Docela by mě zajímalo, jestli se najde někdo, kdo by měl podobnou zkušenost jako já při venčení štěněte asi bych měla napsat, že jde o čivavu. Dnes jsem se totiž od dozvěděla, že to si snad dělám srandu, pes mi do pěti minut zmrzne, že "snad to není živé", a že teda to bych neměla. Z lidí si teda moc nedělám, ale to venčení, to nám fakt nejde.

Dám jí na zem, a řeknu co jí říkám doma když čurá na plenku a chvíli tam stojím, ovšem štěně se rozklepe, nikdy jsem jí nenechala snad ani pět minut, když jí nechám trošku dýl (třeba dýl jak dvě minuty) tak na mě začne lézt, je jí zima. Nemyslím si, že se bojí, ikdyž je samozřejmě venek něco jiného nového, ona je poměrně zkoumavá, myslím že je to tou zimou.

Konzultovala jsem to s vet a ta mi řekla, že pokud to je tak do 5 minut tak by žádné nastydnutí ani následky být neměly, ale dýl s ní chodit zatím nepřipadá v úvahu, i chovatelka říkala, že krátkostrsté jsou náchylné na nastuzení a to se může rozvinout v zápal plic nebo problémy s močákem, prostě nemůže tam venku takhle stát nebo v horším případě sedět dvacet minut. A co hůř ona je schopná to fakt držet, to jsem zažila už dvakrát, že ani do tašky ikdyž jí vyložím plenou to neudělá, a to doma chodí klidně po 10 minutách, při cestě k vet nečurala snad 6 hodin, stejně tak při cestě od chovatelky, zkoušela jsem ji na zem několikrát a prostě nikdy nic, nemáte někdo radu? Nechci být na plíně do jara.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z toho popisu - a to s ní stojíš na místě? Máš chodit, to je lepší. Vem třeba i nějakou hračku, ať se hejbe. A oblíct ju, když je jí zima. Pro mrně stačí ustřihnout huňatá ponožka třeba. Jinak asi radu nemám, prostě vytrvat...

Reaguji na Misy:
jo chodit, to bych ráda, jenže ona zatim tak maximálně couvá, nedovedu si představit jít to by se na mě zřejmě v tomhle podání už sesypal nějaký spolek pro ochranu zvířat (zatím to ještě neumí pořádně ani doma - na vodítku), ta ponožka to je dobrý, zatím se ze všeho vyvlíká. Ale obleček mám spíš je zima asi od pacek, ale ty boty pro psy - toho se bojím abych jí neponičila držení těla - ona ho drží tak krásně, aby se nenaučila v nich chodit nějak pro psa nepřirozeně a nevedlo to pak spíš k nějakým orto problémům, koukala jsem, že teda jsou i ponožky pro psy, ale všechno velký.

Ona ještě nemá po očkování, takže jsem chtěla zkusit jen tu metodu dát ven na vyčurání aby si zvykla. Na vodítku zatím doma leda za piškotem a to si ještě třikrát rozmýšlí (no ale je nám teprv 9 týdnů).

Hračku, tyčku na kousání, atd. jsem zkoušela, ale ono je možná venku až moc podnětů. Prostě na mě kouká jak kdybych se jí chtěla zbavit, možná taky ten přechod - z teplé tašky do zimy (s oblečkem, který ale moc netěsní).

Kdysi tu v jedné diskusi někdo psal, že i s takhle malým psem chodil před barák, dal vyčurat a byla to záležitost pár minut a když se chodí třeba co hodinu, pes se naučí rychle.

Cituji Misy: Z toho popisu - a to s ní stojíš na místě?

Jako vyzní to asi blbě ale v podstatě jo, mám jí nakrátko a potřebuju mít kontrolu nad tím aby něco neolízla ze země (dle chovatelky a jednoho vet. by neměla vůbec před očkováním na chodník), nejdřív jsem myslela ok, dva týdny utečou - jenže dle názorů veterinářů jedno přeočkování nestačí - volala už jsem dvoum, no a čekat až jí bude nějakých 15 nebo kolik týdnů, to už je dost, krom toho zima pak bude větší. Když udělám krok nějakým směrem tak ona buď zacouvá (třeba i tím směrem), nebo stojí.

Mě primárně nejde ani tak o pohyb, na to zatím byt stačí, mě jde opravdu jen o to vyvenčení, zřejmě to ale dělám blbě, to už je mi celkem jasné.

Ideální by v tuhle chvíli bylo, donést ji ven, ona by se vyčurala, a šup zpátky. Doma teda ale nečůrá zrovna nějak pravidelně zato často - třeba i po 5ti, 10ti minutách, venku nic.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:
Kupovala jsem štěně na léto,takže i bez očkování prostě ven chodil a to skoro nonstop nic neolizoval,spiš hopkal kolem našich nohou a když vyčůral,tak bylo halo na celou ulici,lidi si mysleli,že jsem blázen.Oblékni jí a pokud možno jí odnes kousek od baráku,měla by za tebou jít zpět a cestou čůrat.Nevím jak maličká čivava,ale normálně štěňata za svým pániíkem běží docela dobrovolně.Nejde venčit bez vodítka?

Cituji Tiakia: Nevím jak maličká čivava

Aktuálně 750 g, je fakt maličká. A hlavně je krátkosrstá, a prý daleko víc jak samotná zima vadí průvan což teď venku se nevyhnu.

Cituji Tiakia: Nejde venčit bez vodítka?

To se bojím, nedá se říct, že doma, kde je otrkaná, by se mě držela jako, že by za mnou chodila, ona si chodí jak chce, spíš je momentálně fixovaná na svůj domeček, asi máme kočkopsa. Pravda venku se ode mě nevzdaluje sama, ale kdyby ji něco vyděsilo, nemusela bych ji jen tak chytit, už vím, že je dost rychlá když chce.

Cituji Tiakia: nic neolizoval

jsi si jistá? Ono když to zkoumá tak to očichává, a mezi očichnutím a olíznutím - to si třeba ani nevšimneš, zpočátku jsem 10x denně páčila něco z tlamičky.

Cituji Tiakia: by za tebou jít zpět a cestou čůrat.

Všude čtu, že štěňata v tomhle věku ještě nemají vyvinuté svěrače a že tedy nemůžou plně ovládat kdy jdou, takže teoreticky když bych to vychytala správně měla bych se trefit.

Jenže třeba dnes - druhý delší výlet - ona opravdu dokázala celou dobu nečůrat, to samé cestou od chovatelky, což bylo autem přes 6 hodin cesty, to samé dnes, kdy měla deset příležitostí i mimo tašku a v nejhorším se mohla po- ale nic. Já se bojím, že jak se jí venku nelíbí, tak se tam nevyčurá a jí se evidentně nelíbí.

Ta plena jako taková mi nevadí - ono je to pár kapek, dá se vyměnit, jenže se bojím o ten návyk. Na druhou stranu nechci ji ohrozit zdravotně, to bych radši aby něco bylo mě než jí teď já vím, zní to šíleně

Tak zkus kousek té plenky brát ven, položit vždycky někam, kam má čůrat a když se vyčůrá, tak velice chválit. Za chvilku to pochopí
A to, že venku jenom stojí, je divné, ale řekla bych, že je jí prostě zima. Já bych ji oblekla, vzala ven (nejlíp teda fakt bez vodítka, je to mimino, daleko by neutekla) a běhala, volala, tleskala, mávala pamlskem, prostě něco, aby ji to bavilo a běhala za mnou.

Cituji gumisek: Dnes jsem se totiž od dozvěděla, že to si snad dělám srandu, pes mi do pěti minut zmrzne, že "snad to není živé", a že teda to bych neměla.

To samé jsem se dozvěděla, když jsem v zimě venčila štěně německého ovčáka.

Nejsem moc zastánce oblékání psů, ale čivavu štěně bych určitě oblékla, zvlášť, když Ti přijde, že je jí zima.

Cituji jiiira: Tak zkus kousek té plenky brát ven, položit vždycky někam, kam má čůrat a když se vyčůrá, tak velice chválit. Za chvilku to pochopí

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji gumisek: jenže dle názorů veterinářů jedno přeočkování nestačí - volala už jsem dvoum, no a čekat až jí bude nějakých 15 nebo kolik týdnů, to už je dost, krom toho zima pak bude větší.

Nevím, kde bydlíš, ale pokud máš možnost jít někam, kam nechodí moc psů, podivných individuí, neběhají myši apod., tak bych to zas tak neřešila.

O botách bych vůbec nepřemejšlela, vždyť už nějakej vědec přišel na to, proč psům není od noh zima . Ona si zvykne. Jako u psa normální velikosti bych ti poradila chodit venku tak dlouho, dokud se nevyčůrá, ale tohle je fakt oříšek . Ale zásadní je podle mě ten pohyb, protože tím se jí rozpohybují i vnitřnosti = rychlejší vyvenčení.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:
já poprvé venčila svého yorkshira v létě..pamatuju se jak jsem ho dala na zem..tak si jakoby lehl a třepal se..bojí se, jelikož je to něco nového pro něj a neznámé..chce to čas než si zvykne..a taky cítí pachy dospělých psů..je to normální..zvykne si

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na gumisek:
Moc to všechno řešíš
Vem štěně,dej mu oblečení a vyběhni před dům,nedávej jí obojek a ona za tebou poběží.
Pokud jí vypěstuješ návyk na vodítku,tak ti zdrhne jen co trochu povyroste.
Teď tak rychle neběhá a čivavu doběhneš,tedy pokud nevenčíš metr od hlavní silnice.
Hlavně z ní neudělej přecitlivělého chudáka hypochondra,je to pes a jako takový by měl čurat venku

Reaguji na gumisek:
Kolik jí je a jak dlouho ji máš? Nám naši dovezli v létě, sice to není čivava, ale to snad nevadí a zpočátku venku ani omylem - bála se zvuků a asi nebyla dost odvážná, aby se vyčůrala a ,,překryla" tak ostatní ,,pachy" po ostatních psech (a že jich tu je, bydlíme v Praze) a pořád nám čůrala doma. Byli už jsme trochu zoufalí, šli jsme ven, nic a doma hned vykonala potřebu. A po nějaké době na to přišla, nejdřív jednou venku a pak párkrát doma a postupně už jen venku. Che to trpělivost a chválit a chválit. Uvidíš, že to půjde. Pokud nemá očkování, tak je ještě malinká, měj s ní trpělivost, je to mimino A kup jí obleček, pokud je to tedy vhodné, mně osobně se to na psech nelíbí, pokud to samozřejmě není ze zdravotních důvodů nebo pokud by pes opravdu nastydl. Uvidíš, budeš koukat, jak se postupně vše naučí!

Cituji Tiakia: Vem štěně,dej mu oblečení a vyběhni před dům,nedávej jí obojek a ona za tebou poběží.

Začne se klepat v podstatě jak otevřu domovní dveře, z oblečku i ponožky je většinou vysvlečená hned, ponožka teda ale vydrží dýl, takže jsme dnes byli v ponožce, bohužel bez vodítka natož obojku si zatím netroufnu, vzbuzujem fakt hodně pozornost, zastavujou se lidi na víc jak deset metrů ode mně a i na tuhle vzdálenost - fakt z druhého konce ulice na mě volají např. jak je stará, pokud bych ji nechala na zemi a začla jako odcházet je taky možný, že jí někdo normálně sebere.

Cituji jiiira: Tak zkus kousek té plenky brát ven, položit vždycky někam, kam má čůrat a když se vyčůrá, tak velice chválit. Za chvilku to pochopí

Ona se bohužel moc na tohle nesoustředí, sedne si, šíleně se klepe, odmítá jít, piškot si vezme, to jsem dnes zkusila prvně, dokonce se za ním i kousek natáhne, ale jak ho nejdřív podezřívavě očuchávala (zřejmě v podezření, že je to zas nějaká blamáž z mojí strany), tak ho si ho kus shodila na chodník a chtěla ho z chodníku, což jsem jí nedovolila, takže chudák zmatená.

No a máš pravdu, že to moc řeším, ono jak to půjde, tak to řešit nebudu, no jen aby to nebylo až zjara.

Cituji Misy: Nevím, kde bydlíš, ale pokud máš možnost jít někam, kam nechodí moc psů, podivných individuí, neběhají myši apod., tak bych to zas tak neřešila.

Hele individuí - no občas tu bezdomovci jsou u kontejnerů, jinak před barákem lidi občas venčí, bydlím ve městě, není to nijak hrozná čtvrť, ale prostě furt ne zrovna čistý chodník.

Cituji Fragma10: bojí se, jelikož je to něco nového pro něj a neznámé..

jo to asi taky

Cituji S.teph: To samé jsem se dozvěděla, když jsem v zimě venčila štěně německého ovčáka.

Ti lidi jsou fakt divní, když někdo na ulici zkolabuje, tak kolem projde sto lidí než si někdo všimne a okrade ho, ale nedej bože abyste vzali ven štěně, já už přemýšlím kam jít, aby nás tam nikdo nebyl.

Cituji nottua: A po nějaké době na to přišla, nejdřív jednou venku a pak párkrát doma a postupně už jen venku.

Vždyť to je můj cíl, mě by stačilo, kdyby se poprvé vyčurala venku, aby čurala jen venku po ní ani teď chtít nemůžu, je fakt malinká a čurá někdy i po 5 minutách co byla, jindy po 10ti, ale není to pravidlem, jde ale tolikrát za den, že by na to ani to venčení co 2 hodiny nestačilo.

Reaguji na gumisek:
Já vím, že je to tvůj cíl Ale nejde si naplánovat, kdy se poprvé sama vyčůrá venku... Může to trvat dýl, my byli ze začátku vážně už docela zoufalí, proč to nejde. A to jsem chodili na delší procházky - bylo teplo, tebe samozřejmě limituje za zima + choulostivý pejsek. Nám se poprvé vyčůrala u rodičů venku, mají u domu takový velký zelený plácek, kde je větší klid. Možná kdybys zkusila změnit prostředí... Na druhou stranu tomu dej vážně zatím čas, kolik že má očkování za sebou? My brali ven normálně, ač měla zatím jen to první a po druhém už normálně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené