Ústní voda Listerine až tak dobrá tedy rozhodně není. Obsahuje velké množtví alkoholu a silice éterických olejů. Viděla jsem i popálené dásně od používání a dásně po jeho použití vypadají pouze zdánlivě zdravé. Protože alkohol způsobuje vasokonstrikci cév, vypadají bledší, ale zánět pod dásní probíhá nerušeně dál, tedy příčina není odstraněna. Pokud máš pocit, že i přes tvoje čištění ti zůstává plak dále na zubech buď máš špatnou techniku nebo je zub povlečen zmineralizovaným povlakem a na něm pak snadněji ulpívají jakékoli jiné nečistoty včetně plaku. Doporučuji návštěvu u hygienistky, ta ti zuby profesionálně vyčistí, vyleští a naučí, jak se o ně starat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ještě k té ústní vodě Listerine: Zkoušela jsem i tohle, ale je to pro mě moc silné, pusa mě pálila, že jsem myslela, že chcípnu. Takže dobrý pocit jsem z toho neměla. A dobře jsem udělala, že to už nepoužívám - nedávno tvrdil nějaký výzkum v USA, že ústní vody se silnou koncentrací alkoholu způsobují po dlouhodobém používání rakovinu ústní dutiny (právě kvůli přítomnosti tak vysoké koncentrace alkoholu).
Já používám ústní vody bez alkoholu, obsahující fluoridy (moje zubní pasta, kterou používám proti krvácivosti dávní, ke které mám dispozici, totiž fluoridy neobsahuje, tak proto musím používat ještě ústní vodu)...

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ústní vodu bez alkoholu vyrábí třeba Colgate (růžová voda). Myslím, že není špatná. Také ty alkoholové nesnesu.

Máme doma taky Listerine , ale mě osobně víc vyhovuje Odol.

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně listerine vyhovuje, užívám si to hrozný pálení, zřejmě mám masochistické sklony či co

arrow
profile_image
HiKatie
od 5. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Listerine jsem používala roky v USA, kde je to běžná voda s běžnou cenou. Tady mi přijde strašně předražená, takže používám, co zrovna koupím (odol, stoma, dm značka...). To pálení jsem taky měla ráda, měla jsem vždycky pocit, že to nemůžou žádné bakterie přežít . Ty místní vody mi zezačátku proto přišly strašně slabé, ale už jsem si zvykla a teď je mám ráda.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Listerine používám, modrý je nej. Nosila jsem tři roky fixní rovnátka, pravidelně čistila a používala listerinku...ani jeden kaz a zuby jako "nové"..

arrow
profile_image
Marianne
od 29. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidávám se, Listerine také používám, mně "chutná" nejlépe ten oranžový, citrusový. Pálení je skvělé, sice se občas musím chytnout umyvadla , ale zato mám pak skvělý pocit. Používám ji dlouhodobě a jsem na tom, jako nihaso, ani jeden kaz, zoubky krásné bílé a bez plaku.

téma Ústní voda jsem nezaložila já, byť je to takto presentováno a je vytrženo z kontextu, protože tam šlo hlavně o obsažený alkohol, který by mohl být potenciálním karcinogenem, jak naznačují poslední studie. Byla to pouze odpověď na jeden příspěvek. Jestli někomu vyhovuje, ať jí klidně používá, nikomu nic nezakazuji. K ústní vodě jsem se již vyjádřila a již k tématu nemám co dodat, v odpovědi je vše, co je podstatné.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Janya
Však se s tebou nikdo nehádá...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Naše známá zubní doktorka taktéž nedoporučuje pravidelné užívání ústních vod, zjm. Listerine (vysoký obsah alkoholu). Prý když už, tak asi 14-i denní "kúru" za třeba dva tři měsíce .. Jinak se mimo jiné nemůžou množit ty "dobré", prospěšné bakterie ..

Cituji Tereez: nemůžou množit ty "dobré", prospěšné bakterie ..

souhlas, mě je zubní hygienička zakázala používat.
Pokud dobře čistíme není potřeba

arrow
profile_image
Madeline 18
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já používala Listerine nebo Stomu.Listerin ten modrý to byla fakt síla , ale povlak na zubech se mi vyhýbal celý den a zuby byly krásně čisté )).Ale potom co jsem si přečetla , že vody s alkoholem nejsou dobré , protože při dlouhodobém používání způsobují rakovinu dutiny ústní , (tak jsem hledala vodu bez alkoholu a přešla jsem na ELMEX a dobrý.Ta růžová teď nevím od Colgate nebo Signal voda mi přišla fakt hnusná , taková divná pachuť po vypláchnutí (.Škoda jinak je mnohem levnější než Elmexka, ale fakt ta chuť, to neeee (.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak jsem si dala tu práci a poslala dotaz na výrobce Listerinky a tady je odpověď ohledně procent alkoholu ..

"Dobrý den,
obsah alkoholu v ústních vodách Listerine je přibližně 25% - je to koncentrace vhodná k rozpuštění a optimálnímu účinku eterických olejů. které Listerine obsahuje.
Dr. L.Korábek, CSc."

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tereez: Naše známá zubní doktorka taktéž nedoporučuje pravidelné užívání ústních vod, zjm. Listerine (vysoký obsah alkoholu). Prý když už, tak asi 14-i denní "kúru" za třeba dva tři měsíce .. Jinak se mimo jiné nemůžou množit ty "dobré", prospěšné bakterie ..

Přesně tak. Když jsem řekla mé hygienistce, že používám ústní vodu, zeptala se mě proč, když nemám žádný zásadní problém (nemocné dásně apod.). Na mou odpověď, že je to pro můj pocit, že dělám pro své zuby maximum, mi řekla, že trvalé používání ústní vody je zbytečné a mnohdy může i škodit. Jednak ty agresivní můžou časem poškozovat sliznice a jednak hubí i tzv. přátelské bakterie, které máme v puse a ve slinách a které zaručují přirozenou obranyschopnost, kterou si tím pádem narušujeme . Ústní vody tedy ano, ale neagresivní, krátkodobě k vyléčení konkrétního problému, případně v situacích, kdy není možné si vyčistit zuby. Pokud si zuby správně čistíme, plak se na nich neusazuje a ústní voda je tím pádem zbytečná.
Ono je to podobné i s pastami. V podstatě je úplně jedno, jakou pastou si zuby čistíme, můžeme si je čistit i bez ní, protože nejdůležitější je technika čištění a správný výběr kartáčků. Pasta tu plní funkci spíše chuťovou, deodorační, osvěžující. Pouze v určitých případech (např. citlivé zuby) může pasta pomoci problém řešit, jinak je to prý opravdu jedno.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené