arrow
profile_image
Beatricie
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na cool:
Ze sladkostma taky bacha. Taky bych tady nedoporučila zelený čaj. Je toho hodně, já vím, co bys měla vypustit z jidelníčka.

Ještě my ženské každý měsíc menzesem ztrácime železo....tak proč ještě ho ztrácet stravou....

Můžeš ještě si koupit melasu...tam taky je železo....jíst maso(hovězí , vepřové, v kuřecím je toho málo, ještě játra, vejce,čočka....)

Játra ale tam pozor: pač obsahuji těžké kovy...jako olovo a jiné.....

Nevím jak poradit ještě....já sama tápam....ale je pravda, že bylo mi hůř .......teď jsem na tom o 50 procent lépe....)

arrow
profile_image
Beatricie
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě tady bych doporučila doplněk stravy od MedPharmy železo 14mg s vitaminem C a kyselinou listovou. Je tam 20 šumivých tablet.

Já beru vždycky jeden den 1 chelátovku...druhý den šumivku (a to ještě polovinu).

Ty šumivky účinkuji ihned po vypití do 20 minut vždycky mi přestane bušit srdce...a najednou tak nějak oživím....takže s těma šumivkama v tomto je výhoda....(ale tady bacha, proto beru polovic, protože kdybych si vzala celou, tak na druhý den špatně seru).

Snad někomu tady poradím.....když toto bude číst....

Ale všechno by mělo být sledovano lékařem.....aby tady někdo kvůli mě neměl náhodou pak toho železa hodně v krvi....!! Takže jedině pod dohledem doktora lidí!

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na únavu doporučuji jíst co nejvíce živé stravy - ovoce, zeleniny a klíčené pohanky. Před dvěma lety se mi z ničeho nic dostavila šílená únava a bolesti v těle a jen toto mě z toho vytáhlo. Bohužel dodnes si musím hlídat jídelníček a pokud bych i jen jeden den jedla jen vařené, hned bych byla unavenější. Ale jsem ráda, že alespoň vím jak na to a mám to ve svých rukou.
Aby mi v zimě nebyla zima, prokládám syrovou zeleninu třeba vařenými jáhly, rýží a luštěninami. Chce to vynechat veškeré sladkosti a pečivo. Zkuste to vydržet týden a zaručuji, že pocítíte rozdíl.

A na krvetvorbu zkuste zelené potraviny - chlorelu, zelený ječmen, či spirulinu a doplňovat B12. Tím se na rozdíl od železa nedá předávkovat.

arrow
profile_image
carola86
od 5. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, taky pořád trpím únavou a ospalostí. Po šesti hodinách od probuzení jsem zase strašně ospalá a musím si chodit na hodinku zdřímnout, jinak bych nic nezvládala, jak bych byla slabá.
Obvodní dr. mi řekla, že mám strašně oslabenou imunitu. Na podzim jsem vybrala 2 krabičky tbl. LUIVAC a GS Imunostim - pro posílení imunity, ale únava stále trvá. Užívám i na alergii tbl. Zodac, které mohou ospalost způsobovat. Proto je užívám už jen obden či ob dva dny.
Poraďte ještě prosím něco, co byste dělali vy? Díky!

arrow
profile_image
studentkaxx
od 26. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mám podobný problém. Dřív jsem byla vážně aktivní, ačkoli od mala mi nedělalo problém prospat klidněc elý den a nepovažuji se za líného jedince. Naopak jsem velice ctižádostivá a vždy jsme schopná hodně zabrat a dělat práci na 150%. Loni mi zemřel táta a od té doby je to s tou únavou horší. Možná po tom stresu atd. Na jednu stranu je to ta psychická nechut k ničemu, nebot nic nemá smysl, ale bla jsme dobrou studentkou, byla jsme schopna se naucit behem chvile obrovske mnozstvi veci a ted jsem na vysoké škole a trpím hroznými stavy únavy. Nejsem temer schopna dočíst stránku a usínám. Usínám ve škole vleže v sedě a přemáhá mě furt něco o mě nutí jít spát. Ač budu spát 6 , 7, 8 nebo 15 hodin vždy se pak cítím stejně. Ráno jsem naprosto KO a z postele se mi nechce, ale není to že se mi nehce, nemám vůbec sílu se zvednout. Večer to je lepší a bývám aktivnější, ale přes den a odpoledne jsem naprosto mrtvá. Celé dny zívám... Netuíte co by to mohlo být? Jsem dárce krve a při tom jejich testu mi na nic nepřišli, ale obvoďáka nemám už dva roky. Jsem klidně schopna prospat celý víkend. Jinak se stravuj celkem zdravě, na sladké nejsem, jen výjimečně. Jím hodně zeleniny a ovoce, piju hodně vody a pravidelně cvičím. Při výšce 170 cm mám 57kg, ale většinu svaly. Nějaké rady? Budu moc vděčná. hezký den

Jinak chodidla a občas i ruce mám studené jak mrtvola, jako malá jsme byla lehce chudkorevná a brala jsem asi 3x železo a pak jsem měla davkrát zvětšená játra, ale to vše je dávno. Nejsem čistá češka, ty geny tam jsou trošku namíchaé, netuším, jestli to má nějaký vliv, ale mám biorytmus po tátovi. Taky to měl řehozené a byl čilejší večer a přes den hodně spal. Jinak z jeho strany mám v rodině rakovinu, cukrovku, zelený zákal a možná ještě něco.

arrow
profile_image
kelli
od 20. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na studentkaxx: A nechala si s udělat v poslední době testy na chudokrevnost a jaterní testy když jsi na to trpěla - příznaky by odpovídaly?!

arrow
profile_image
studentkaxx
od 26. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

nenechala, ale pred třemi měsíci jse$m dávala krev a ten rychlotest co mi dělali byl v normě tak snad mi to železo nechybělo. může to být štítná žláza nebo neco jiného? dnes po přečteni diskuze si obvolávám obvoďáky a hned se objednám. už to nemohu snést tu únavu jsem z toho úplně zoufalá jak jsem mimo a naprosto nepoužitelná
jinak jsem ještě koukala a tu alergii na lepek a to b taky pripadne sedelo hrozně se nadýmám a vůbec nechápu proč jakmile však vysadím pečivo cítím se lépe, ale mám ho ráda, takže to nikdy dlouho nevydržím, ale kdybych věděla, že mi to ničí zdraví, tak bych se toho vzdala...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přidávám se do klubu a fakt nevim co s tim Taky se léčím se štítnou žlázou, ale nedávno jsem byla u doktorky a prý vše ok, takže v tom bych problém neviděla. Trvá to už tak tejden. Nezáleží na tom, jak spím dlouho, většinou tak 9 hodin, ale někdy i třeba12 hodin. Přes den jsem jak když mě někdo praští palicí po hlavě, motám se, padá mi hlava, chce se mi šíleně spát. Kolem 16h odpoledne už cítím, že jestli se aspoň chvíli nevyspím, tak prostě usnu při tom, co zrovna dělám (a že to ho moc není - fakt to nejde)! Bolí mě strašně všechny svaly, sem tam migréna (ale to je normální stav u mě), nemám absolutně chuť k jídlu, nemůžu se na nic soustředit, nic dělat. Musím říct, že to přišlo v nejlepším období - před zkouškama a státnicema. Kafe mi nepomáhá vůbec a to na mě jinak hodně působí. Normálně chodím tak 2-3x týdně cvičit, teď nemůžu, nejde to, to bych snad umřela. Jím zdravě a hodně piju takže opravdu nevím, čím to může být, ale tenhle stav už se nedá vydržet Nemám absolutně chuť k životu nebo cokoli dělat, nemůžu pracovat, jen tupě koukám do monitoru a cítím, jak mě šíleně přemáhá únava...

arrow
profile_image
neonka
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

taky se přidávám..hlavně mě štve jak maji všichni řeči když oni jsou v tričku a já v mikině a teplých ponožkách..asi to dělám schválně nebo nevim co si myslí :-/ jo a štítnou žlázu mam nemocnou taky, takže to bude podle mě tim..

Může mít únava nějakou souvislost s dlouhým sezením u počítače? Hodně času u něj trávím a bojuji s únavou.

arrow
profile_image
Beatricie
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dlouho jsem tady nebyla. Minulý rok v létě jsem si koupila Food Detective Test. Už jsem byla zoufala. Tento test mi potvrdil , že jsem intolerantní na mlíko a na gluten. Po vypuštění mlíka a lepku je mi co se týče únavy o 100 procent lépe než mi bylo.

Taky jsem pořád ospalá, jelikož jsem na intru tak taky ostatní vědí, že jen spím a zrovna mě za to nemají moc rádi. Abych mohla fungovat, potřebuji alespoň 12 hodin spánku, pak se cítím odpočatá. Takže každý den vstanu do školy, příjdu ze školy, jdu spát, vzbudim se nějak v podvečer, pak si něco dělám a pak zase spim až do rána. Doktorka mi řekla, že se mi nezvedne hemoglobin a také jsem měla zvětšenou štítnou žlázu po mononukleoze. Takže budu unavená už furt hlavně kvůli tomu hemoglobinu. Nedá se tak fungovat, půl dne prospat, ale co s tím udělám...

Ahoj holky,

ráda bych po delší době zkusila znovu oživit tuhle diskuzi.
Poslední dobou už jsem totiž vážně nešťastná a začínám pátrat po příčině, neboť ta věčná únava je něco hrozného.

Moje práce není po většinou vůbec nijak psychicky ani fyzicky náročná. I přesto se ke každému úkonu musím dokopávat, vše nechám na poslední chvíli (takhle to nefunguje nejen v práci ale i v domácnosti). Fyzická námaha (krom tedy úklidu) téměř nulová - nechápu.

Především mám ale problém se spánkem. ...Ať jdu spát, v kolik chci, ráno se nemůžu probudit. Nejde to. Neslyším ani budíky, ani když se mě někdo snaží vzbudit mobilem, nic... Probudím se většinou samovolně. Naštěstí dělám až od půl devátý, a tak se zřídkakdy stane, že bych přišla pozdě do práce. Ale... vzbudím se, nevím, kde jsem, co je za den a pak když mi dojde, že mam jít do práce, se jenom modlim, aby bylo, až se kouknu na hodiny, málo hodin.. Partner ten je ze mě na nervy, když mi ráno zvoní čtyřicet budíků, které musí zaklapávat ..a nedej bože, když ho poprosím, aby mne vzbudil, protože to jde z jeho strany o opravdu nadlidský výkon. Přemýšlela jsem totiž, že bych vstávala s ním.. Sice je to o dost dřív, než bych musela, ale měla bych jistotu, že mě vzbudí.. ale musím ho tím šíleně obtěžovat.. budí mě desetkrát, je už pak nervózní, protože sám spěchá do práce.. Nehledě bohužel na to, že ani těch jeho deset pokusů většinou nezabere, a tak odchází, jenom slyším, jak lamentuje, že zase zaspím a utíká do práce. A já samozřejmě během pár vteřin zase spim. Nejde to nijak ovládat. Je to šílený.

Trpím tím poslední dva roky. Pamatuju se, že to začalo v době, kdy jsem odcházela od dlouholetého partnera.. možná to odstartoval ten stres tenkrát.. (?)

Chtěla bych si v budoucnu najít novou práci a v současné době mého šéfa poprosit o úpravu mé stávající prac. doby, abych nebyla v práci každý den do večera, ale bojím se, že když se mi posune prac. doba a já budu muset vstávat dřív, že prostě nevstanu...

Fakt už jsem z toho dost nešťastná.. Někdo podobný problém? Přemýšlím, že zajdu k doktorce, ale nechci vypadat jako že si z nudy něco vymejšlím.. třeba trpím nějakou nemocí nebo tak něco, tohle přeci neni normální...

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na E-liška:
Copak to je, můžeš to popsat? Máš s tím zkušenost?
Díky

arrow
profile_image
dasaba
od 2. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na pouina:

na únavu je dobré zkusit nějaký bylinkový čajík, je jasné, že výsledek se nedostaví hned, ale z dlouhodobého hlediska je to moc dobrá cesta. Například já mám velmi dobrou zkušenost s čajem Grešík
http://www.lifeo.cz/kategorie/bylinne-produkty/byl inky-na/unavu/produkt/gresik-bylinky-na-unavu-aral ie-koren-50g/una126058/
užívám ho dlouhodobě a po únavě, která mně také velmi trápila, už není ani stopa

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené