Ahoj ja posletím poprvé do řecka a docela se bojím.Co si s sebou můžu všechno vzít do příručního zavazadla?Je nějáký limit pro váhu kufru?A kontrolují to tam něják?nějáké kontroly na letišti atd...?jedine z tohohle mám stach ani ne z toho letu

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Veerunka
Teďka je limit 20 kg na osobu a kontrolují to, každé kilečko navíc se počítalo za tři sta kaček, pokud není i v tomhle změna. Na dovolku akorát, ale když letíš na dýl, je to strašně málo
V příručním mohlo být 12 kilo.
Kontroly klasika, kabelka Ti projede rentgenem ( nesmíš v ní mít nic tekutého, tedy ani parfém, lesk.., a nic ostrého, pilník, nůžky apod.) a Ty projdeš elektromagnetickým rámem, ukážeš pas a letenku - netřeba se ničeho obávat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Veerunka
Jo ale je rozdíl, jestli letíš chartrovým letem nebo linkáčem. Ty dovolkové kontroly jsou shovívavější, z naší zkušenosti jsme nikdy za těžší kufry nepřipláceli a myslím, že aji v příručním Ti nechaj deodorant - ale to už si nejsu jistá..

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tekutiny v příručním zavazadle můžete mít celkově do jednoho litru, přičemž jednotlivá balení tekutin (počítá se zde i make-up, deodorant, krém na ruce atd.) můžou být v balení do max. 100 ml. A to všechno by mělo být uloženo v průhledném speciálním sáčku, který dostanete na letišti. Ale na těch sáčkách myslím tak nelpí... no ale pozor na parfémy. Nad 100 ml.opravdu zabavují...z vlastní zkušenosti.
A co se týče bagáže, tak jak říkala Tygřička... kufr do karga bezplatně do 20 kg. Záleží na tom, kdo to odbavuje. Někdy jsou v pohodě a dají se ukecat, někteří to neřeší vůbec a jiní donutí to zacvakat. Každá společnost má poplatky za extra kilo různé. Když jsem letěla z Vietnamu, měla jsem nadváhu 8 kg a kilo navíc stálo 42 USD....hrůza
A v Travelu a Smartwings může být příruční do 6 kg (ale to v naprosté většině nikdo neváží...a to mám pak radost, když strkám těm stařenkám do binů ty patnáctikilové tašky ).
A za nebezpečné předměty jsou považovány nůžky (i miniaturní manikurní), nožíky, vývrtky, otvíráky, jehly, pilníky, hřebínky "blešáky"...takové ty s kovovou špičkou... A zapalovač můžete mít u sebe jeden a musíte ho mít při kontrole u sebe. Nesmí být v kufru, který si necháte odbavit dolů. Tak je to podle předpisů...nejsem kuřák a nevím, jestli na tom bazírují.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Tygřice: nikdy za těžší kufry nepřipláceli

ani my ne zatím,i když jsem je doma vždy vážila na domácí váze protože jsem s sebou táhla knihy,poprvé jsem letěla letadlem v r. 1997 a těšila se na to ,byl to super zážitek i s turbulencema,
pak jsme lítali kažký rok a vždycky jsem se na to těšila na ten zvláštní pocit,když se letadlo dostává nahoru i na to přistání,při projíždění kufrů celníky jednou zaujalo co to v kufru je a byla to kulma a jednou zas kleštičky na řasy, jen první dovolenou jsme oba měli rýmu a byli nachlazení protože jsme nebyli zvyklí na klimatizaci,letěli jsme s fischer,travel,spanair a ještě nějakou tuniskou společností,většinou na Kanáry takže přes 5hodin,snažila jsem se z toho kus prospat,kdo má problémy je mu špatně v dopravních prostředcích,tak by si asi měl něco vzít, co mu zabírá a třeba to prospat.

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tygřice: Ajaj tak já jak trubela schovávám voňavky a lesky do kufru a pak se potím a mám suché rty Ale viděla jsem na vlastní oči, jak ženský neprošel deo sprej, musela ho prostě vyhodit, páč už byla odbavená.

Voňavku ve skle mít nemůžeš (aspoň myslím), sprej nesmí být určitě.
Já vozím vždy lesk na rty, krém na ruce a na obličej, kapky do očí a malej roztok na čočky, vše do 100 ml a v sáčku, jak má být a vždy bez prblémů. Bez krémů, kapek a balzámu na rty bych asi "umřela", protože vzduch v kabině mě hrozně vysušuje

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Teresita: Voňavku ve skle mít nemůžeš

Můžeš... jen musí být do 100 ml. Se sprejem je to stejné.

arrow
profile_image
Lenka l
od 29. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

amélie,
tak já si jdu příští týden pro potvrzení k doktorce, že léky musím mít u sebe, protože letím za dva týdny do NY, tak aby mi je nechtěli vzít Užívám také léky na astma Seretide a Berodual. Potvrzení jsem měla u sebe vždy, ale zatím se mi nestalo, že by to chtěli vidět.
Ještě si chci koupit bylinný sirup Novo-passit,měla by to být směs 7 bylin, které trochu sníží strach z létání. Nevíte jestli to aspoň trochu funguje?

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kytka
Ono záleží, který to byl... létají tři v jedné společnosti

Jinak, holky, co se týče těch léků a sprejů na astma a tak podobně, tak na palubu si to samozřejmě vzít můžete.. většinou se nad tím nikdo ani nepozastaví, jen třeba u toho spreje bych si pro jistotu nechala vystavit nějaké potvrzení od lékaře, že ho musím mít s sebou na palubě. V letadle to nikdo chtít vidět nebude, ale spíš co se týče kontroly.

arrow
profile_image
janinad
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud se obáváš, že se nevejdeš do limitu 20 kg, dají se nacpat těžké věci do příručního zavazadla, které se většinou neváží.. teda ještě nikdy se mi to nestalo. Samozřejmě se s tím pak musíš tahat, takže je to spíš jen nouzové řešení.

Tak já mám kámošku, létám s ní skoro každý rok na dovču, její kufr váží vždy okolo 30kg a vždy jí to projde

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

olisak
No ono je to s těma zapalovačema asi jak kde. Letěli jsme ze Zanzibaru přes Mombasu, tam kamarádovi našli zapalovače dva. Obyčejný mu nechali a krásné Zippo, které dostal od otce, fakt propracované, mu zabavili a neudělal nic... Moc toho litoval...

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Alca
Já taky prosvištěla několika kontrolama s rovnátky a nikdo si toho ani nevšiml

Cituji nihaso: Já taky prosvištěla několika kontrolama s rovnátky a nikdo si toho ani nevšiml

Já si dávám rovnátka vždycky do příručního, vzhledem k tomu, že to není levná záležitost a ještě to mám v dezinfekčním nálevu a nikdy to do igelitového sáčku nestrkám a nikdy problém nebyl. Zato nám, ještě když byl syna malý, zabavili 2 jogurty a nechaly nám jen 2, že na dvouhodinovou cestu nám to stačí.

Veerunka
Kolik kilo si můžeš vzít, záleží na jednotlivých airolinkách, většinou je to 20kg (a dle mé zkušenosti, pokud to máš do 25kg, tak tu nadváhu tolerují), u jiných jen 15kg

Taky si dejte dost pozor, pokud poletíte do Austrálie, tam mají docela přísná pravidla, větší obnos peněz, jakékoli jídlo musíte zaznamenat to deklarační kartičky(a většinou to jídlo vám stejně zabaví), jinak vás čeká pokuta

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené