázku, dostala jsem ke každé části (a i b) příklad - ty sjem zvládla tak za 5-10 minut spočítat a pak jsem jen čekala, až přijde zbytek komise a začne se zkoušet. U nás nebyla tabule, jen jsem svůj postup při řešení vysvětlovala zkoušejícímu a přísedícímu (nic jsem znovu nepsala, probírali jsme to, co jsem si napsala na potítku) - bylo to rychle hotové taks e mě ještě ptali na nějakou teorii (měla jsem eukleidovy věty a pak kombinatoriku - operace s kombinačními čísly a faktorialy), vše jsem věděla, takže nápovědu jsem nepotřebovala (i když vím, že jiným s esnažili trochu radit - trochu je "nakopnout" správným směrem). Pro mě to byl asi nejpohodovější předmět.....

Cituji Samsi: Ve škole nám řeknou tak maximálně kolik minut máme na to a to a z jakých okruhů nás budou zkoušet. Jen těžko nám asi řeknou, ať jsme v klidu, že nám když tak poradí apod.

Teď už je na to pozdě, ale maturity jsou veřejné - tj. studenti mladších ročníkus e mohou přijít podívat a okouknout průběh My to tak praktikovali od prváku, aby jsme zjistili, jak kteří profesoři zkouší a případně radí/pomáhají......

arrow
profile_image
Samsi
od 28. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: kombinatoriku

to máš štěstí, o téhle otázce si zrovna říkám, že bych tak nejvíc chtěla vychytat

Cituji bakalářka: studenti mladších ročníku se mohou přijít podívat a okouknout průběh

jojo já vím, my se byli dívat na obhajoby písemných prací a na ústní z výpočetky, ale tu matiku jsme jaksi vypustili

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Samsi:
Neboj, já jsem sice maturovala strašně dávno, ale myslím, že základní principy zůstávají. Když totiž poctivě chodíš do školy a učíš se, tak tě žádný normální kantor u maturity nepotopí, byla by to i jeho ostuda, že vás to špatně naučil.
U nás to probíhalo stejně jako tady už psaly ostatní - na potítku se přišla matikářka zeptat, jestli je všechno jasné, případně upozornila na nějakou záludnost. Příklady se pak počítaly (přepisovaly) na tabuli, přitom člověk komentoval, jak a proč právě takto postupoval.
Mému spolužákovi se stalo, že jeden příklad počítal úplně chybně. Když ho začal přepisovat na tabuli a matikářka viděla, že je to špatně, okamžitě vystartovala a se slovy: "Tohle je zajímavý způsob vypočtu, Pavle, ale byl by asi časově náročný, co kdybychom to zkusili jinak", jednou rukou mazala ty jeho nesmysly a druhou hned psala správný začátek postupu. Spolužák se pochopitelně hned chytil a příklad správně dopočítal.
Takže není proč se strachovat, určitě ti vyučující pomůže, kdybys náhodou zazmatkovala.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Samsi: Já má teda po maturitě už hodně let, ale dvě kamarádky tehdy měly matiku a vylosovaly si zadání úkolu, v potítku připravily a pak na tabuli počítaly. Samozřejmě, že se komise občas zeptala na něco, jako proč to tak je a jestli si jsou tím skutečně jisté atd. - obě premiantky a obě to totálně zvrtaly, že mohly být rády, že prošly. Takže se nenech znervoznět, nachytat a podobně.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si na ústní z matematiky vytáhla dva příklady, jeden byl na matice tak jsem to vypočítala na papíře a pak znova na tabuli s tím že jsem popisovala co dělám (tenhle řádek vydělím tímhle číslem blablabla...) Z teorie se jenom zeptali jaké máme typy matic jinak nic.
Druhý příkla byl z geometrie, řez na krychli. Načmárala jsem si na potítku od ruky jak to vychází, podívali se na to a řekli že řez mám dobře a už to ani nechtěli vysvětlit tak jsem šla.

Naše ústní z matiky byla taková, že sis vytáhla otázku, která obsahovala dva příklady.. jeden lehčí, druhý těžší... na potítku sis to spočítala.... u nás teda chodila třídní (učila matiku) a kontrolovala jestli to počítáme dobře nebo ne...přece jen tam ale máš k mání tabulky... a pak si to šla počítat na tabuli, kde si říkala co zrovna děláš... a hotovo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené