arrow
profile_image
Matýsek25
od 16. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Uvažuji o koupi žaluzií do bytu, ale nevím, zda zvolit venkovní či vnitřní. Celý den do bytu svítí slunce, takže jsem spíš uvažovala o venkovních, které by částečně sloužily i jako tepelná izolace. Jaké jsou vaše zkušenosti a nemáte tip na nějakého spolehlivého a cenově výhodného dodavatele v Praze? Díky.

Ahoj,

máme oboje...nejdřív jsem si nechala dát jen venkovní (taky nám celý den svítí do bytu slunce) - jsou super, opravdu izolují nejen sluneční světlo, ale i teplo, takže v bytě je opravdu příjemně a neumíráme tam horkem narozdíl od všech sousedů nad námi, kteří mají jen vnitřní žaluzie.
Ale postupem času jsem nechala dát i ty vnitřní, protože když je například silný vítr tak ty venkovní žaluzie strašně mlátí a mám vždycky strach, že je to utrhne, takže je vytáhnu nahoru a zatáhnu si ty vnitřní žaluzie. Takže na léto venkovní, na zimu vnitřní....

Matýsek25
venkovní asi myslíš rolety, že? My máme někde vnitřní žaluzie, někde rolety, podle orientace se světovou stranu. Ty vnitřní jsou fajn v tom, že s nima uděláš šero, vidíš přes ně. Ty venkovní roelty jsou bezva v tom, že i když je zatáhnu v poledne, je v místnosti tma jak o půlnoci, navíc když v létě ve vedrech vejdu do pokoje, kde jsou žaluzie, je to o ničem, zatom když vejdu tam, kde jsou rolety, je tam nádherně. To samé v zimě, takže jako izolace to funguje. Navíc u rolet oceňuji i takovou blbinku, jako když umyju okna a ono začne pršet - zatáhnu a na okně není ani kapka. Takže každé má své pro a proti, my máme rolety tam, kam pořád svítí sluníčko, a tam, kde svítí jen chvilku, máme žaluzie. Akorát v kuchyni máme oboje, protože nemáme závěsy a když večer rozsvítím, bylo by nám tam vidět a ne vždy je nutné stahovat roletu, takže tady máme oboje z praktického hlediska a kvůli orientaci okna v přízemí do ulice...

Matýsek25
venkovní žaluzie dělají hodně velkou tmu... takže třeba na spaní ideální, ale když ti tam bude svítit sluníčko, ty je zatáhneš a budeš si chtít číst, tak je tam moc tmavo. V tom jsou lepší ty vnitřní.

arrow
Neprodává v Bazaru

Rohodně venkovní rolety!!jsou bezkonkurenční

arrow
profile_image
Matýsek25
od 16. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

díky holky! mám na mysli skutečně venkovní žaluzie, ne rolety. zdají se mi praktičtější v tom, že je možné je polohovat, takže s nimi lze udělat pološero, jako s těmi vnitřními. A nemáte doporučení na spolehlivé firmy?

Cituji Matýsek25: mám na mysli skutečně venkovní žaluzie

tak s venkovními žaluziemi zkušenost sice nemám a přiznávám, že jsem je ani u nikoho neviděla, ale pokud jsou na stejném principu jako ty vnitřní, volila bych právě vnitřní, už jen kvůli čistotě...

arrow
profile_image
Liliane
od 4. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme dali vnější rolety a někde vnitřní žaluzie. Vnější žaluzie jsem nechtěla kvůli údržbě, nechtělo by se mi je pořád mýt od prachu... vnitřní jsou na údržbu mnohem lepší, stejně jako rolety - ty se jen přetřou a je hotovo

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud chceš zabránit přehřívání interiéru tak venkovní, vnitřní jsou v tomto na nic. My máme venkovní rolety a jsou super. V létě opravdu zabrání přehřátí bytu a v zimě drží teplo. Jsou v nich malé průduchy takže světlo i lehké provětrání, ale samozžejmě čím víc jsou zatažené tím větší to má efekt. Ale tma absolutní. Existují venkovní rolety Solar screen a ty zabraňují přehřívání a je vidět ven.

Ahoj holky, byla bych moc ráda, kdyby mi některá z vás napsala své zkušenosti s venkovními žaluziemi. Já mám vnitřní, jenže v zimě se mi po zatažení hrozně rosí okna (skutečně jsou úplně mokrá), zatímco okna nezatažená jsou v pohodě. Proto jsem se rozhodla pro venkovní, ale kamarádka mě zrazuje, že při silnějším větru hrozně "mlátí". Máte některá venkovní žaluzie, jsou skutečně při větru tak nepříjemné? Nechci zbytečně vyhodit peníze...

arrow
profile_image
morkaska
od 28. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nechci poučovat , ale mrkněte se i na integrované žaluzie. U známé na domečku jsem si je prohlížela a klidně bych do nich šla.

Venkovní zastínění bych volila určitě rolety, protože venkovní žaluzie nejsou praktické. Spolu s tím pak i vnitřní zastínění a to už tím pádem něco stylovějšího, než klasické horizontální žaluzie - např. plissé, římské rolety atd. Taková kombinace je dle mého názoru ideální, ač samozřejmě bude asi finančně náročnější.

arrow
profile_image
Jerome
od 23. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teď jsou k dostání rolety Den a Noc. Poskytují celkem slušné zastínění. Posílám odkaz na krátké video, kde se na ně můžeš podívat. Video: URL

arrow
profile_image
terda
od 21. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Matýsek25: ahoj máme venkovní hliníkové žaluzie,jsem velice spokojená.Teď v létě super,máme doma v těchto pařákách příjemně,zadržují teplo ještě venku.Vypadají nádherně na oknách,údržba teda o hodně lepší než vnitřní žaluzie,mohu posoudit,už jsem je měla taky,zvenku přetřu hadrem a hotovo,jsou širší a lépe se s nima i manipuluje.Pravda je,když je velký vítr tak hodně bouchají,raději je vytáhneme,ale to už je fakt velký vítr a záleží na okně,nemusí se vytahovat všechny,když fouká vitr jen z jedné strany.Máme novější typ,už je zespodu gumička a nejsou tak hlučné.Máme konkrétně tento typ a od této firmy: http://www.sunsystem.sk/vonkajsie-zaluzie-z-70.htm l.Doporučuji,najít si firmu,kterou máte v dosahu,kdyby byl problém,potřeba oprava,atd...Kupuji tak vše a je to k nezaplacení,oproti některým sousedum,kteří si např, vybrali dodavatele na druhém konci republiky a čekají měsíce na vyřízení opravy,třeba jen prkotiny.

Ahoj,my jsme měli ve starém bytě vnitřní žaluzie,které jsem nenáviděla,protože se okna rosila a na spodním okraji se dělala plíseň.
Teď máme na francouzských oknech venkovní a jsem maximálně spokojená. Je pravda, že ve větru jsou trochu hlučnější ale nijak zvlášť nám to nevadí. Na východní straně máme menší okna s vnitřními roletami a taky jsou skvělé. Obojí máme od firmy Arquati z Kladna. Určitě dělají i v Praze. Vnitřní rolety jsme s manželem nainstalovali sami, takže jsme i něco ušetřili.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené