arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji mariane: ráda bych aby mi nabídli i rekvalifikaci,ale ptala jsem se na ní už dřív a na ÚP nejsou schopni ani říct zda na ní mám/nemám nárok,tak kde to jsme?

Rekvalifikační kurz není zákonem nárovkovaný. Tudíž pracovnice neví zda ho dostaneš, či nikoliv, protože o tom rozhoduje jiná pracovnice...

Přišla jsem o práci v červnu ( nikoliv svou vinnou ), ani jseme na pracák nechtěla jít....Na konec jsem se rozhodla, že po 14 letech, kdy pracuji v kuse půjdu...Sama jsem si zaplatila rekvalifikační kurz - úplně mimo obor a dál se celou dobu vzdělávám ( na své náklady ) v jiném oboru a od 1. listopadu začínám dělat na sebe. Nepřipadá mi na tom nic divného... Ani jsem žádat o proplacení nezkoušela...

Možná by si někteří měli uvědomit, že stát není ,,rodič,, a lidi nejsou jeho děti. Lidi by se o sebe měli v první řadě snažit postarat sami a až pokud jsou v tíživé situaci žádat stát o pomoc.
Bohužel v ČR spousta lidí dávek ( a je nepodstatné jakých ) trvale, či dočasně zneužívá. Ano, každý si řekne ty moje 2 tis. snad dát můžou, ale pokud se to spočítá dohromady, je to stát velice zatěžující částka..

Je snadné neustále držkovat na ,, ty černé ,, , ale bohužel zdaleka ne pouze tito občané čerpají ze systému, který se pomalu,ale jistě hroutí...

Vidím stále spojitost s dědictví komunistů - jsme prostě zvyklí, že stát se o nás postará a my nemusíme hnout prstem...

Bohužel krize je celosvětová a sociální systém a zdravotní systém potřebuje reformu jako sůl. A tyto kroky jsou vždy nepopulární...Dokud toto lidé nepochopí a pouze budou ze svých domovů nadávat, nic se nezmění...Dokud budou slyšet na populistické hesla jako - zručení poplatku u lékaře, pak mohou nadávat jen sami sobě..

Co se týká konkrétního schválení zákona - nevím o tom, že by již byl schválen, ale pokud bude, či je, myslím, že se čertíte zbytečně...Jistě bude stále dodržován postup - tak jako nyní a to, že místa se zadávají dle požadavků a kvalifikace uchazeče...Tedy pokud se najde uchazeč s VŠ a bude rád, že ve své lokalitě najde alespoň nějakou práci a přijme i podřadnější - jeho volba.Pokud nikoliv, jistě budou nastaveny procesy a postupy... Myslím, že je zbytečné vyvolávat paniku, když nikdo z nás neví jak přesně bude postup vypadat...A, že stát bude chtít za peníze, které vydává nějakou odvedenou práci ? No a ? Podpora je od slova podporovat a to jen po dobu nezbytně nutnou..Pokud v daném časovém úseku dotyčný práci nenejde je to smutné, ale co dál ?

Pokud nechceme dopadnout jako v Řecku a být na tom podobně jako ve Španělsku a tak by sedalo jmenovat dál a dál...Tak by jsme se ěli zamyslet sami nad sebou, místo neustálého kritizování a nadávání...

arrow
profile_image
Diplomka
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji šášulka: z toho článku na který je zde vložený odkaz jsem nepochopila, že by ti co nepobírají od pracáku dávky měli jít s koštětem ven. Pochopila jsem, že jen ti co pobírají sociální dávkya vyberou si to, na začátku se píše, že máš možnost výběru mezi veřejnýma prácema, rekvalifikací anebo dalším vzděláváním.

Z toho vloženého článku jsem to pochopily tedy stejně.

Cituji šášulka: A v jakem clanku ci kdo ti potvrdil informaci o tom, že se jedná i o ty co od pracáku neberou ani korunu?

Kdybych si vzpomněla, kde jsem to četla, tak bych sem hodila link. Byl to návrh myslím Nečase nebo Kalouska, že od 2011 budou veřejně prospěšné práce vykonávat všichni nezaměstnaní. Tady jsem si chtěla ověřit a zeptat se, zda to tak doopravdy bude. Zeptám se paní na ÚP a dám vědět. Nikdo konkrétní mi to nepotvrdil.

arrow
profile_image
myself mojeid
od 13. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: švagrová (vysokoškolačka) tam o práci nezavadila posledních 7let!
Má za sebou bezpočet rekvalifikací, které si ale všechny musela zaplatit sama...a nic!
Řekli jí, že kdyby byla vyučená a měla certifikáty na různé specializace, tak se o ní porvou, ale vysokoškolák je tam skoro každý.

to je děs..fakt na ***! :/

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nunu: Cituji mariane: s hráběma do parku.proč ne?

Protože, třeba někdo tohle dělat nemůže, je třeba nemocný. Já třeba nemůžu vzít práci kde je zima a namáhají se záda, ale to si zdravej člověk neuvědomí, že ne každý může dělat vše.

přesně tak, je spoustra lidí, kteří si byli vědomi toho, že fyzickou práci nikdy dělat nebudou moci a nejenom tu, tak se snažili se alespoň vzdělat, aby měli větší šanci na uplatnění v pracovním procesu. No a nakonec by je stejně nikdo nechtěl, který zaměstnavatel by obrovolně zaměstnal absolventa, který mu bude neustále běhat po doktorech a každý rok na měsíc odjede do lázní?

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji zlatkaz: přesně tak, je spoustra lidí, kteří si byli vědomi toho, že fyzickou práci nikdy dělat nebudou moci a nejenom tu, tak se snažili se alespoň vzdělat, aby měli větší šanci na uplatnění v pracovním procesu. No a nakonec by je stejně nikdo nechtěl, který zaměstnavatel by obrovolně zaměstnal absolventa, který mu bude neustále běhat po doktorech a každý rok na měsíc odjede do lázní?

to je samozřejměněco jiného netušila jsem že se na to nepohlíží,bohužel

Cituji Bruce78: Přišla jsem o práci v červnu ( nikoliv svou vinnou ), ani jseme na pracák nechtěla jít....Na konec jsem se rozhodla, že po 14 letech, kdy pracuji v kuse půjdu...Sama jsem si zaplatila rekvalifikační kurz - úplně mimo obor a dál se celou dobu vzdělávám ( na své náklady ) v jiném oboru a od 1. listopadu začínám dělat na sebe. Nepřipadá mi na tom nic divného... Ani jsem žádat o proplacení nezkoušela...

on když člověk přijde o práci a má našetřeno jen třeba na 3 měsíce dopředu a práci hledá dýl,tak bohužel na ten ÚP musí.nebo jako si máme podle tebe platit i sociální a zdrav.?
nehledě na to že pořád čtu že lidi v ČR jsou finančně negramotní,nemají přehled o svých financích a jen hodně malé % z nich má bokem něco našetřeného.
jinak když pracuji tak odvádím státu daně, a ne malý,tak proč bych se na něj nemohla obrátit zase na chvíli já

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji mariane: jsou finančně negramotní

nevím, jestli je to problém jen finanční gramotnosti nebo negramotnosti, pracuju, platím daně, platím nájem, živím sebe a živím dítě, ale kdybych chtěla ušetřit, byla bych asi jen o chlebu a vodě

to k té gramotnosti,

jinak se pozastavuji nad tím, když jsou nezaměstnaní - a neuražte se vy, kterých se to týká, není to nic osobního -

z našich / pracujících lidí/ odvodů jsou vypláceny dávky hmotné nouze, z těch samých pěněz jsou vypláceny, důchody, příspěvky na rekvalifikaci a z těch samých peněz chce stát platit veřejně prospěšné práce otázka zní, kde na to chce brát (přispíváme tam každý, nárok máme teoreticky taky každý)

stát chce,a by všichni nezaměsntaní byli nějak pracovně činní - a teď, jak jsem psala výše, u nás máme registrovaných nějakých 3 tis nezaměstnaných - dokážete si představit, že by vám denně lítalo po městě 3000 lidí - veřejněprospěšné práce?

myslím si, že zrovna tady se to tak trochu mine účinkem, sice každý vyfasuje ty hrabičky - ale bude opravdu dělat, nebo se jen někde poflakovat? - a ještě za to brát peníze

ještě jednou se omlouvám všem nezaměstnaným, kterých se můj příspěvek dotkl - nebylo to tak myšleno

Cituji zlatkaz: který zaměstnavatel by obrovolně zaměstnal absolventa, který mu bude neustále běhat po doktorech a každý rok na měsíc odjede do lázní

No možná ten,co zaměstná postižené,protože pracovník,který je víc u doktora než v práci je k ničemu.Musí za něho pracovat ti ostatní a to uznej,že se nikomu nelíbí.

Cituji matadi: že zrovna tady se to tak trochu mine účinkem, sice každý vyfasuje ty hrabičky - ale bude opravdu dělat, nebo se jen někde poflakovat?

Někdo vyfasuje hrábě,za rohem je prodá,jiný sebere pár "hrabajících" a odveze si je na své pozemky a podobně.Je to nesmyslný plán jak uplatnit nezaměstnané v praxi a fungovat to nebude.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji mariane: on když člověk přijde o práci a má našetřeno jen třeba na 3 měsíce dopředu a práci hledá dýl,tak bohužel na ten ÚP musí.nebo jako si máme podle tebe platit i sociální a zdrav.?
nehledě na to že pořád čtu že lidi v ČR jsou finančně negramotní,nemají přehled o svých financích a jen hodně malé % z nich má bokem něco našetřeného.
jinak když pracuji tak odvádím státu daně, a ne malý,tak proč bych se na něj nemohla obrátit zase na chvíli já

Neříkám, že nesmíš jít na úřad práce pokud se dostaneš do tíživé situace, ale pouze říkám, že je to pro všechny lidi příliš automatické. Víš kolik je lidí co dělají na černo - mají normální plat na ruku a zároveň jsou na pracáku a čerpají veškerých ,, výhod ,, ? Prostě tvrdím, že jsme národ lidí, kteří neustále něco čekají .. zadarmo,,. Nic víc, nic míň...Pokud se tím trochu prokoušeš a budeš se zajímat o to jak to funguje jinde v EU - co se týká veškerých podpor od státu - budeš hodně překvapená. Rozhodně na tom tady nejsme tak zle...Vidím to všude okolo, jak všichni jen remcaj a zároveń zneužívají ( a to jsou maldí lidé ! ) systém jako takový...Zkrátka lidi by se měli naučit být sami za sebe více zodpovědní.

Promiň, ale že jsou lidi v ČR finančně negramotní přece není problém státu... To je problém každého jedince...Pokud žiju na dluh a pak přijdu o práci, kdo za to může ? Jen já sám přece...Já mám také nějaké povinnosti, tak jako každý, ale prostě by mě nenapadlo si půjčovat na dovolenou, nové prsa apod. To je nezodpovědnost každého jedince a nikoho jiného. Pochopitelně jsou lidi, kteří nemají z čeho šetřit a i bez těchto zátěží vyjdou tak, tak, ale dnešní životní styl lidí - nemyslí na zadní kolečka a půjčují si a půjčují a pak by pomalu chtěli, aby jim ta nová prsa platil stát..Promiň ?

Já odvádím sakra velké daně a odvody už 14 let, víš sedni si k internetu a pozjisti si např. kolik stojí stát ,,banální operace ,, slepého střeva, zjisti si co všechno je ročně vypláceno a komu a jaké jsou to částky a kolik je příjem státu...Sociální systém je u nás tkzv. ,, solidární,, a myslí, že je na čase to změnit a nechat zodpovědnost na každém z nás - jak to bude chtít mít. Pak nebude komu nadávat...

Znovu neříkám, že by člověk neměl dostat podporu, pokud je v tíživé situaci, taky jí většina dostane. Ale opakuji, že funkce státu není zaopatřovací ústav. A to, že systém je globálně zneužíván a je třeba ho ,, rozumě ,, změnit - to je fakt.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A ještě mě napadá, co mámy od dětí, některé prostě neseženou práci, když nemají dítě kam dát. Asi dítě taky vyfasuje hrábě.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Myslím, že není třeba ironie - nikdo neví jak to bude vypadat a pevně věřím tomu, že to bude mít nějaká pravidla a řád...Pokud bude schváleno předpokládám, že to bude fungovat jako bič spíše pro lidi, kteří systém zneužívají...

Cituji Bruce78: ...Pokud bude schváleno předpokládám, že to bude fungovat jako bič spíše pro lidi, kteří systém zneužívají...

myslíš,že superbem budou jezdit pro hrábě?
No tak na to bych se tedy osobně jela do Janova u Litvínova podívat

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

V Superbu jezdí jen pár ,,vyvolených,,... Ale to by jsme byli, už úplně OT.

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Bruce78:
nevím proč se až tak rozčiluješ,trochu mi to z toho příspěvku přijde.
samozřejmě to že jsou lidé finančně negramotní je samozžejmě jejich věc a chyba.
já bych si také nikdy nepůjčila na dovolenou nebo na vánoce,nejsem blbá,fakt ne.
a moc dobře vím kolik stojí operace slepého střeva,rzhodně si nemyslím že je to pár korun.
kamarádka měla operaci ruky a pak jsme se divily,když to pojištovna vyčíslila.
opravdu ale nechápu proč toto píšeš?
mě šlo jen o to napsat že nevidím důvod přihlásit se po ztrátě zaměstnání na ÚP.? proč ne když na to mám právo?
když pracuji odvádím sakra velké daně,jako ty.já jako bezdětná ještě víc.
taky si myslím že je potřeba systém změnit,rozhodně nikomu nenadávám,
naopak já jako první jsem tu psala že VŠICHNI nezaměstnaní mají do ruky ty hrábě dostat a jít makat.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na mariane:
Pokud ti přijde, že se rozčiluji, tak to v žádném případě...Jen upozorňuji na stav věci jako celek..Jedno má přímou souvislost s druhým...Vadí mi všeobecná nálada = nic nám nedaj a co všechno by měl stát platit atd...

Nikde jsem nenapsala, že by jsi se neměla přihlašovat na úřad práce, jen říkám, že je spousta lidí, kteří tento systém zneužívají a nejsou to zdaleka jen romové. A proto je třeba celý system reformovat - můj názor.

Odmítám tu slovíčkařit, myslím, že můj názor jsem vyjádřila jasně...

arrow
profile_image
Diplomka
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jsem na ÚP.
O veřejně prospěšných pracích pro všechny nezaměstnané od 2011 neví nic.
Jaký zákon bude schválen do budoucna nemůžou zaručit, protože se vše mění.
Můžou mě prý informovat jen o tom, co platí právě teď.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené