arrow
Neprodává v Bazaru

Mám 16ti letého křížence baseta. poslední zhruba pulrok se jeho stav dost rychle zhoršil. Vidí ale vůbec neslyší, má problémy s nožičkama ale zatim chodí (už jen po zahradě). potřebu dělá "za provozu" kde se mu zamane - ani o tom asi neví.
Chuť k jídlu má stále nezřízenou a na gauč občas taky ještě sám vyskočí....
nechci aby se trápil-ale jak to poznám že se trápí? kouká pořád smutně ale to baseti celý život

Ahojky našemu také takto bylo hlavně potom onemocněl na padoucnici a bylo to k nevydržení 3-5 deně měl záchvaty nemohli jsme ho nechat samotného doma,aby si neublížil bylo to hrozné a nikdy na to nezapomenu!Nevím jak ti poradit náš už přestal potom i žrát byl to náš mazlíček a od te doby nemáme jiného pejska ani neplanujem byla to velká strata jeste ted se nepodivam na ostatni psy

Janice28
Dokud má chuť do jídla, nechala bych to přirozenou cestou. Kdyby měl fakt bolesti, nežral by.

lollo SOUHLASIM

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Janice28
Ahoj, tohle bych řekla, že je spíš dotaz na nějakého MVDr., aby ti řekl, zda se pejsek trápí, či ne. Tobě se to tak zdát nemusí a muže to být jinak.
Nám se žádny hafan tolik nedožil - jednoho nám srazilo auto, když utekl za fenou a druhého nám otravili. Teď máme pejsky ještě mladé.

arrow
profile_image
franceska
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janice28- Jak přestane jíst a bude polehávat tak už je to konec.Já svýho pejska utratila loni v říjnu.Bylo to hrozný bylo mu 12let měl rakovinu auž ani nemohl chodit.nechtěla jsem ho dál trápit.Pořád na něj vzpomínám a furt brečím.Od prosince mám jinýho pejska dělá mi společnost.Ale na toho prvního furt vzpomínám.A jinak 16let je krásný věk pro pejska.To se málokdo dožije většinou 12-14let.Ikdyž můj přítel měl pejska 18let.loni už taky umřel už měl nárok.

arrow
Neprodává v Bazaru

Náš pejsek měl 9 let když onemocněl. Jezdili jsme s ním ke všem možným veterinářům, ale nikdo mu neuměl pomoct. Čůral úplně všude a neskutečně velké množství, uvědomoval si to a trápilo ho to, přestával pít a jíst, hubl, bylo to s ním čím dál horší tak nám nic jiného nezbylo, nechtěli jsme ho trápit.

arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky.
Našemu kokříkovi je také 16 let. Ve 14 letech prodělal mozkovou mrtvici, z které se dostal díky své obrovské vůli žít a samozřejmě i díky našemu panu veterináři, který mu okamžitě nasadil kapačky. Následkem té mrtvičky je trochu svěšený na stranu, ale stále chodí, snaží se i běhat a dobře jí. Miluje děti, takže je šťastný, když náš syn běhá po zahradě. To pak vyvádí a chová se jako štěňátko. Jediné co nás trápí jsou nádory, které se mu dělají uvnitř ucha a již i po těle. Operovat již bohužel nejdou, protože nesmí dostat díky té mrtvici narkózu. Ale myslím si, že ten okamžik, kdy nás Beníček poprosí svýma krásnýma kokříma očima a sdělí nám, že nastal jeho čas... poznáme.

Janice28
Když máš svého pejska ráda, poznáš, kdy bude chtít odejít, on ti to řekne. Podle toho co píšeš, je sice starý, má problémy, ale věkem, myslím že se netrápí.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jansa
Ahojky,tak tu bulim,moc dobře to znám,měla jsem 3kokříky a dva už bohužel odešli Museli jsme s obouma na utracení,dodnes to bolí,ale trápili by se ,a to jsme nechtěli.
Denýsek měl rakovinu a Matýskovi selhali ledviny.A je pravda,že pejsek si sám řekne,že chce odejít!Oba to udělali úplně stejně,pořád si pamatuji ten prosebný pohled.Ale už je jim dobře,miláčkům.Dodnes ale při vzpomínce bulim,jsou to už 3roky.

arrow
profile_image
ajaks
od 19. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No to je smutný téma, už tady taky bulím. Měli jsme dalmatina a nechali jsme ho uspat vloni v dubnu. Bylo mu 14. Už tak dva roky, od 12, chátral, špatně chodil, potřebu dělal kdekoliv, asi měl necitlivou zadní část těla. Ale chutnalo mu. A žral opravdu hodně ale pořád hubl. A potom už se ani nezvedl, jenom ležel a prý si řekl. Já u toho nebyla ani jsem to nevěděla, byl to pejsek rodičů, se kterýma nebydlím. Já jsem v tu dobu stála na poště a udělalo se mi hrozně zle, strašně mě píchlo u srdce a málem jsem omdlela, byly tři hodiny odpoledne. A za chvilku to přešlo. Potom mi máma volala, že pejska nechali utratit, ve tři hodiny že dostal injekci. Takže si myslím, že se nějakým způsobem se mnou loučil

arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak když už je tu otevřeno toto smutné téma, tak bych sem přihodila psí modlitbu. Po jejím přečtení vždycky bulím, ale tak nějak se to sem hodí, abychom si všichni uvědomili, že ty pejsáci mají opravdu jen nás.

Prosba pro pána:
Můj život trvá 10-15 roků. Každé odloučení od Tebe pro mne znamená utrpení. Mysli na to než si mne koupíš.
Dej mi dostatek času, abych pochopil, co ode mne žádáš.
Důvěřuj mi a měj mne rád, protože pouze tehdy má můj život smysl.
Nikdy se na mne nehněvej příliš dlouho a za trest mne nikam nezavírej!
Ty máš práci, rozptýlení, přátele, ale já mám jen a jen Tebe.
Často si se mnou povídej! I když všemu nerozumím, Tvůj hlas budu stále rád poslouchat.
Musíš vědět, že nikdy nezapomenu, jak se mnou zacházíš!
Rozmysli si, když mě budeš chtít udeřit, protože mými ostrými zuby bych Ti mohl ublížit, ale já jich proti Tobě nikdy nechci použít.
Když se na mne při naší společné práci hněváš, protože se Ti zdá, že jsem líný, mysli na to, že mám možná žízeň, nebo že jsem dlouho na slunci a moje srdíčko to těžko snáší.
Opatruj mne až zestárnu. I Tobě se to jednou stane. Pomoz mi prožít ve stáří každý hezký den, protože s Tebou překonám vše lehčeji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Diky za rady, ja si naky den myslim ze uz je konec...a pak otevřu ledničku a to běží do kuchyně jako zamlada... taky se divim že se těch 16 vubec dožil...nikdy jsem ho nekrmila granulema ani konzervama, žral lidskou stravu včetně rajčat,čokolady,hajzlpapir si taky dal s chutí... baset-popelnice

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jansa
Jejda,to nedělej,já jsem děsný cíťa a řvu zase jako želva. Jo,mazlíčci,jsou to členové rodiny,kdo nemá pejsánka tak to nikdy nepochopí.Všem tu držím palečky a přeji hlavně ještě mnoho let Vašim mazlíčkům bez jakéhokoli trápení.Já mám ještě svého pejsánka a jednoho mají rodiče.Jsme pejskaři jak poleno,No,my vůbec zvířátka milujeme.

janice28
naši kokršpanělé jsou taky popelnice, otec našeho psa se dožil skoro 18 let, náš má 12 a je (kromě těch zad) ve výborné kondici.
dej mu určitě čas, pokud zvíře žere s chutí, tak je to dobré, a nic ho nebolí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené