Cituji sartre: To by jsi musela asi navštívit všechn tři jmenované obchody, aby jsi opravdu ušetřila. protože v každém z nich mají něco jiného

+ za benzín dá vše, co pracně ušetří

Nejlevnější je Penny market - ale mají hnusné pečivo, hnusné ovoce....ale třeba takové ty věci do domácnosti - toaleťáky, vložky, tampónky, vonítka na záchod...tam mají dobré.

Já nakupuju v Albertu, mám ráda jejich značku Albert quality, je dobrá (na rozdíl od Euro shopperu nebo tesco výrobků, které mě přijdou šmejdské).

Jinak můj skromný názor je ten, že je celkem jedno, kde člověk nakupuje. Ono je to plus mínus stejné. Ale základ je:
- psát si seznamy, co vám došlo a co potřebujete (nechodit naslepo, pak člověk nakoupí spoustu věcí, co vidí)
- nechodit nakupovat hladová
- koukat do spodních regálů (ve výši očí mají nejdražší výrobky, dole levnější neznačkové, které často stačí - pokud jde třeba o toaleťáky, pytle do koše, houbičky na mytí nádobí apod., tam není co zkazit)
- přepočítávat obsah a cenu (jestli vyjde větší balení levněji apod.)
- když je něco v akci, co používáte, tak klidně koupit (věci co se neztratí - vložky, jary... ) - pozor ale na to, jaká je to akce, občas hypemarktery taky pěkně klamou, potvory
- zeleninu kupuju většinou jen tu, co je v akci - Albert má třeba jeden týden 1+1 na ledový salát, pak mají v akci rajčata, pak okurky, mandarinky... mně je ovoce a zelenina fuk, jím vše, tak kupuju podle toho, co zrovna je a střídá se to tam pravidelně
- nekupovat věci, které si člověk udělá sám (mají třeba naporcované saláty za 30 Kč a je toho málo - když nakoupíš suroviny, tak je to výhodnější a máš toho víc, to samé třeba zálivky na salát, sýrové omáčky na těstoviny...)
- zaregistrovat se na stránkách, aby ti chodili jejich letáky s akcema na mail, má to třeba Globus, myslím - vždy u toho ale přemýšlet (ne jéé, oni mají ve slevě, to bych si mohla koupit, ale používám to x nepoužívám to. Zbytečně se nenechat ovlivnit).

No celkově myslím, že je vážně jedno, kde se nakupuje, základ je u toho trochu počítat a přemýšlet.

Ale kdybych měla říct jeden obchod, tak asi Albert a jejich Albert quality.

I tak je to ale hlavně o přístupu, ne o obchodu. Tyhle řetězce jsou na tom podobně, jedno je levnější tam, druhé tam...základ je počítat. Albert už má na štítcích i přepočítáno, kolik stojí 1 kg, 1 litr...takže se stačí podívat, když se ti nechce počítat. A hlavně se ptát (opravdu to potřebuju?).

A pak se i dost ušetří vařením.

arrow
profile_image
Lavender_kid
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

za mě je nejlepší v poměru kvalita k ceně Interspar, hlavně co se týče ovoce a zeleniny. Naopak předražená je u nás Billa a v Tescu se mi bohužel stává, že jdu např. pro ledový salát a oni nemají ani ks, pak chci vzít třeba Král sýrů a taky ani jeden kus, takže někdy to tam je jak po náletu
Albert nenávidím, dost často nemají dopečené pečivo, několikrát se mi stalo, že jsem chtěla vzít třeba koblihu a byla uplně zmrzlá, ovoce a zeleninu nemají pěknou. Často mají zboží označené jinou etiketou, než se potom ukáže cena na pokladně.
Velmi mile jsem byla překvapená v Globusu, ale tam jsem jednou za uherák, protože jich je málo.

Cituji Lavender_kid: Velmi mile jsem byla překvapená v Globusu, ale tam jsem jednou za uherák, protože jich je málo.

Globus mám taky ráda

Cituji Lavender_kid: Albert nenávidím, dost často nemají dopečené pečivo, několikrát se mi stalo, že jsem chtěla vzít třeba koblihu a byla uplně zmrzlá, ovoce a zeleninu nemají pěknou. Často mají zboží označené jinou etiketou, než se potom ukáže cena na pokladně.

To záleží asi na prodejně a lidech, u nás jsem se s tím nesetkala.
A když to mají blbě označené, tak jdu na informace a peníze mi vrátí.

arrow
profile_image
izabel2011
od 8. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Patty:
Tak přesně tyto pokyny si pamatuju ze školy, jak jsme probírali mark. strategie Od té doby už vím jak to chodí.

Já preferuji Globus a Kaufland. Ceny mají dobré a mají dobré akce. Ale nikdy bych si nekoupila žádný výrobek Vitao (nebo jak je to přesně) co má Kaufland jako svoji značku- sice jsou levnější než normální zboží, ale kvalita a složení je děs.

arrow
Neprodává v Bazaru

Billa mi přijde dost drahá, jak tu někdo psal Nejlepší je podle mně Kaufland, Globus a když jsou akce, tak i Lidl.

arrow
profile_image
mandarinka90
od 5. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám nejradši řetězec Tesco. Nakoupím tam levně a mají tam velký výběr všeho. Jinak obchody typu Lidl a Penny moc nemusím, z toho důvodu, že to tam mají uplně nepřehledně uspořádané. Pečivo tam mají dobré, ale to asi všude.

arrow
profile_image
Lavender_kid
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: To záleží asi na prodejně a lidech, u nás jsem se s tím nesetkala.
A když to mají blbě označené, tak jdu na informace a peníze mi vrátí.

taky bude asi rozdíl mezi hypermarketem a supermarketem a kdoví, co ještě mají. Já mám jeden malej supermarket Albert u práce a když si tam jdu jednou za čas pro svačinu je to děsný, nic jako informace tam není. Je tam málo personálu, takže velké fronty a tím i nepříjemné pokladní.

Cenově často vzpomínám na Manu, existuje to ještě?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na bobisek20: U nás tedy máme taky Hrušku a je tu, mimo Lidovky, asi nejlevnější. Co jsme naposled byla v Kauflandu, tak rozdíl v cenách i 3 Kč. Jinak chodíme do Lidlu a Penny.

arrow
Neprodává v Bazaru

Za mě velký nákup v Kauflandu-velký výběr a dobrý ceny,ale Lidl mám taky ráda pro jejich kvalitní výrobky,jak již někdo psal.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ziralka: pokud je někdo zvyklý jíst bílé pečivo, párky, šunku, vařit omáčky, moc nejíst zeleninu tak Lidl ok, ale jinak je to na nákup pro celou rodinu bída.

Prosím? Dle tvých příspěvků jsem myslela, že jsi inteligentní, ale tahle přezíravost mě dostala.
Vše kupuji v Lidlu (něco ve zdravé výživě, protože např. v Kauflandu mají zbytečně drahé třeba jáhly atd.) a shodou okolností si píši, co denně vařím, mám ti to poslat? Divila by ses
Reaguji na Patty: Moc hezky shrnuto! Řídím se úplně vším a líbí se mi tato rada:

Cituji Patty: zeleninu kupuju většinou jen tu, co je v akci - Albert má třeba jeden týden 1+1 na ledový salát, pak mají v akci rajčata, pak okurky, mandarinky... mně je ovoce a zelenina fuk, jím vše, tak kupuju podle toho, co zrovna je a střídá se to tam pravidelně

Pokaždé koupím to, co je v akci - vždy něco zbude z minula a většinou pak doma pár druhů na výběr je. Člověk má pak aspoň pestřejší jídelníček

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Red_fire: jsem myslela, že jsi inteligentní

Co má jiný názor společného s výší inteligenčního kvocoientu?

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lilliana: Jiný názor nic. Zesměšňování a bagatelizování mi však přijdou jako poněkud primitivní způsoby komunikace.

Za mě na velký nákup Kaufland, na menší stačí Lidl Jinak mám ráda jednou za čas Globus, Tesco hrozně podražilo a věčně něco nemají. Billa je podle mě nejhorší

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené