arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem.
Už roky, řekněme sedm let (začalo to v 16ti a trvá do teď) mám zhruba tak jednou do měsíce příšerné bolesti v oblasti břicha. Jedná se o ostrou palčivou bolest v oblasti žaludku ale spíše to jde do pravé strany, bolest vystřeluje do žeber a celé břicho mi vždy hrozne ztvrdne a nafoukne se, je hrozně citlivé na dotek, nemůžu mít ani podprsenku jak to bolí, dále mám při tom neskutečný bolesti zad. Tento stav trvá vždy tak 12 hodin v kuse, vždy mi to začne buď ráno nebo během dne a skončí to až následující den třeba ve tři ráno. Následujíci cca tři dny mám břicho hrozně přecitlivěle a stále to lehce bobolívá, ale s tím už se dá fungovat.
Chci podotkonout, že u lékaře jsem s tím byla za ty roky snad milionkrát a nikdy mi nic nezjistili, minulý týden když mě to zase chytlo jsem byla opět na vyšetření a sonu a nic, vše je prý v pořádku... žádný kamínky, písek nic....Byla jsem přesvědčená, že je to žlučník, ale ten je prý v pořádku, slinivka tak též.. ještě jdu na gastro, ale i když to bolí v oblasti žaludku, tak léky na žaludek mi nikdy nezaberou, vždy mi právě zabere cholagol, který je na žlučník..
Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? já už jsem z toho za ty roky fakt vyčerpaná, pořád doma sedim a googlim co by to mohlo být, protože u doktora mi vždycky řeknou to máte ze stresu a nashle..
Děkuji za jakoukoliv radu..

arrow
Neprodává v Bazaru

A s menstruací to nesouvisí? Asi ne, viď. Já jsem měla v životě podobný "zážitek" párkrát, vždy v období ms a souviselo to s nedostatkem sodíku. Pokaždé jsem ale pak měla kolaps a byla jsem v nemocnici na kapačkách. Na biochemii jsi v tom období ale asi také byla, viď. Přála bych ti, abys věděla čím to je... musí to být hodně nepříjemné.

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nene, s menstruací to nesouvisí :( za týden jdu ještě na krev, ale to bude zase bez výsledku. Ne, na biochemii jsem také nebyla, doktorka me posílá porad dokola na to samé - krev, sono a to je vždy ok, takže se prostě asi nikam nepohnu takhle. Ještě mě napadlo jestli to není třeba nějaká alergie na lepek, ale to bych měla potíže asi častěji než jednou za měsíc, protože pečivo jím denně ..

A co třeba ovulace? Když říkáš jednou měsíčně? Já třeba mám bolesti i při ní....Když se mi to stalo poprvé, tak měli podezření na slepák....bolí mě právě i v zádech...byla jsem tenkrát i na gyndě a doktor mi nezjistil nic, ani mě na to neupozornil, neptal se, až mě na to navedla kamarádka, která měla to samé...
Pokud máš podezření na lepek nebo něco takového, tak si normálně najdi alergologii nebo imunologii a zeptej se, jestli můžeš i bez doporučení...já měla taky jednou zdravotní problémy a podezření v této oblasti a zkusila jsem zavolat tady jedné doktorce a byla normálně ochotná mě vzít i bez doporučení a udělala mi snad všechny možné testy....
Normálně si zkus někam zavolat...

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No mě to bolí v horní části břicha jakoby hned pod hrudní kostí a pod žebry takže gynekologického to nic nebude, na to alergo si určitě zavolám.

arrow
profile_image
beneška
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na S_he: Nebývá to po těžkém jídle? Mám podobnou zkušenost. Velké bolesti hlavně nad ránem, což bývá žlučník a játra. Taky mi nikde nic nezjistili. Doporučuji dietu, hlavně večer jíst opravdu lehce. Pít jaterní čaj a ostropestřec. Ten je na očistu jater výborný.
A bez alkoholu. Pokud jsou to játra, mělo by to pomoct.

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, někdy to začne i po jídle, když se třeba přejím něčím těžkým, nebo třeba i po mléčné rýži, ale není to pravidlem. Začne to kolikrát bolet z ničeho nic. No teď na sonu mi řekli, že žlučník i játra jsou v pořádku tak nevím, že nejsou zvětšená nic.. Příští týden jdu na jaterní testy, tak jsem teda zvědavá, ale čaj si určitě koupím, děkuji za radu.

Já bych si pro jistotu určitě zašla i na gynekologii!!

arrow
profile_image
beneška
od 13. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na S_he: Já jsem tenkrát prošla snad všechny lékaře, pod žebry jsem se nemohla břicha ani dotknout nad ránem jsem se bolestí budila. Trvalo to tak 2 roky než jsem přišla na to, co to je. A všechny testy byly v pořádku i sono žlučníku a jater. Dávali mi jenom léky od bolesti, které vůbec nezabíraly. Sama jsem potom vypozorovala, že bramboráky večer nejsou fakt úplně ten nejlepší nápad. A pokud jsem jedla večer něco lehkého např. žitný chleba se šunkou, tak bolest nebyla tak hrozná. Nemůžu papriku,ta mi dělá zle i teď. Pokud jím pár dní po sobě fakt "prasácky", bolí mě pod žebry až do zad, vždy nad ránem. To už vím, že fakt musím ubrat. Tenkrát jsem držela jaterní dietu a fakt se to zklidnilo docela rychle. Jaterní čaj jsem měla Jančův, je i chuťově výborný. A co působí na játra je i stres. Naučit se relaxovat, netrápit se věcmi, které nemůžu změnit. Uff...moc se omlouvám za tu slohovku

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na S_he:
Hele ono žlučník i játra sice můžou být na pohled ok, ale to neznamená, že třeba nějaký problém nemáš nebo jsi prostě jen citlivější...... Pokud máš vypozorováno, že pomáhá Cholagol, tak to ten žlučník klidně být může (ten navíc fakt často vystřeluje do zad) - tohle navíc nevypadá na typickou koliku (to bys 12 hodin bolestí fakt nevydržela.... Já vydržela max 4), což odpovídá tomu, že nenašli žádné kamínky ani písek...... Zkus si fakt všímat, zda to nenastává po nějakých jídlech a v jaké cca době od snědení to je..... A asi bych zkusila pro jistotu i tu gynekologii a alergologii, ať se případně vše vyšetří. Zkoušela jsi zajít přímo na gastroenterologii?

Ještě mě napadá alergie na lepek...

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já si taky myslím, že to bude na 90% žlučník i když doktorka mi tvrdí, že jsem na to moc mladá, že to většinou trápí až ženský po porodu, když už je ta žluč hustší..no určitě si najdu nějakou tu dietu a koupím čaje a ještě se kouknu teda na symptomy při potížích s játry, protože to mě předtím vůbec nenapadlo. Na gastro se musím objednat ještě, ale to bude horor, nedovedu si představit, že mi strkaj sondu do žaludku..ach jo . Na gyndě jsem byla dva měsíce zpět na preventivce a také vše ok, ale tím to určitě nebude, podbřišek mě při tom nebolí.

arrow
profile_image
S_he
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lepek mě také napadl, ale jak už jsem psala, pečivo jím opravdu denně a to bych měla asi potíže častěji si myslím. Ale na alergo stejně určitě zajdu, chci mít jistotu.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na S_he:
Hele je mi 28 a žlučník mi vyndali letos.... A jsou i lidé, kteří jdou na vyndání třeba ve 20, pokud máš výraznou genetickou zátěž, tak se to může stát (nemáte v rodině žlučníkáře?) . Mě osobně přijde, že to Tvoje doktorka moc neřeší,ta gastroenterologie by měla být první volba..... Tam na tebe nejdřív koukne taky UTZ, tak třeba uvidí i něco víc
A na gyndě jsi říkala, že máš tyhle problémy?
P.S. Pokud je to opravdu žlučník, tak by bylo záhodno to řešit ještě před těhotenstvím, protože to by vše jen zhoršilo.....

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

I na ortopedii jsi byla? Někdy takovou neplechu dělá krční páteř nebo páteř v oblasti lopatek...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené