arrow
profile_image
cecilieje
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám 2 děti, další sice neplánuji, ale HA jsem už brát nechtěla. Jenže po druhém porodu mám velmi silnou a bolestivou MS, navíc mně trápí premenstruační syndrom. Dr. mi dal jen dvě možnosti řešení - buďto HA nebo kyretáž. Tak zkouším HA, předepsal mi Marvelon s tím, že ho budu brát v kuse, čímž se vyhnu jak MS tak PMS. Beru druhé platíčko a jsem akorát nafouklá, neskutečně protivná, absolutně nemám chuť na sex, ještě jsem od začátku braní nepřestala špinit a mám pocit jako bych měla dostat MS. Tak nevím jestli si tělo zvykne, nebo vyměnit za jinou? Čekala jsem, že se mi aspoň zvětší prsa (po dvou odkojených dětech bych to uvítala ;D), ale zatím jenom negativa.
Jaká HA se vám osvědčila při užívání "bez pauzy"?

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Beru bez pauzy Yadine a nemám žádný problém, ale já obecně HA snáším dobře. Marvelon mi teda ale hodně zhoršil pleť.
Hlavně si ale myslím že doktor ti nenabídl všechny možnosti - podkožní tělísko (po tom kamarádce MS skoro zmizela, respektive má ji 1x za rok), injekce, náplasti, pilulky obsahující jenom progestogen...Je třeba vyzkoušet co ti bude vyhovovat a né rovnou posílat na kyretáž, zvlášť jestli jsou tvé problémy hormonálního původu by to myslím moc nepomohlo.

arrow
profile_image
cecilieje
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Haniccino: Já si myslím, že doporučuje to, za co je odměněn dealerem ...

Cituji Haniccino: Marvelon mi teda ale hodně zhoršil pleť.

mně taky

arrow
profile_image
cecilieje
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Helena: Beru zatím druhé platíčko celkem, naposledy jsem HA užívala někdy v roce 2005. Vydržím, ale ta nechuť k s.e.x.u se asi nezlepší, mi to jako celkem neva, ale manželovi jo chichi.
Rodila jsem 2x SC a při druhé sekci mi pro velké srůsty další těhotenství důrazně nedoporučili, ale mohli mi rovnou nabídnou sterilizaci, kývla bych. Nicméně teď mám problém takový, že i několik dnů po MS mám vysokou děložní sliznici a to by sterilizace stejně nepomohla. No a na to mi tedy gynekolog nabídl buď HA nebo tu kyretáž. Já jsem nechtěla vůbec žádnou HA ani Mirenu, prostě žádné hormony. Ale když už mi nedal jinou možnost, tak jsem si řekla, že zkusím tu HA, že mi třeba aspoň porostou ty prsa (po dvou dětech mám fakt komplex). Tak proto ta HA.
Zaujala mně ta ablace, to by mohlo můj problém vyřešit ... Ale bude to asi podobné té kyretáži, jen jiný postup, nebo?

arrow
profile_image
cecilieje
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Helena: Heleno moc děkuji za vyčerpávající odpověď! Proberu to s dr., jsem zvědavá co mi na to řekne, nicméně tohle by bylo pro mně asi to pravé

Beru Marvelon cca 6 měsíců a začalo se mi hrozně nafoukávat břicho. Objem břicha mám denně 4násobný (a to jsem ráno plochá jako anorektička). Byla jsem na gastroenterologii - VŠE OK.
Zašla jsem na alergologii - tam mi z výsledků testů řekli, že potravinovými alergiemi netrpím.
Světe div se, zbývá už jen ta HA. Začínám být přesvědčená, že za to může ona.

Je tady ještě někdo s podobnými vedlejšími účinky?

arrow
profile_image
Pavla Bellis
od 18. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

HA a problémy s trávením může být, bylo by to o hormonální nerovnováze. Ale zrovna tak to může být spousta dalších věcí. Bohužel potravinové alergie a různé citlivosti se hodně těžko zjišťují, spousta toho je jen o testování v praxi. Nejlepší je zkoušet věci a nejlíp zapisovat. Pokud je to o střevech, tak sledovat věci snědené v předchozím půldni. Plus co se pilo a jestli byl stres a pohyb. Zameřit se na lepek z různých zdrojů. A jíst dobře a dávat kefír (místo kupovaných probiotik). A taky pít různé čaje, rooibosy, maté, bylinky.
Mrkni na tenhle článek - www.dify.cz/adrenalni-unava-zamereno-na-kortisol. Je to sice hlavně o kortizolu, ale pokud je problém s ním, bývá problém i s dalšími hormony (mimo jiné ženskými hormony) a výsledkem jsou často právě ty trávicí problémy, citlivosti a spousta dalších věcí, které se jinak nepovažují za problém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené