arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Barbecue: třeba ohledně seminárních prací a tvoření nějakých samostatných projektů větší nároky

jo s tím souhlasím.Taky nechápu jak si to mužete dovolit říkat.Sice odcházím ale proto, že to tam prostě nezvládám...A ještě k těm seminárkám.Na některých školách pomalu žádné nemají a my jsme meli do jednoho předmětu i nekolik a proto jsem nemela ani čas se učit jiné věci,porad jsem jen pripravovala seminárky,prezentace,vystupování před třídou,stále mluvíme a mluvíme,komunikujeme,delame praktická cvičení..Podle mě je zrovna obor němčina a angličtina pro mn. praxi hodně náročné studium..

Reaguji na Peg: V jedné diskuzi jsi psala, že němčinu miluješ a že se tam těšíš. To tě rychle přešlo

No to je ohromný, jak tu píšete o tom, že je to pseudoškola. Vy na té škola děláte děkany, učíte tam, že to tak všechno víte? Nebo tu školu sponzorujete?
Nebo si prostě myslíte, že VY máte navíc a je pod vaši úroveň tu školu studovat?
Ach jo, to je hrůza, někteří omezenci dnes berou už i VŠ jako nějakou srandu a pak mají takový kecy

arrow
profile_image
ametyst
od 5. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji peetik: Musím se zastat noye - souhlas se vším co napsala, vím o SPOUSTU LIDECH, kteří tuto školu vystudovali levou - zadní.

No a co? To je známka toho, že je škola špatná? Pravděpodobně byli asi dostatečně chytří. Karlovku vystudovala JEŠTĚ VĚTŠÍ SPOUSTA LIDÍ.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji JančaOcet: V jedné diskuzi jsi psala, že němčinu miluješ a že se tam těšíš. To tě rychle přešlo

no já ji miluju a těšila jsem se a němčinu se samozřejmě učím i dál..Ale kdyby sis přečetla předcházející příspěvky,tak se dozvíš proč jdu pryč..

arrow
profile_image
Moki
od 20. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Člověk na den odejde a dostane tolik odpovědí!

Obor je to jen bakalářskej, takže na dva roky potom jde jít studovat třeba ekonomiku. Na uplatnění samozřejmě taky koukám, probém je, že narozdíl od většiny kluků technický předměty nejsou moje silná stránka, a humanitní studia jsou celkově s uplatněním horší.

Jinak na UTB jsem slyšel zatím celkem dobrý ohlasy, možná to není školy s takovou dlouhou tradicí, ale neodsuzoval bych jí, dokud jsem na ní nestudoval.

Příjímaček se nebojím, úspěšnost je okolo 45% a jak SCIA tak AJ jsou moje silnější stránky.

Díky za odpovědi, klidně přidávejte dál!

arrow
profile_image
Rayé
od 21. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj Moki,
Taky si tento rok dávám přihlášku na tento obor a podle mě není co ztratit. Pročetla jsem pár diskuzí a taky kamarádka jej vystudovala a v pohodě. Šla dál na ekonomku UTB a studuje poslední rok. Co jsem slyšela je to hodně o prezentacích ale aspoň člověk nasbírá praxi a nebude se bát prezentovat před lidmi.
Já hledala právě něco s Aj ale né čistou, nechci dělat učitelku nebo překladatele.
Už jsem si dala Vyšší Angličtinu na maturitu,takže jsem odhodlaná do toho jít.
Třeba se tam příští rok potkáme,držím nám palce!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moki
dcera vystudovala Němčinu v manažerské praxi, má bakaláře. Trochu jsme byly během studia zklamané, očekávala bych více předmětů z ekonomiky, obchodu a ne fonetiku a zaměření na překladatelství a tlumočení.
Pokračování si zvolila na UTB management a ekonomika.
Myslím si, že kdyby dcera věděla naprosto jasně nápln učiva a pořádně bychom to zvážili, tak by zvolila jiný obor. Jinak pro upřesnění - já se němčinou živím a dcera studuje německý jazyk už od základní školy a byla i na střední škole na stáži v rámci středoškolského programu v Lipsku.
ale jinak - není co ztratit, proč ne.

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

souhlasím s názorem, že UTB je škola na p.r.d. Byla jsem rok na FAME a utekla jsem z tama jak nejrychleji to šlo! Podle mě úrověň školy se nedá např s UK, VŠE, MU srovnat. Zkoušku dá každý (průměrně jsem se na zkoušku učila den a dostala jsem béčko, vyuka angličtiny děsná - sice jsme měli rodilé mluvčí, ale jeden si celé hodiny dělal srandu z blondýn a z holek celkově a pak v deseti minutách s námi udělal nějaké cvičení z učebnice.. Seminárky musím psát všude, ale na UTB si je skoro nikdo nečetl, ale stěží prolistoval... Nyní jsem na MU a ten rozdíl v úrovni je opravdu znát! Slyšela jsem, že i zaměstnavatelé považují UTB za podřadnou školu (kamarádce na pracovním pohovu tohle řekli narovinu - má vystudovanou angličtinu pro manažerskou praxi)...

arrow
profile_image
peetik
od 14. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Úplně souhlas s Jahůdka_: pod to bych se klidně podepsala!!

arrow
profile_image
Barbecue
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jahůdka_: souhlasím s názorem, že UTB je škola na p.r.d. Byla jsem rok na FAME a utekla jsem z tama jak nejrychleji to šlo! Podle mě úrověň školy se nedá např s UK, VŠE, MU srovnat. Zkoušku dá každý (průměrně jsem se na zkoušku učila den a dostala jsem béčko

Tak pokud jsi byla na FaME jenom rok, tak jsi toho moc nezažila. To jsi měla v prvním semestru 4 předměty a byla to ze začátku spíš oťukávačka. Obor je na 3 roky, ne na jeden. Kdo podle tebe nečte seminárky, to by mě zajímalo teda. To je pěkná blbost.

arrow
profile_image
Jahůdka_
od 26. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Barbecue:
neříkala jsem nic o tom, že bych studovala jednoletý obor, ale že jsem na FAME byla rok - to znamená, že jsem po prváku šla jinam (díky Bohu)... No, asi jsem toho nezažila tak moc, jako ty, ale ani nechci... V prvním sememstru jsem měla 6 zkoušek a ve druhým taky.. Studovala jsem hospodářskou správu a regionální rozvoj... A seminárky ti učitelé nečtou, to mi teda věř - třeba Macháček, u kterého jsme museli napsat cca 30 stránkovou seminárku na téma sociokulturní charakteristika obce... akorát ji prolistoval, řekl "jo dobý, máte zápočet" kdybych do půlky napsala recept na guláš, tak to nepozná... V makru a mikru to samé... Nebo jsi snad někdy dostala nějaký feedback? Taky bylo dost divný, že jsme mikroekonomii měli obsahově (učivo i zkouška) naprosto stejné, jako jiné obory (ekonomika a management) - byli jsme i v seminářích namixovaní.. A náš obor ji měl ohodnocenou 4kredity a managemet ji měl za 6 kreditů - to teda taky není moc dobrá vizitka školy - "všem stejné podmínky, ale s jiným výsledkem"....

arrow
profile_image
Barbecue
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Barbecue: Tak pokud jsi byla na FaME jenom rok

Cituji Jahůdka_: neříkala jsem nic o tom, že bych studovala jednoletý obor, ale že jsem na FAME byla rok

Čti pořádně, jednoletý obor se studovat ani nedá, to snad musíš vědět, ne? Tak to mluvíme já o voze a ty o koze. Já jsem totiž studovala ekonomiku a management. Nevím, jak to je na tom vašem programu, ale společné bylo snad jenom to mikro a makro, jinak vaše učitele vůbec neznám. Ale ohledně seminárek si stojím ta tím, že to čtou. Několikrát se mi stalo, že mi byla seminárka vrácena k předělání. Jednou mi byla vrácena dokonce i třikrát. To ale na našem oboru, vy tam máte z 95% jiné učitele.

arrow
profile_image
danya
od 11. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jahůdka_:
Jeden učitel nečte seminárky = nečte celá fakulta. Tak to je skvělý příklad vysokoškolského uvažování. Navíc na každé škole na každé fakultě se vždycky najde alespoň jeden takovýto člověk a alespoň trochu informovaný student to bude vědět a zařídí se podle toho

arrow
profile_image
danya
od 11. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Abych nebyla tak OT, tak si můžete třeba tady přečíst profil oboru. Je zařazen do programu filologie, takže jazyka tam bude opravdu o něco víc než ekonomie.
Nejlepší asi bude kouknout se na studijní plán, kde uvidíš jednotlivé předměty.
Jdi na Portál, nahoře vyber záložku Prohlížení/IS Stag -> Programy a obory -> fakulta FHS, prezenční, bakalářské, platné -> Filologie -> dole Anglický jazyk pro manažerskou praxi od roku 2004 -> Vizualizace.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené