Ahoj holky,
dneska jsme byli s přítelem na návštěvě. Dotyční mají jorkšírka s PP. Tak jsme si tak povídali a dozvěděla jsem se, že pejska zachránili před smrtí, protože měl být utracen kvůli tomu, že se chovateli nedařilo štěňátka prodat. Byli prý 4. Jak to dopadlo s dalšími třemi neví. Vzali si ho tenkrát proto, že jejich děti moc chtěli pejska. Je z něj krásný a zdravý pejsek. Je mi z toho pořád docela smutno, nějak to nemůžu pochopit . Proč se utrácí zdravá štěňátka? Setkal se s tím někdo? Jaký na to máte názor, když jste třeba sami chovatelé? Vždyť přece ten člověk podle mě nemůže mít k těm zvířatům ani žádný cit. Vím, že se tu hodně probírá množení pejsků bez PP, to je kapitola sama pro sebe, taky s tím nesouhlasím, ale tohle..
Zajímá mě názor i někoho jiného, protože je to nechávalo docela chladnými a jako že to je v pořádku, protože "co pak s tím maj dělat"...

Tak, je to samozřejmě smutné, ale co dělat se zvířaty, která nikdo nechce?
To by se asi ten chovatel musel zbláznit.

Cituji Amber: Jaký na to máte názor, když jste třeba sami chovatelé? Vždyť přece ten člověk podle mě nemůže mít k těm zvířatům ani žádný cit.

To si nemyslím. Regulaci chovu občas musí provést každý chovatel. A rozhodně to neznamená, že by neměl zvířata rád.

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji True: Tak, je to samozřejmě smutné, ale co dělat se zvířaty, která nikdo nechce?

No třeba nerozmnožovat?

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

23

Cituji Amber: Tak jsme si tak povídali a dozvěděla jsem se, že pejska zachránili před smrtí, protože měl být utracen kvůli tomu, že se chovateli nedařilo štěňátka prodat. Byli prý 4. Jak to dopadlo s dalšími třemi neví.

To se mi nějak nezdá. Pokud vím, tak veterinář nesmí utratit zdravé zvíře. Opravte mě, jestli se pletu?

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám tedy taky pocit, že zdravé zvíře veterinář utratit nesmí

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nemáte pocit, je to pravda...my jsme se takto ptali co s jednou toulavou číčou, které je už přes 10 let a pořád nechává po vsi koťata - bohužel musíte nechat dožít...

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Píšeš s PP, myslím si, že by si toto nedovolil, myslím, že by měl dost velký problém to vysvětlit. Mimo to si myslím, že prodejnost štěňat s PP je jen otázka ceny. A pro chovatele je lepší cenu snížit, než štěňata zabíjet

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amber:
je to otřesné!! sama mám yorkshirka..pokud se nedaří prodat..tak ať ho někomu darují..ale ztratit?..NECHÁPU..

arrow
profile_image
kascio
od 21. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si spíš myslím, že to byl od chovatele tah, aby prodal štěňata. Všude vidím inzeráty kdo chce štěně nebo budou utracena, prostě hra na city

Tak to mě nenapadlo, že veterinář to udělat nesmí. V tom případě ale nechápu, jak to teda chtěl dotyčný udělat. Ale je mi z toho na zvracení prý tohle malý zlatíčko mu prodal za 500 s tím, ať si ho hlavně odveze.
Reaguji na Fragma10:
Naprostý souhlas.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kascio: Já si spíš myslím, že to byl od chovatele tah, aby prodal štěňata.

taky myslím že to tak bylo...prostě "kecy v kleci"...ale pokud splní účel a nový páníček se najde - tak proč ne...

přesně tak, kecy, aby prodal štěňata. Bohužel, existují lidé, tkeří umí obcházet řády - pro někoho se tváří, že jsou v hmotné nouzi a že jinak musí štěňátka utratit, pro jiného jsou to mistři světa a veleúspěšní chovatelé. Obvykle není pravda ani jedno.
Ale nějak se mi nezdá, že by byl s PP - protože kdyby se toto dozvěděl chovatelský klub nebo KDOKOLIV, okamžitě by daný chovatel měl vydaný zákaz chovu. utrácet zdravá štěňata je zakázáno. Stejně tak moc nevěřím, že zrovna u yorků by byl tak zásadní problém s prodejností, je to populární plemeno, prodat se dá i spatlanina, co yorka viděla možná tak v sedmé generaci. To už je podobné jako ty kecy - "on je čistokrevný, rodokmen nedostal proto, že to bylo x- té štěňátko a těm se rodokmen nevydává... bohužel, začínající pejskaři se prostě neinformují a pak skočí na špek takovým podvodníkům

No je spousta lidí, kteří třeba nemají peníze na to, aby si koupili psa s papíry. Spousta lidí by si to zvíře vzala i zadarmo. Samozřejmě, že nikdy není jisté, jestli dáváte psa do správných rukou, ale jsou i lidé, kteří toho psa raději zabijí, než aby ho někomu dali zadarmo. Já bych zvíře nedokázala zabít. Mimochodem můj pes je jorkšír a je to takové moje zlatíčko rozmazlené.

Cituji kascio: prostě hra na city

I to je určitě možné, když se nikdo dlouho nechytá..

Cituji EleanorWoods: No je spousta lidí, kteří třeba nemají peníze na to, aby si koupili psa s papíry. Spousta lidí by si to zvíře vzala i zadarmo.

přesně tak... právě proto prostě nevěřím tomu, že by někdo nebyl schopný udat štěně a radši by ho utratil, natož že by se štěně s PP neprodalo za nízkou cenu. Prosě se mi to zdá jako podvod

(pomlčím o tom, že dle mého názoru, pokud někdo nemá peníze připlatit si pár tisíc (někdy je rozdíl třeba dva tisíce) za PP, kde pak vezme peníze na to, když se u pejska projeví nějaký zdravotní problém.. ale o tomhle ta diskuze není a spousta lidí, co s tím nemá zkušenosti, tak nepřemýšlí).

arrow
Neprodává v Bazaru

Brr. Tak tohle je hnus. U nás mám akorát tu zkušenost, že když umřel náš starý pes, chtěli jsme štěně od naší čuby, která sice není čistokrevná, ale má úžasnou povahu a chtěli jsme dvojici matka - dcera. Čubě se narodilo 9 štěňat. (už kdysi v minulosti takhle velký počet štěňat měla, bylo to pro ni a) vysilující fyzicky - kojení, b) udat 9 štěňat rtw bez PP... nicméně povedlo se naštěstí) No ale k věci. Já u porodu nebyla. Štěňata se nechala 4 nakonec, 5 jich čubě odebrali ještě než je stihla olízat a rozmasírovat, aby mohla sama dýchat. Jedno z nich bylo snad dokonce nějak postižené. Takže tvorečkové ani o světě nevěděli, i tak mi to bylo líto a podrobnosti jsem slyšet nechtěla, to byla černá stránka celý tý věci.
Ale utratit štěňáky, který už jsou odrostlý, no tak to nechápu a nedokázala bych...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené