arrow
profile_image
e.eviiik
od 17. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ráda bych si pořídila náušnice v podobě čirého krystalu. Měla jsem už vybráno, komponenty Swarovski ve stříbře. Pak jsem se dočetla (i zde), že ty komponenty jsou dost citlivé na pot, parfém, vodu. Mám jedny náušnice, které jsou kombinací zirkon+stříbro a koupu se s nima, nosím několikátý rok skoro denně a jsou pořád stejné, jako když jsem je koupila.
Doteď jsem si myslela, že ty krystaly jsou kvalitnější. Jak to tedy je? Vyplatí se mi vůbec koupit krystal víc než zirkon ( z hlediska trvanlivosti)? Nebo je kouzlo krystalů jen v tom, že se víc třpytí a jsou hezčí?

Zirkon je minerál, mrkni třeba do wikipedie. Kdežto Swarovski "krystaly" nejsou nic jiného než vybroušené sklo, v podstatě to samé jako Jablonecká bižuterie, jen s lepším marketingem (mimochodem, Swarovski se vyučil na severu Čech, ale pak odešel do Vídně, protože u nás byla konkurence moc velká).
Takže "krystaly", aneb vybroušené sklo samozřejmě není kvalitnější než přírodní minerál zirkon...

arrow
profile_image
Padlý Anděl
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji e.eviiik: Pak jsem se dočetla (i zde), že ty komponenty jsou dost citlivé na pot, parfém, vodu.

Tohle ti můžu bohužel jen potvrdit.Měla jsem Swarovski srdíčko s kamínky a ty mi z části vypadaly a stříbro mi zčernalo.Pořád slyším jaká je Swarovski značka,ale ono to asi až tak horké nebude.
Zirkon má zas tu nevýhodu,že časem zmatní,poškrábe se a je zralý na výměnu.Nejlepší volbou je briliant.Ten neudělá nic.

arrow
profile_image
Janina88
od 2. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

nemyslím si, že by se se samotným krystalem mohlo něco stát, ten zůstává pořád stejný. Časem ti může zčernat právě ta samotná náušnice, která je vyrobená ze stříbra a nemá žádnou povrchovou úpravu, která tomu zabraňuje. Zamezit se tomu dá například v případě, kdy je povrch toho šperku ošetřen například pozlacením nebo rhodiem. Šperky s touto úpravou můžeš koupit třeba na http://pandasperky.cz

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené