arrow
profile_image
Adujur
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, rozhodnuju se, jestli zvolit UTB obor AJ pro manažerskou praxi, nebo Mendelu obor Cestovní ruch. Byla jsem po maturitě půl roku v USA, AJ mě baví, mám k ní teď asi nejblíže, ale nevím jak to tam chodí a tak bych byla ráda kdyby mi mohl někdo napsat, jak studium zvládá, co je nejtěžší apod. příjde mi toho moc..co jsem četla, tak je na 1 semestr okolo 10ti předmětů, z toho u každého nějaké úkoly, cvičení, seminárky apod. mám jen strach, abych to zvládala a Zlín mám od domova 5 hodin a neznám to tam. Brno je taky daleko,ale mám tam známé, škola se mi moc líbí, vím, že mám chuť se naučit něco novýho /ekonomie/, ale je fakt že ekonomie mě na střední až tak nebrala, takže tady k tomu zas tak blízko nemám, základy jsou opravdu minimální, takže tady se spíš bojím náročnosti, vzpomínám jak jsem se na gymplu učila ekonomii a bylo to pro mě jen učení se na zpamět spoustu prázdých vět.. a tak nevim jestli na to mám, se to všechno naucit a jestli vubec zvládnu se do toho dostat..mám šílené dilema, každej den si studuju předmety z těch škol, zkoušim jestli by mě to bralo nebo ne, co je lepší, co je náročnější..je tu někdo, kdo by mi mohl ke každé škole něco řict a aspoň trošičku mě popostrčit? Chci se jen rozhodonout dobře. Už si fakt nevím rady. Předem všem moc děkuju, budu vděčná za jakýkoliv příspěvek..

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já tedy na Mendelu nestuduji, ale znám z té fakulty pár lidí a všichni tvrdí, že je to dost náročné (z oboru nikoho neznám, ale nemyslím si, že by se to moc lišilo). Kamarádka, co tam studuje (velmi chytrá holka) chodí v sobotu večer domů kolem 21 hod a ani nepije, aby se mohla učit. Ta fakulta má velkou mortalitu studentů a má pověst nejnáročnější ekonomky v Brně, ale zase v životopise to je fajn. (Taky jsem měla v úmyslu se tam hlásit, tak jsem o tom četla všechno možné).
U nás na škole jsou ti nejtvrdší profesoři právě z Mendelky. Nechci tě nějak odrazovat a strašit, náročná škola se dá vzládnout, ALE musí tě alespoň trochu bavit. A píšeš, že na ekonomii moc nejsi. Jinak Brno je skvělé město Jsem ráda, že jsem tam studovala, určitě bych ho upřednostnila před Zlínem (ale to je asi proto, že u něj bydlím, prý je to skvělé studentské město, pokud tam i bydlíš a nedojíždíš domů).
A k té angličtině na UTB: Znám z tama 3 holky. 2 co ji vystudovaly. Jedna říká, že jí to, co se týče AJ moc nedalo a druhá je spokojená. Ta co tam ještě studuje je taky spokojená hodně.
Být tebou volím angličtinu, když je ti nejblíž

arrow
Neprodává v Bazaru

Kamarádka je na UTB a je moc spokojená. Zvládá to, byla předtím rok na jazykovce, má FCE. Kdyžtak se ti poptám.

arrow
profile_image
foginka
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Adujur: Na tomto oboru (na UTB )mám spolužáka ze střední. Bez problému udělal Bc. a to měl na střední čtyřky. Fakt nevím jestli ho to tak baví, nebo je to tak lehké. Každopádně já byla na UTB na jiném oboru týden, než mě přijali na Mendelu. A nelituju. Na UTB mi to přišlo hrozně jednoduché (což je možná dáno fakt jen tím prvním týdnem.), ale když vidím, co za lidi má z tama titul, nemám o té škole moc valné mínění. Sama jsem hrdá, že jsem absolventka Mendelu. Naprosto souhlasím s tím, že je to škola náročná. Hodně ekonomických předmětů budeš mít i na cestovním ruchu - na to se připrav. A hlavně úroveň jazyků je tam fakt bídná. To vidím jako hlavní mínus Mendlovky a jeden z důvodů, proč jsem na navazující šla na MUNI.

arrow
profile_image
Adujur
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moc Vám všem děkuju za příspěvky. Ještě teda nevím, jestli jsem do Zlína vůbec přijata, ale psala jsem scio testy a podle percentilu v to doufám..protože teď se mi trošku otevřely oči - Mendelu pro mě asi fakt nebude, dokážu se učit, to jo, ale asi by mě to nebavilo a to je docela důležitý, k angličtině mám blíže. Mimochodem, nevíte náhodou jaký percentil stačí k přijetí na UTB? Na stránkách píšou že s 50ti znamená, že prospějete, ale to neznamená že mě stoprocentně přijmou. Nemám moc představu kolik lidí se tam tak hlásí a jak tam přijímají.
Ale ještě jednou fakt děkuji, pomohlo mi to

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adujur: Kamarád se na UTB dostal s percentilem cca 40 a myslím říkal, že jsou tam i lidi s 13. Jinak co se týče úrovně tam, tak mi řekl, že je to škola k ničemu, že mu to nic nedalo. Mají tam taky ekonomické předměty (účto, eko), ale prý jsou to takové základy, které věděl i normálně (na střední patřil k průměrným žákům) a pro využití v praxi je to málo. V angličtině berou např. i literaturu a strašně se piplají v gramatických rozborech, ale mluvení a ostatní důležité schopnosti nerozvíjejí. Po dobu studia prý ani nepostřehl, že do nějaké školy chodí - rozvrh 2 - 3 dny v týdnu, úkoly téměř žádné, seminárky a zkoušky primitivní. Takže za mě - pokud nechceš studovat výšku jen pro titul ale i pro znalosti - nedoporučuju.

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Enriketa: : Kamarád se na UTB dostal s percentilem cca 40 a myslím říkal, že jsou tam i lidi s 13.

To by mě teda zajímalo na jakých fakultách stačí 13 , na fakultě ekonomiky a managementu bylo před 3 lety když jsem se hlásila minimum cca 65 (nešla jsem tam). A na té angličtině to taky nebylo pod 60. Sestra se hlásila s 55 a nedostala se. Na technologické se bere bez přijímaček, ale je tam vysoká mortalita studentů, stejně jako na informatice. Na multimediální brali s percentilem okolo 90. Tak kam člověka vezmou s 13?? To je nejhorší takové řeči "někdo něco mám pocit říkal" a pak se na školy lidi neoprávněně dívají špatně.
Co se týče té úrovně tak, myslím, že na UTB se všeobecně plive, protože je to mladá univerzita a lidi říkají, že to UK, Masárně apod. nemůže sahat ani po kotníky, tak jako ostatní novější školy.
A s tím rozvrhem jsem to zjišťovala: všechny ty holky co znám měly školu většinu semestrů 4x týdně a to dokonce někdy od rána do večera. Ta angličtina rozhodně není jednoduchá, ale pokud je zakladatelka do AJ zapálená, nebude mít problém. Zas taková prča to nebude, ke státnicích se jich loni dostalo celkem málo oproti stavu v prváku, ostatně tak jako na většině VŠ v ČR.

arrow
profile_image
Adujur
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem se pozastavila nad percentilem 13, to asi opravdu není možný. Já mám teda percentil 85 ale hlásí se tam se mnou i kamarádka a ta má percentil 57, takže s tim že se sestra nedostala s 55 si mě trošku zaskočila na stránkách mají že když má člověk 50, tak prospěje a má šanci, na scio stránkách má 57 na hranici - máte šanci a máte to v kapse, tak teda nevím jak velkou šanci má. To se uvidí, taky jsem zvědavá, kdy to bude na internetu, píšou že nejpozději budou výsledky až 21.6. což je teda ještě doba. Každopádně moc děkuju za názory a příspěvky

arrow
profile_image
noeud
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Gratuluju ke krásnému percentilu! To máš v kapse

Cituji Adujur: amarádka a ta má percentil 57

Letos by to mohlo být lepší, prý je tento ročník slabý, co se počtu týče. Každopádně ať kdyžtak zkusí odvolání.

arrow
profile_image
Adujur
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju akorát ta kamarádka mě štve, tak snad tam ta nějaká šance i s 57 je, když 50 je minimum. Uvidíme.
Spíš ještě přemýšlím, jak s tou Mendelovkou. Dokážu se šprtat, maturovala jsem z matematiky, jen nemám žádné základy a když píšete že je to tak náročné, tak mám z toho docela strach..je dost možné, že se v tom taky můžu časem najít a třeba mě to začne i bavit, ale kdo ví. Jen se chci rozhodnout správně i v souvislosti s uplatněním a mojí budoucností.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Adujur: Mimochodem, nevíte náhodou jaký percentil stačí k přijetí na UTB? Na stránkách píšou že s 50ti znamená, že prospějete, ale to neznamená že mě stoprocentně přijmou.

Před dvěmi lety to bylo od 70 co si pamatuju. Jestli máš 85 tak bych neměla strach, podobný měla kamarádka minulý rok a dostala se na AJ

arrow
profile_image
Adujur
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Od 70, jakože to měli napsané na stránkách, že kdo má 70 tak prospěje, jako je to s těma 50ti tento rok? Koukala jsem že minulý rok nevzali jen 30 lidí z těch, kteří měli min. 50, což mi přijde docela dobré.

Na UTB na tuto fakultu se dostane, co vím, každý... a jen fakt málokdo z ní pak odchází z důvodu, že by to nezvládal. Těžké to rozhodně není, když tam chodí lidi, kteří měli problém s jazyky i na střední a obecně měli problém se kamkoliv jinam dostat. Ze všech fakult na UTB je tahle nejjednodušší. Naopak na Mendelce dost mých bývalých spolužáků odešlo, protože to prostě nedávali, a to byli docela chytří jedinci. Záleží na tobě, jestli se chceš dřít, a to fakt doslova, běž na ekonomku...jestli chceš procházet k v klidu, bež na FHS. Já jsem se takto kdysi podobně rozhodovala mezi pedagogikou a ekonomkou na UTB. Zvolila jsem eko., kolikrát jsem toho litovala, ale nakonec vše, i když s velkým úsilím, zvládla.
Poznala jsem, že vysoká škola je především o PSYCHICKÉ VÝDRŽI, jde o to se "nezklátit" při neúspěchu, nebo při těžkém učivu.

Přeji ti, ať se rozhodneš správně.

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: To by mě teda zajímalo na jakých fakultách stačí 13 , na fakultě ekonomiky a managementu bylo před 3 lety když jsem se hlásila minimum cca 65 (nešla jsem tam). A na té angličtině to taky nebylo pod 60. Sestra se hlásila s 55 a nedostala se.

Prý ten rok, co se hlásil, to na oboru Anglický jazyk pro man. praxi dost kleslo (už si nepamatuju přesně důvod, ale asi se hlásilo málo uchazečů, tak vzali na tento obor všechny). Na ostatních fakultách to může být samozřejmě jinak.

arrow
profile_image
Enriketa
od 9. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji noeud: lidi říkají, že to UK, Masárně apod

Upřímně a bez urážky (nemyslím to zle), Masárně a UK se to opravdu nevyrovná. Např. anglický jazyk a literatura na FF MU je fakt záhul.

Cituji noeud: všechny ty holky co znám měly školu většinu semestrů 4x týdně a to dokonce někdy od rána do večera. Ta angličtina rozhodně není jednoduchá,

nepsala jsem to proto, že bych chtěla UTB hanit, ale je to můj celkem blízký kamarád, ze stejného města, jako já a opravdu vím jistě, že byly semestry, kdy měl školu 2 dny v týdnu (přiznávám, že nechodil na přednášky, ale i tak by to hodilo max 3 dny v týdnu). A sám říká, že se tam nic nedělá. Jinak je ale pravda, že ke státnicím se dostane míň lidí, ale to je dle mého kamaráda proto, že na to kašlou a moc se neučí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené