arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky,
s jakou veterinou v Hradci máte nejlepší zkušenosti? Kde je milý a ochotný personál + přiměřené ceny?
My už léta chodíme s veškerým naším zvířectvem na kliniku MVDr. Hypské, s péčí jsme vcelku spokojeni,všichni dr. i asistenti jsou vstřícní,ale začíná se mi zdát,že je to tam dost předražené. Čubina si teď poranila packu a jen za převaz tam chtějí cca 300kč a to mi přijde teda dost. Za pravidelné každoroční očkování platíme cca 700kč (bez vztekliny,letos jde i na tu,tak jsem zvědavá,co to bude za pálku).
Začínáme uvažovat o změně veterináře. Samozřejmě,že mi nejde jen o ceny,ale naštve mě,když se dozvím,že za ten samý zákrok se jinde třeba platí jen půlka.
Kterou kliniku byste doporučili?

Ahoj,
kdysi jsem chodila na veterinu do Zoovetu naproti Duranu. Byl tam pan doktor, teď mám výpadek paměti na jméno, tuším, že Bartoš. Byl excelentní, věděl všechno, poradil si se vším, dělal mi rozbory u psa na demodex apod., jenže se začal specializovat už jen na oparace a nic jiného krom operací už nedělá a jen ty doktorky, které tam teď má, ale spokojená jsem s nimi moc nebyla,... Přešla jsem na veretinu tam k Petrofu - hlavně kvůli tomu, že je top tam nonstop a já tam jednou letěla o půlnoci s otráveným psem Udělali mu okamžitě všechna vyšetření, která snad existují, maximální péči mu dali, dokonce když si ho museli nechat přes noc na kapačkách a on strašně brečel, že je zavřený v kotci, tak si ho ten doktor vzal k sobě nahoru na pokoj a měl ho tam na gauči Sice to bylo drahý jako prase, ale zachránili ho a neumřel (byl na tom hoodně zle, kakal cucky krve a blinkal pěnu..)
Takže já jsem pro HKvet - tuším, že se to tam takhle jmenuje..a když mi jde o psa, ceny neřeším i kdybych měla celý měsíc žrát suchý rohlíky...
A taky tam je pan Finsterle - specialista na demodex, kterým můj psík trpí... takže tak

Nepřemýšlela jsi o tom, že bys pejska tolik neočkovala (ušetřila bys tím určitě i nemalou částku a jeho imunitu). Ze zákona je "povinná" jenom vzteklina.

Já také jen odčervuji a očkuji proti vzteklině (akorát to očkování na vzteklinu je buď nějaké základní nebo ještě s něčím - bohužel nevím s čím, ale je to prý lepší), tak mu dávám to lepší. Ví očkování nemá. Očkují se vším možným jen štěňátka, ne?

Cituji Ariela: Já také jen odčervuji a očkuji proti vzteklině (akorát to očkování na vzteklinu je buď nějaké základní nebo ještě s něčím - bohužel nevím s čím, ale je to prý lepší), tak mu dávám to lepší. Ví očkování nemá. Očkují se vším možným jen štěňátka, ne?

No standartně jo, ale my jsme třeba teďka u štěněte vybrali jenom některé nemoci a pak bude dostávat jenom vzteklinu a to bych si ještě ráda zjistila, protože se (mám za to) nemusí očkovat každý rok, nejsem si ale jistá tou časovou prodlevou. Každopádně jsme očkování odkládali na vyšší věk. To je ale asi trochu mimo téma, myslela jsem to jenom jako radu, jak ušetřit peněženku a pejska.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už roky chodím do Gayerových kasáren, kdysi se psem, fretkou i hadem. Naštěstí ne často. Ceny porovnat nemůžu, ale personál je tam již roky velmi příjemný, se zvířaty to umí, nebo jsem vždy měla kliku na toho, kdo měl službu. Když jsem naposledy chodila s hadem, tak jsem byla 3x během týdne, vždy dostala hadice antibiotika, vitamíny a platila jsem dohromady 250Kč. Celkem jsem se bála, kolik si MVDr. řekne, tahle cena mě mile překvapila.

Cituji drazula: Gayerových kasáren

Ne ně jsem taky slyšela hodně chvály ale nikdy jsem tam osobně nebyla. A prý je tam i hrozně krásnej doktor ale to vím zase jen od kamarádek, ale to je OT... to byla jen vsuvka, pardon.

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Luciene1:
Chodíme už několik let do Zoovetu k Duranu. Očkování i se vzteklinou mě letos stálo 480,--.
Jinam bych v HK už nešla a vyzkoušela jsem snad všechny. Hypská je předražená odjakživa a inkasuje i za blbosti. Když jsem tam chvíli chodila se psem a ona do mě hustila že konzultace krmení a že hodina za 500,-- tak to jsem utíkala co to šlo. Když jsem k ní šla s králíkem, který měl jasnou diagnozu a výběr na ní padl jen proto, že měla inhalačku, tak mi nejen začla blábolit nesmysly, ale ještě to u ní vycházelo dvojnásobně dráž než pak následně na zoovetu. V Gayerkách už ti šikovní doktoři neordinují, když známý přišel s tím, že jeho králíkovi naordinovali místo probiotik jogurt, tak to vypovídá celkem dost jak to tam vypadá. Pak kukleny - Ekr - arogantní chlap, s kterým jsem se pohádala do krve. HK vet u Petrofu - omezení provozu - dopadli jak museli dopadnout - neustále různí doktoři, většinou neschopní, přístrojové vybavení chabé a služby drahé. Majitel údajně raději investuje do sebe než do kliniky.
Za mě vyhrává rodinný přístup zoovetu. Nemají ani problém přiznat, když něčemu nerozumí. Jsou tam jak výborní operateři - pan doktor Bartoš a Sucháček, tak výborné internistky - paní doktorka Truhlářová a Martincová. Neváhají dát hlavy dohromady všichni čtyři. Nedávno jsme tam byli pečení vaření s týraným buldočkem, řešili ho všichni, študovali všichni a pejsan si nyní spokojeně a zdravý žije ve Francii.

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na _Hanka:

Cituji _Hanka: u štěněte vybrali jenom některé nemoci a pak bude dostávat jenom vzteklinu a to bych si ještě ráda zjistila, protože se (mám za to) nemusí očkovat každý rok, nejsem si ale jistá tou časovou prodlevou

Tak každopádně se neočkuje jen vzteklina, ale každý rok se očkují nemoci, které se mohou objevit - myslím, že je to kombinace asi tří nemocí? Vakcin na vzteklinu existuje víc - jsou roční, dvouleté a tříleté. My dostáváme tříletou.

Cituji angor: HK vet u Petrofu - omezení provozu - dopadli jak museli dopadnout - neustále různí doktoři, většinou neschopní, přístrojové vybavení chabé a služby drahé. Majitel údajně raději investuje do sebe než do kliniky.

Fakt? A jak je to dlouho prosim tě? Je fakt, že jak jsem tam byla já a dělali pejskovi rentgen, rozbor krve, výtěr ze zadečku, ultrazvuk a všechna možná vyšetření, tak jsem rpávě koukala, jak tam jsou vybavení... je to už asi 4 roky teda...takže oni už tam nejsou nonstop? Jako že mají pohotovost i v noci a kdykoliv prostě?
Jo Bartoš je výbornej doktor, ale víceméne jen operuje a ta doktorka si s mým hadem, co jsem kdysi měla, nevěděla rady.. až Bartoš, ale to bylo něco, aby se urval, protože "jen" operuje...a taky jsem na ty paní doktorky v zoovetu byla naštvaná právě kvůli té mé otravě psa, jak jsem psala výše, protože oni mu dali, když nonstop v kuse blinkal a kakal vodu, pak krev a pak cucky krve, dali tablety na blinkání a průjdem... je logický, že tbl. opět vyblinká nebo vykaká, žejo... byla jsem tam s ním za dopoledne 2x a nepomohli mi (opakuji, že ta doktorka, ne Bartoš) a proto jsem pak letěla do HK vetu a úplně jiný přístup, vše injekčně, všechna vyšetření apod.
Ono je to asi prostě případ od případu...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Ariela: když mi jde o psa, ceny neřeším i kdybych měla celý měsíc žrát suchý rohlíky...

Tak to jsme na tom stejně,teda pokud jde o něco vážnějšího. Loni chytla nějakou fakt hnusnou střevní chřipku,šla z ní krev,zvracela atd,tak to mi bylo úplně jedno kolik zaplatím. Dělali jí všechno možné,testy,UZV,laborku,nechali jsme tam x tisíc. Ale když mám 3krát týdně zaplatit 300kč jen za blbej převaz,to mi přijde hrozný. Dneska tam jdem znovu a už jsem odhodlaná říct,že to snad jako zdravotník zvládnu doma sama,pokud je to bez komplikací.
Dr.Bartoše trochu znám, když jsem ještě dělala v jiné laborce,lítal k nám se vzorkama klidně i o půlnoci,byl fajn. Ale jak píšeš,prý už se hlavně jen specializuje,taky jsem to slyšela.

Reaguji na _Hanka:
Vzteklina se očkuje jednou za tři roky,aspoň my to tak máme.

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ariela:
V HK vetu nejen že nejsou už nonstop, ale nemají ani pohotovost - odkaz je právě na hypskou a na zoovet. Mají to tam na ceduli (pracuji kousek odtud). Já nevím, ale já na "ordinujícího" Bartoše narážím skoro pokaždý, když tam jdu - ted už teda ne tak často, ale chodívala jsem tam třeba co týden nebo pak co měsíc. Naposled jsem tam byla v říjnu na pouhé očkování s králicí a zrovna nás vyfasoval on. Už jí získal asi čtyřikrát, málem byl pokaždé pokousaný, až ted poprvé ho nechala prohlídnout i zadní zuby. Jinak z internistek co vím, tak pokud je tam Martincová, tak ta moc do malý havěti neholduje, spíš na hady a takový je Sucháček a asi Truhlářová. U psů je to problém, taky jsem měla otrávený psisko, a to onehdá nakonec skončilo na kapačkách.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji angor: každý rok se očkují nemoci, které se mohou objevit - myslím, že je to kombinace asi tří nemocí

Přesně,něco takového taky dostáváme,nějakou trojkombinaci (jediný,co si trochu vybavuju je asi proti leptospiroze). Asi bych si neriskla jí to nedat a pak si vyčítat,že něco chytla.

Cituji angor: Hypská je předražená odjakživa a inkasuje i za blbosti

No jak to teď tak vidím,bude to pravda. Známí mi to taky říkají,ale aby někdo poradil někoho jiného,to nééé Mě hlavně vyhovovalo,že jsme ji měli přes cestu od baráku. Teď se přestěhovala,my taky,takže už mě tam nic netáhne a hledám jinou veterinu.

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Luciene1:
Takže si chodila ještě do foerstrovky? Já jsem nedávno našla, že je otevřená nová vet v Medkově a když jsem našla stránky, tak koukám že tam je Hypská. tak jsem myslela, že funguje na obojím. Takže už foerstrovka neexistuje? Občas jsem tam skákla koupit alespon stronghold, mám to od baráku paradoxně nejblíž, ale na ošetření bych tam už po zkušenostech nešla.
Já teda už Bartoše nutně dlouho nepotřebovala, ale vím jistě, že pokud bych tam zavolala a že chci jeho, tak jdu k němu. Se všema se tam dost dobře znám, bývala jsem tam onehdá skoro víc než doma. Jinak Truhlářová je hodně pečlivá, až někdy moc, známý zachránila králíka, když vydala příkaz k operaci žaludku, k čemuž se Bartoš nemohl odhodlat - možná první operace. Bez operace by už králík nebyl, protože konvenční léčba nezabírala.
Já tam mám fakt ráda všechny. Ochotně se mnou diskutují, probírají různé věci, kolikrát se tam zakecám a jsem tam třeba hodinu místo pár minut.

Cituji angor: Tak každopádně se neočkuje jen vzteklina, ale každý rok se očkují nemoci, které se mohou objevit - myslím, že je to kombinace asi tří nemocí?

Ale ty naočkuješ, pouze, když chceš, je to dobrovolné. Kontroluje se jenom vzteklina.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené