Cituji Alca: ale kdykoliv jsem nějakého astrologa viděla (například v televizi - nejznámější je Baudyš,ten mi fakt leze krkem) tak se tvářili jak strašně vědecká ta jejich metoda je

Možná Baudyš ano, ale popravdě on nebude nejspíš patřit k nejlepším, spíš k nejkomerčnějším.

Cituji Alca: Kdysi jsem si dokonce o astrologii půčovala knížku (zajímala mě) a opět se tvářila nesmírně vědecky

A jakou? Já mám doma opravdu minimálně deset knih o astrologii a ani jedna se tak netváří. Prostě vysvětlují, jak se co počítá, co jsou domy, co znamenají jednotlivé planety, vztahy mezi nimi, aspekty, efemeridy atd. Nic vědecky se tvářícího, ale jak říkám, astrologie je složitá, není to na naučení se za víkend.

Cituji Alca: Mimojiné pak dochází k zaměňování právě astrologů s astronomy

Já je nikdy nezaměňovala, takže to tedy nevím.

Ještě jsem chtěla říct jednu věc, ke všem těmto "oborům", které nejsou vědami a nikdy ani nebyly, je potřeba intuice a proto jen naučení z knih v žádném případě nestačí. A to je asi i důvod nevěřících Tomášů.

Cituji lollo: je potřeba intuice a proto jen naučení z knih v žádném případě nestačí. A to je asi i důvod nevěřících Tomášů

Ano,souhlasím

Cituji Alca: Ale to je jen můj názor.

Ano, ty máš svůj, já mám svůj Byla by na světě nuda, kdyby všichni měli stejný názor. Asi se dá říct, že na mystiku a vše s tím související je potřeba opravdu trochu té víry a ta přichází většinou až s tím, že se člověk setká s něčím, co rozhází jeho dosavadní hodnoty.

Cituji Alca: Ovlivňovaly i dinosaury? Budou ovlivňovat i to, co přijde po nás?

Ano.
Od prvopočátku,kdy začala první forma života,musel být nastolen řád,aby život na této planetě měl smysl a to všechno řídí vesmír.Nejsme první civilizace,jsme již několikátá-ty první zanikli,jen díky tomu,že se neuměli přizpůsobyt.A proto vše souvisí se vším.

arrow
profile_image
supernova
od 9. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lollo: je potřeba intuice a proto jen naučení z knih v žádném případě nestačí. A to je asi i důvod nevěřících Tomášů.

naprostý souhlas....

Alca
Já jsem věřící a proto nikomu jeho víru nevyvracuji i ateista má právo na svoje názory.
Jsi šťastný člověk.

arrow
profile_image
supernova
od 9. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Alca: Mimojiné pak dochází k zaměňování právě astrologů s astronomy a Ti druzí si to opravdu nezaslouží (astronomie je nesmírně obtížný vědecký obor).

To sice dochází, ale je to blbost těch, kteří si nesjou schopni zajistit dostatek informací.. A tak budu znovu opakovat, že astrologie je také dost složitá...

Naši předci se postavením hvězd řídili před mnoha staletími, v dobách, kdy člověk ještě žil v souladu s přírodou. Některé domorodé kmeny v Africe či Austrálii, tak ještě žijí, nepotřebují doktory, protože mají své šamany, nepotřebují léky, protože znají léčivé byliny apod..Nepotřebují žádnou vědu a fungují docela dobře, ne-li lépe než my...

Taky si dovolím zmínit výbornou astroložku Lenku Mochnáčovou, která předpověděla povodně v ČR v roce 2002, televizní pořad, ve kterém tuto informaci zmínila si velmi dobře pamatuju. Mimo jiné jsem ji osobně navštívila a přesvědčila jsem se o tom, že astrologie je velmi přesná a zajímavá, tedy pro mně. alespoň určitě...

arrow
profile_image
Luciex
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj.
Podle mě věřit ve výklad karet (stejně jako astrologii) je určitě přínosné, když se jedná o ODBORNÍKY, nebo alespoň o lidi, co tomu nejen rozumějí, ale také ví, jak pracovat s lidmi. Jestli Ti odpověď poslal tento pan kartář emailem, pak si u počítače mohl sesmolit, co chtěl. Já mám docela dobrou zkušenost s jednou pražskou kartářkou, můžeš se jí na to zeptat. Číslo tu dávat nebudu, ale vygoogluj si jméno Dominika Špačková nebo Vedomezenstvi. Je to taková docela fajn terapie

A mimochodem, když tomu věřit budeš, pak se to zákonitě musí stát, to je logické!

arrow
profile_image
skarabeus
od 4. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Luciex: A mimochodem, když tomu věřit budeš, pak se to zákonitě musí stát, to je logické!

citov

Bohužel nevidím žádnou logiku v tom, že když něčemu budu věřit, že se to zákonitě musí stát. Věřte mi, že to takhle nefunguje. A zaplať Bůh že to tak je. Víte kolikrát za měsíc, rok či dokonce život měníme svá přání. To bychom měli trpaslíků okolo sebe. Jinak by to také mohla být dobrá výmluva pro kartářku když by mohla říct, že ona to sice vyložila, ale vy jste tomu nevěřila.

Cituji Luciex: A mimochodem, když tomu věřit budeš, pak se to zákonitě musí stát, to je logické!

Může a nemusí, záleží na míře negativismu. Je lepší věřit tomu pozitivnímu a přivolávat si to. A někdy i to negativní se ukáže časem jako pozitivní přínos pro další život.

arrow
profile_image
skarabeus
od 4. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V dnešní době je velmi těžké zapudit negativní myšlenky. Kdo jen trochu pozoruje své okolí a není úplný sobec ví, že doba není jednoduchá. Mladým lidem fandím v tom, že jsou vysmátí a věřící v lepší zítřky. Tak to má být. Mají před sebou mnoho hezkého a neměli by si to nechávat úplně kazit zkušenostmi starších i starých.Ti je mohou jako rodiče či prarodiče někdy i podporovat. /Podávat jim ale po troškách naději se zhmotňováním jejich přání je nová forma vymývání mozků. Cožpak nestačí to, že každý věří v lepší příští? Vím o čem mluvím. Často se setkávám s mladými - starými, kteří touhou po duchovnu se bojí udělat cokoliv aby nikomu neublížili a přitom ubližují sami sobě /neboť si myslí že když oni jdou s dobrými úmysly, nemohou přeci dostat facku od života. A oni ji zrovna dostanou. Proč, ptají se.

arrow
profile_image
Judy
od 22. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Věřím tomu, že existuje hrstka lidí, kteří mají dar předpovídat budoucnost a vůbec vidět věci, které ostatní nevidí. Rozhodně si nemyslím, že je jich tolik, jako kartářů a astrologů, resp. myslím si, že jen někteří z nich dokážou doopravdy věštit, zbytek se dělí mezi rádobyvěštce (kteří snad i sami věří tomu, že dokážou předpovědět budoucnost) a mezi nestydaté podvodníky, kteří akorát parazitují na problémech druhých lidí a tahají z nich peníze. Také se mi zdá, že čím komerčnější je to věštění, tím je méně důvěryhodné.

Cituji Judy: Věřím tomu, že existuje hrstka lidí, kteří mají dar předpovídat budoucnost a vůbec vidět věci, které ostatní nevidí

Ano,věřím a znám...

arrow
profile_image
skarabeus
od 4. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

I já věřím a znám. Zneužít se dá ve své podstatě všechno. Nechte to tak 2-3 roky. Dojde nutně k oddělení zrna od plev. Taková tichá pošta je a byla vždy nejlepší. I v některých diskuzích je zřejmé, že ve věcech mezi nebem a zemí je hodně povolaných, ale málo vyvolených. Ono totiž nestačí vše přečíst a stát se všeználkem. K tomu musí být ještě něco navíc.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené