arrow
profile_image
Shelita
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Začala jsem poprvé pracovat na plný úvazek.Jsem ve zkušební lhůtě ,ale vím,že mě můžou každým dnem vyhodit nebo třeba odejdu já sama.Nemáme moc dobré vztahy s ženskejma na pracovišti.Kdybych se ucházela o další zaměstnání mám uvádět i to ,že jsem byla třeba dva měsíce ve zkušební lhůtě? Je to mezinárodní firma,takže by mi bylo zase líto úplně to vymazat jenže je mi jasné ,že padnou otázky jako proč jsem tam byla jen dva měsíce a vykopli mě nebo jsem odešla sama.Je mi 21 tak kdybych tu zkušenost třeba vůbec neuvedla tak by se nic nestalo ,ale i tak by mi bylo líto to tam v CV nemít.

arrow
profile_image
Mischalka
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Shelita: Určitě si to do životopisu napiš. Je to přeci jen pracovní zkušenost a Tobě to určitě dalo nové zkušenosti i za tak krátkou dobu. A kdyby se Tě ptali na důvod odchodu, tak si můžeš cokoliv vymyslet.
Já mám v CV taky práci, kde jsem byla jen na zkušebku. A končila jsem z důvodu změny bydliště.

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lepší je ihned přejít ze současného zaměstnání do nového. Tzn že jsi v aktuálním zaměstnáním do doby než tě vezmou jinam. Když totiž odejdeš dřív nežsi najdeš novou práci, většina zaměstnavatelů tvůj CV zmuchlá protože si řeknou že jsi líná pracovat nebo že měníš práci často.

arrow
profile_image
Shelita
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nicadezuria: Lepší je ihned přejít ze současného zaměstnání do nového. Tzn že jsi v aktuálním zaměstnáním do doby než tě vezmou jinam. Když totiž odejdeš dřív nežsi najdeš novou práci, většina zaměstnavatelů tvůj CV zmuchlá protože si řeknou že jsi líná pracovat nebo že měníš práci často.

To ,ale nejde.Nemohu si brát volno a chodit na pohovory.Jsem asistenka pro víc lidí ve firmě a stěží si dojdu na záchod natož na pohovor. Já pořád nechápu proč by to měli muchlat.Přeci se stává ,že zaměstanci pozice nesedne.Od toho je přeci zkušebka.Ta je všude.

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem v životopisu vždy uváděla datumy, ale důvody nebo zkušební dobu ne. Když se mě u pohovoru zeptali na předchozí zaměstnání (porč jsem odešla atd.) tak jsem odpověděla třeba, že jsem tam s určitými věcmi nebyla spokojená,ale ne ve smyslu, že bych pomlouvala předchozího zaměstnavatele to nikdy. Můžeš říct, že jsi od té práce očekávala více a vždy bych řekla, že jsem odešla sama i kdyby to nebyla pravda. Vzpomínám si na pohovor u jedné větší firmy kde byl u pohovoru personalista, ředitel a vedoucí příslušného oddělení a vím, že se mě na to ptali. A já jsem řekla, že kromě práce v kanceláři, kterou jsem měla vykonávat jsem ještě měla uklízet 2 krát týdně a to i před klientama což nebylo ve smlouvě, že budu umývat i záchody. Cítila jsem se trochu podvedená a ponížená a proto jsme se dohodli o ukončení PP ve zkušební době a to jsem i řekla na tom pohovoru no a vzali mě

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Shelita:
Vim že daj prostě přednost někomu kdo z práce rovnou přechází, že si toho člověka přetáhnou k sobě, spíš než někoho kdo skončil v práci a teď je doma a čeká na něco novýho. Působí to na zaměstnavatele špatnym dojmem.

Já to tam uvedené mám...a je to výhoda, můžu nastoupit ihned

arrow
profile_image
Carelesscat
od 18. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nicadezuria:
No to je sice hezké, ale podle mě si to vážně může dovolit pouze člověk, který je ve zkušebce. Pochybuji, že nějaká firma by na člověka, který nemá profesi na pracovním trhu velmi žádanou, čekala 2-3 měsíce. Dnes všude poždadují rychlý nástup, alepoň u nás v Moravskoslezském kraji jsem zatím vždy s tímto setkala.

arrow
profile_image
criss
od 24. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Nicadezuria: Lepší je ihned přejít ze současného zaměstnání do nového. Tzn že jsi v aktuálním zaměstnáním do doby než tě vezmou jinam. Když totiž odejdeš dřív nežsi najdeš novou práci, většina zaměstnavatelů tvůj CV zmuchlá protože si řeknou že jsi líná pracovat nebo že měníš práci často

To je přeci absolutní ptákovina. Nikdo nebude muchlat CV člověka, který má odpovídají vzdělání, odpovídající praxi a dovednosti a je momentálně nezaměstnaný. Většina lidí hledajících práci jsou přece právě ti nezaměstnaní, a pokud hledají práci, není žádný důvod myslet si, že jsou líní pracovat.

Cituji Nicadezuria: Vim že daj prostě přednost někomu kdo z práce rovnou přechází, že si toho člověka přetáhnou k sobě, spíš než někoho kdo skončil v práci a teď je doma a čeká na něco novýho. Působí to na zaměstnavatele špatnym dojmem.

Ale blbost. Vždyť většina lidí, co si hledá práci, je právě nezaměstnaných a jsou doma...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené