arrow
profile_image
Kačla mojeid
od 24. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dneska jsem byla ve směnárně a až doma jsem si všimla, že mi dali 20 liber(bankovku) na, které je na levém boku(na tom bílém pruhu) natištěno 224/12 a přišlo mi divné, že je to jen na jedné z nich. Je to chyba nebo to tak může být? Platí taková bankovka vůbec? A pokud ne můžu to jít do směnárny vyreklamovat a oni mi to vymění?

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj s librovkama 20 je obecně problém. Ale jestli platí se pozná docela jednoduše.
V Anglii můžeš zaplatit pouze "novou" bankovkou - to je ta fialová sytá - tady
neplatí "staré" bankovky, ty jsou vybledlé a vypadají takto
Největší sranda je, že na 99% ti tu špatnou bankovku dají v bance, zatímco "pochybné" směnárny na nádražích mají pouze bankovky správné.
Pokud máš tu druhou - špatnou, starou, tak si ji můžeš nechat vyměnit rovnou v Čechách (netuším, jestli ti ji vymění), nebo pak v Anglii na každé pobočce banky Barclays
V Anglii ale moc neřeší, že je bankovka třeba popsaná - což může být tvůj případ...

arrow
profile_image
Ivanqa
od 18. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

noninek: Podle mě je to hloupost, že byste v bance dostali starou bankovku. Tyto se vydávat nesmějí, vykupují se s poplatkem a dost se to hlídá. Ale tohle stejně ani nebylo předmětem dotazu.
Kačla: Mohu Vás uklidnit, pracuji ve směnárně, takže o tom něco vím. Libry bývají hodně popsané i potištěné, ale u nich je to opravdu normální. Jsou normálně platné, popsané nesmějí být pouze přes nominál, tedy přes to číslo vyjadřující hodnotu bankovky. Pokud je to v tom bílém místě, vůbec to nevadí a s takovými bankovkami normálně běžně zaplatíte. Jak budete v Anglii, uvidíte, že snad každá druhá bankovka je popsaná... Spíše si dávejte pozor, aby Vám pak třeba v Anglii nedali bankovku, na níž je utržený rožek (když je natrhlý, tak to nevadí, ale nesmí chybět kus bankovky), s tím se setkávám velice často. Takovou bankovku totiž pak budete mít v Čechách dost problém vyměnit.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ivanqa: Libry měním velmi, opravdu velmi, často a když s librami operuji, tak se mi nikdy nestane, že bych měla všechny 20 nové. Když vybírám od dětí na zájezdu počáteční peníze, tak vždy minimálně 1 bankovka je stará. Člověk, který mění libry jednou za život, nebo občasně tohle vůbec netuší a bohužel naše banky vydávají staré bankovky častěji.

Cituji Ivanqa: Libry bývají hodně popsané i potištěné, ale u nich je to opravdu normální. Jsou normálně platné, popsané nesmějí být pouze přes nominál, tedy přes to číslo vyjadřující hodnotu bankovky. Pokud je to v tom bílém místě, vůbec to nevadí a s takovými bankovkami normálně běžně zaplatíte

arrow
profile_image
Kačla mojeid
od 24. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ok, problém vyřešen zašla jsem tam zpátky a oni mi ji vyměnili i když říkali, že by s tím neměl být problém platit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené