arrow
profile_image
mardererova
od 28. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

vždycky když si koupím jakýkoliv salám v Intersparu nebo Sparu, tak je na něm spotřebujte do: vždycky ten stejný den, co ho koupím, bez ohledu na to, jestli je salám trvanlivý a na to, že ho koupím třeba až večer a ráda bych ho měla třeba na víkend nebo aspoň na další den...

Všimli jste si toho?

Mám nerada staré potraviny a řídím se hlavně datem spotřeby, tak mě to trochu odrazuje ho jíst už po spotřebě... Já teda moc nepoznám, jestli už jim něco je

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To ale asi mluvíš o uzeninách, které si koupíš u pultu u lahůdek, ne? Tam je ta šunka nakrájená čerstvá na vzduchu, a proto logicky vždy na té etiketě co k tomu nalepí je datum spotřeby ještě ten den.

Na zatavených uzeninách z regálu je ta lhůta delší právě proto, že jsou vakuované, ale jakmile obal otevřeš, taky ti to nevydrží až do data co je tam uvedeno, ale nevýš dva dny. Kdybys dnes dejme tomu koupila šunku a na ní napsáno datum spotřeby do 15. 7., tak pokud ji otevřeš zítra, rozhodně ti do 15. 7. nevydrží v jedlém stavu, ale pokud ji otevřeš až 14. bude pravděpodobně v pořádku.

arrow
profile_image
mardererova
od 28. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Minette: Jojo, mluvím o uzeninách u pultu. Takže když jsem dnes koupila šunku se spotřebou dnes, udělám si např bagetu, kterou zabalím do sáčku či alobalu a dám do lednice, vydrží mi tedy min. do zítřka či do neděle?

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji mardererova: do zítřka či do neděle?

Jo, to by měla. Zrovna na té šunce to není těžké poznat. Zkažená smrdí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené