arrow
profile_image
Ňuninka
od 20. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Musím dodat, že v tom jsou dárky pro přítele, jeho sestru a jejího syna, jeho mamku, tátu, dědu, potom pro mojí mamku, dvě babičky, tři sestry, tátu, nevlastní mámu a nevlastního bráchu, no je to dlouhej seznam, tak snad jsem nikoho nevynechala.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

za dárky kolem 5 tisíc...ozdoby již máme...a jídlo neplatím

Cituji Ivčáááá: Tak jsem si to schválně spočítala a lepší nedělat

Cituji Ivčáááá: Je to dost a to mám pocit, že jsem skoro nic nekoupila!

Doporučuju opravdu nepočítat,protože dojem,že nic nemám a peníze někam mizí mám stabilně celý rok

Takže odpověď k tématu,nevím kolik je útrata za vánoce a je mi to celkem jedno nemyslím si,že by to byla nějak přehnaně rozdílná částka než v ostatních měsících v roce.

arrow
profile_image
nikinka21
od 21. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mi letos s přítelem utratili okolo 15 000,- jenom za dárky..Nakupulovali jsme pro 14 lidí včetně nás a našeho skoro 2letého syna...Ten toho dostane asi nejvíc..Tatínek nakupoval uplně se vyžíval v nakupovaní lega(v tescu nedávno měli 50procent slevu na všechno lego, tak se muselo holt koupit) ...Za potraviny neutratím nic..na Vánoce chodíme k mamce, která vše nakupuje a o svátkách obcházíme zbytek rodiny Nejdražší dárky nakupujem maminkám(parfémy,krémíky co si samy nekoupí) a sourozencům buď nějaké kosmetické balíčky nebo oblečení..no většinou nic moc drahého, protože by se ta částka vyšplhala daleko víš, když nás je tolik..Jinak na Vánoce bych si nikdy nepůjčila..Kdyby jsme na tom byli finančně hůř, tak řeknu rodině, že se omlouváme, ale koupíme jen nějaké drobnosti a nám ať tím pádem taky nic nekupují a max koupí jen synovi...

já jsem utratila asi "jen" 2 000 pro 4 lidi (studuju a stálý příjem nemám) .. ať žijou slevy

Nechápu holky a paní v téhle diskuzi. Tedy to, kolik jsou schopní vrazit do dárků. Z Vánoc se stal jeden velký konzum, lidé se přetahují o to, aby měli co nejvíc dárků, nejlépe hodně drahých. Upřímně nechápu, k čemu je kabelka za deset (a víc) tisíc a tričko za tři litry? Pokud se jedná o nějakou elektroniku, mobily apod., tak si to koupím ve chvíli, kdy to potřebuju. Nečekám na Vánoce. Ale abych utrácela za Vánoce každoročně kolem 20 000? To je prostě moc a v tomhle vás nechápu, pokud to není nějaká dlouhodobá investice (telka, lyže, PC, nová kuchyň, ale takové věci nejsou každý rok). A překvapuje mě kolik peněz vráží ženy tady na Omlazení do kabelek, bot a hader, které se dají koupit stejně kvalitně a přesto levněji. Je to každého věc, samozřejmě. Já jen říkám svůj názor a to ten, že lidi jsou v dnešní době hrozně rozežraní a už neví co by si koupili a jak by se před sousedkama pochlubili a s čím. Kabelky, pera a záchodová prkénka nejlépe s brilianty, to jsou hodnoty v dnešní době. Je to...hrozné.

Dárky pro všechny (cca 15 lidí) mě vyšly do 6.000,-Kč. Jako pro studentku je to celkem pálka, celá výplata z brigády na to padla, ale zase jsem nakupovala co nejvýhodněji a pokud to šlo, tak i dopředu, takže o moc líp bych to už asi nezvládla.
Vánoce trávím ještě u rodičů, takže v tom to mám levnější.

arrow
profile_image
ibiza
od 8. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My - tedy přítel utratil cca 80 tisíc dovolená, dárky...
Já asi 15 tisíc za dárky pro ségru, rodiče a přítele.

arrow
profile_image
tuzka
od 10. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přijde Vám vůbec normální, bavit se o tom, kolik kdo utratil na Vánoce?

arrow
profile_image
pedagogus
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tuzka: Přijde Vám vůbec normální, bavit se o tom, kolik kdo utratil na Vánoce?

Mně to přijde normální, když je to dobrovolné, což zde je, navíc anonymní.
Proč ti to přijde nenormální? Protože téma jsou peníze?
Více ujeté mi přijdou fotogalerie,jelikož jsou podle mne zneužitelné.

arrow
profile_image
Kacka098
od 22. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No nikdy jsem neutrácela tak jak letos, takže tento rok mi asi 5000,- stačit nebude.. Šla jsem do Harfy jenom pro parfém pro manžela, a mají tam toliko slev v toliko obchodech, že jsem se do vánočních nákupů už plně pustila..Krom oblečení pro děti a kosmetiky jsem zavítala i do Albi (kde jsou opět slevy ) ) a i tam nakoupila takový ty serepetičky, jako diářky, polštářky a tak..no a za to odpoledne padlo něco přes 3500,- .. a to opravdu nemám zdaleko všechno..Tak asi tak

Já jedu příští víkend do OC a protože to mám hodinu cesty autem tam, tak bych už většinu dárků chtěla nakoupit, abych to pak neměla na poslední chvíli. Ale stejně bych se chtěla vypravit ještě těsně před Vánoci, ale to už spíš jen kvůli té vánoční atmosféře, líbí se mi, jak je to všude vyzdobené, tam na mě ta vánoční nálada padne a zároven bych chtěla chtěla mít klídek z nakoupených dárků.
A finančně to plánuji tak do 5000 Kč

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené