Ahojky,chtěla jsem se zeptat, již asi 2 roky mě trápí nějaká úzkostná porucha. Není to celou dobu, ale za ty 2 roky se objevila asi 3x vždy +- na 14 dní, kdy jsem fakt mimo, neschopná se soustředit, pocit jako bych byla ve snu, smutek, neschopnost se z ničeho radovat a hlavně velká únava. Vypozorovala jsem, že tomu vždy předchází strach z nemoci, třeba teď jsem začala být hodně unavená a hned si představila, že mám nějakou vážnější nemoc, když doktor řekne, že jsem ok, tak mě přepadne stres, že je to psychikou, že už ten stav nikdy nepřejde a že budu jistě ta vyjímka, které nepomůžou ani léky a skončím někde na léčení(vždy něco vyčtu z netu) a samozřejmě strach, že o vše přijdu, hlavně rodinu.No je to šílenej stav, zatím to vždy po asi těch 14 dnech přešlo, nyní je to asi 4. den, kdy mě to zase přepadlo a tase ty stejné pocity, vždy když se vzbudím a vzpomenu si, že ten den budu zase přežívat, tak se mi stáhne hruď, začne třepot kolem žaludku a nohou a panika.Má s těmito pocity někdo zkušenosti, popř. o jakou poruchu by se mohlo jednat.Vím,že je i panická porucha, ale myslela jsem, že ta trvá vždy jen pár minut a ne dní.Děkuji za odpovědi.

arrow
Neprodává v Bazaru

Studuju psychologii a podle tvejch pocitů to opravdu vypadá na úzkost. Zase na druhou stranu se úzkost dá léčit s dobrou prognózou. Zašla bych si určitě k psychologovi (malinko nechápu, proč sis nezašla dřív, když to trvá dva roky) a ten ti určitě pomůže.

Chápu tě. Zkus přijímat více endorfinů. Jednou jsem měla podobné období, trvalo to cca 2 roky, druhák a třeťák SŠ. Ale důvodem nebyl strach z nemoci, ale něco jiného. Endorfiny, taktéž hormony štěstí, zmírňují bolest, vyrovnávají, uklidňují a zvedají náladu. Zvyšují se např. při poslechu hudby, sportu, při sexu, dýchacích cvičeních, meditaci, masáži obecně a také při tanci. Já problém řešila s klinickou psycholožkou, poté s neuroložkou, která mi předepsala na půl roku antidepresiva - hormony štěstí. Je třeba také na sobě pracovat, např. zvyšovat si sebevědomí, nejjednodušší způsob je koupit si knihu, na trhu je x knížek s tímto tématem. Hodně štěstí

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ella0:
Za vším hned nemusí být nějaký psychický problém", někdy může tyhle stavy a další jiné problémy vyvolávat nedostatek hořčíku, což je i moje zkušenost. Ach ta úleva, když jsem jsem na to přišla a účinkovalo to. Zkusila bych ho na tvém místě a když by nepomohl, pátrala bych dál.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
takhle projevená úzkost může mít i příčiny nějakého onemocnění.
Když tak zajdi co nejdříve za psychologem. A on pak rozhodne, jestli jít na psychiatrii.Ale na oboje musíš mít doporučení od praktického lékaře nebo pak i toho psychologa.
Zdá se mi, že máš našlápnuto na onemocnění štítné žlázy ve smyslu zvýšení činosti.
E

Já se právě se štítnou žlázou léčím, teď jsem měla špatnější výsledky, tak mně navýšila dr léky, ale je zajímavé, že už se léčím na ŠŽ hodně let a ty stavy jsou jen občas. Magnezko jsem začala teď taky brát, tak uvidíme.

Cituji Charmeuse: , někdy může tyhle stavy a další jiné problémy vyvolávat nedostatek hořčíku

Přesně.

Cituji ella0: Magnezko jsem začala teď taky brát, tak uvidíme.

To je super a hlavně ho ber hodně, alespoň 500mg denně, ale klidně i víc.
Alespoň pro začátek.
http://www.celostnimedicina.cz/nasledky-nedostatku -horciku-mohou-byt-prekvapive-horke.htm

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: To je super a hlavně ho ber hodně, alespoň 500mg denně, ale klidně i víc.
Alespoň pro začátek.

S tím souhlasím, moje startovací dávka byla kolem 900mg a fungovalo to během pár dní, naštěstí. Má to účinek, jak kdyby se člověku změnila osobnost, možná je to jenom dobrý placebo efekt, ale co, neškodí to. . Každopádně jsem ho nebrala na klasický úzkostný stavy, ale kvůli spánkový obrně, měla jsem tu těžší formu a sice respektuji, že je něco mezi nebem a zemí, ale já žiju tady na zemi a v lucidním snění se zrovna netoužím realizovat , takže jsem někde vyšpionovala že na tyhle stavy pomáhá magnézko, po kterém ty moje noční show přestaly a jako vedlejší efekt jsem zaznamenala, že jsem celkově víc v pohodě, proto jsem ho radila zakladatelce, hořčík má prý velice dobré výsledky u mírnění panických poruch, něco na tom bude...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené