Ahoj,
měla bych dotaz ohledně stravy. Jsem štíhlá - 50 kg na 165 cm. Vadí mi ale, že mám vyklenuté bříško. Ráda bych jej měla ploché. Začala jsem nyní po dovolené denně cvičit, předtím už jsem také cvičila, takže s pravidelností problém nebude. Jako doplněk používám olej na celulitidu a odbourání tuku (to spíš jen jako pokus). Ale myslím, že nejím moc zdravě. Problém je ten, že nevím jaké suroviny jsou zdravé. Na netu se všude píše spíše o vařených jídlech, ale mě jde o potraviny, které si kupuju třeba na sváču v práci, na snídani apod. Hotové věci - jako pomazánky, sýry, šunky, pečivo apod. Ráda si dám taky brambůrky a něco sladkého, bez toho téměř nežiju. Nebo mám vybírat spíše podle kalorií? Hubnout nepotřebuju, jen zpevnit to bříško, tak jak, abych se zbavila tuků nebo čeho to vlastně potřebuju?

arrow
Neprodává v Bazaru

laaria
Máš 50 kg na 165 cm - takže diety nepotřebuješ... pokud nastolíš dietu, možná zhubneš, ale všude, ne jen na břiše... lidé si myslí, že lze zhubnout jen někde, ale je to nesmysl... pokud máš problém s bříškem, píšeš, že je vyklenuté, může to být spíš stavbou tvého těla... máš špek? Když vezmeš kůži na břiše - u pupíku mezi prsty, tak normální jsou 2-3cm... pokud je tak máš, nemůžeš zhubnout vyklenuté bříško, protože v něm nemáš tuk...
Můžeš skusit víc cvičit na bříško a třeba ho zpevnit... pokud ani tohle nezabere, popřemýšlej o liposukci.... každý má partie, které prostě nezhubne do tvaru který by si přál ani kdyby se zbláznil...ale může se ti stát, že ti doktor sám řekne, že nemá co odsát, tělo nějaký tuk musí mít... chrání a udržuje teplo v těle...
Zdravé jídlo?? téma na román...
Tělo potřebuje všechno... bílkoviny, sacharidy, tuky, cukry...
Můžu ti napsat svoje skušenosti, co zabírá na mě...zhubla jsem 20 kg něco už jsem zažila, vyzkoušela, vytrpěla a mnohé si odřekla...
Ráno snídám! Musím a dlouho jsem si zvykala...tmavý chléb Vital z Alberta nebo hodně tmavé pečivo + sýr 30%, nebo pizza šunka ( pozor na pečivo typu slunečnicové, dýňové, vícezrnné apod. nejez toho moc ).. v 10 hod. jím ovoce, většínou jablko ( s ovocem velice opatrně, ovoce obsahuje cukry a to v množství o kterém se ti ani nezdá, např 1 banán = až 7 kostek cukru ) ovoce jím pouze dopoledne. V poledne salát a maso ( někdy gyros se salátem, někdy grilované kuře s rajčatama, nebo míchané saláty s krabíma tyčkama atd. všude tohle mají ) Zeleninu jím tak do 17 hod. obsahuje totiž sacharidy a ty jak známo způsobují ruku v ruce s inzulínem zásoby tuku v těle... Pokud začnu mít hlad tak už ve tři odpoledne sním alespoň rajče nebo tak něco..jinak jím kolem 17-18 hod. to většinou tápu.. někdy chleba Vital s máslem a paprikou, někdy salát, někdy nějaké maso nebo si uvařím ty tmavé těstoviny a trochu je ochutím... pak se jdu hýbat, protože celý den dřepím v kanclu... takže, někdy kolo, někdy brusle, někdy zahrada, někdy úklid bytu. Kolem sedmý večer na mě přichází krize, takže pokud potřebuju zhubnout, nesmím už se ládovat, takže vylezu na šlapadlo, takovej ten stroj kde mácháš i rukama a tak 20-30min. běhám.. nesnáším to ale pomůže mi to zahnat chuť a hlad alespoň na chvíli... v devět hodin to na mě zase leze, takže preventivně mám v lednici acidofilní mléko, nebo Activii, bílej jogurt .... večer nejez zeleninu, ovoce, pečivo - radši si dej sýr, šunku, jogurt - žádný sacharidy... ty musí tělo zdělat přes den, nebo se ti v noci pěkně uloží, chodím spát kolem 23 hod ... garantuju ti, že tohle není žádná sranda, taky ujedu, miluju sladký, zrovna včera v devet hodin večer jsem snědla kus čokolády ale to se dá ustát, druhý den prostě zase pokračuju dál... Nejdůježitější věcí na světě je nemít hlad, nenechávej tělo vyhladovět, pokud se dostaneš do fáze, že budeš mít hlad víc jak dvě hodiny, tělo první jídlo které si dáš okamžitě uloží jako zásobu na horší časy... takhle to nějak dělám já, to jsem si sestavila sama z toho, co jsem vyčetla a vyzkoušela

Cituji Danetty: nemůžeš zhubnout vyklenuté bříško, protože v něm nemáš tuk...

No nevím, asi tam mám víc uvidím, jak to bude po tom cvičení, děkuji za vyčerpávající odpověď

arrow
profile_image
kakao
od 2. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Náhodou jsem se podívala na tohle nove téma a moc ti děkuju Danetty. Už druhý týden se snažim držet mléčnou dietu ve které je složení jídla podobné jako u tebe. Mléčné výrobky, ovoce, zelenina a maso. Slyšela jsem že se dá zhubnout až 7 kilo ale já sem dala dolu asi jen 4. Do teď jsem ale jedla věci v mém denním plánu ůplně náhodně,tak jak jsem měla na co chuť, tak možná je to jeden z těch důvodů. S dietou už končím ale tvými radami se budu snažit řídit i při normálním režimu

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hubnout opravdu nepotřebuješ, ale správně se stravovat a cvičit ano. Vyklenuté břicho může mít i víc příčin. takhle se dá těžko usoudit z čeho to je, ale je možné, že se ti tam ukládá víc tuku, ale i to se dá zmírnit.
Z cvičení dělej nějaké vytrvalostní, běh, rychlá chůze, kolo, veslování a pak samozřejmě i posilovací. Není to tak náročné, stačí několik cviků pro celé tělo i s malými váhami nebo jenom s váhou těla.

O tom jak jíst, co jíst a kdy jíst toho bylo napsáno hodně a hodně a jednotný názor prostě neexistuje. Takže nezbyde než otestovat to co ti vyhovuje. Samozřejmě takové věci jako smažené bramborové lupínky opravdu zdravé nejsou, stejně tak sušenky, pečivo z bílé mouky, tukové pečivo a další věci.
Snaž se místo pečiva jíst více zeleniny. Občas si můžeš dát nějaké celozrnné nebo pečivo z jiné mouky než je pšeničná, třeba z rýžové nebo kukuřičné.
Z mléčných výrobků hlavně ty zakysané. Rozhodně žádný smetanový jogurt s extra velkými kousky ovoce. Nejlepší je plnotučný bílý a dochutit si ho můžeš sama. Možností je opravdu hodně. Také si můžeš dát třeba nějaký tvarohový sýr, cottage třeba. Sem tam tvrdý sýr, rozhodně ne tavený a plísňový.
Uzeniny nejez kromě kvalitní šunky, nejlépe krutí. Měl by tam být vysoký podíl masa, tak 90 a více procent. Případně pršut.
Sladké věci to je trochu problém. Pokud máš chuť snaž se dát si třeba ovoce, nebo sladkou rýži, hořkou čokoládu (70% kakaa a více), melasu.

Nevím jak se stravuješ teď, ale nejspíš neuškodí pokud trochu zvedneš příjem bílkovin. Takže si dávej maso, opatrně s přílohami nejlépe k tomu zelenina čerstvá nebo i tepelně upravená. Maso samozřejmě nesmažit, nejlépe vařit a libové. Luštěniny, pokud s nimi nemáš problém.

Případně se dají použít i produkty sportovní výživy.

Dieta nemá cenu pokud nemáš zdravotní potíže. Je lepší se rovnou začít stravovat zdravě a u toho zůstat, výsledky to také přinese.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ještě. Z ovoce hlavně ananas pokud na něj nejsi alergická.

Teda děkuju za rady.
Nejdřív na úvod - opravdu hubnout nechci, jen bych ráda jedla zdravější jídla - chtěla jsem vědět přesně to, co mi vypsat PardGalen, takže za to děkuji. Jen nevím, jak se budu vzdávat svých oblíbených jídel. Spoustu těch věcí ale jím i normálně a ráda. Tak snad to nějak zmáknu. Jinak jím tak nějak průběžně, po malých dávkách a průběžně celý den, takže hlad nepociťuju a přitom přejezená nejsem.
Pokud jde o cvičení, spíš mám problém s tím vytrvalostním, stydím se cokoliv dělat před někým, i před přítelem se stydím posilovat. Tak nevím, co s tím. Ráda jezdím na bruslích plavu, kdybych zařadila dvakrát týdně, dalo by se? I když ty brusle asi nebudou zrovna z těch vytrvalostních co?

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

laaria
Ono se toho dá o tom jídle napsat mnohem mnohem víc. Tohle je jenom takový stručný přehled. Třeba oleje, respektive tuky. Ty jsou také důležité a nemělo by se na ně zapomínat, otázka je jaké konzumovat. Nejlepší je olivový olej lisovaný za studena a také za studena používaný. To znamená přidávat až do uvařených pokrmů. Další jsou mořské ryby, hlavně ty tučnější, sardinky, tuňák, losos. Pokud je jíš, je to fajn. Klidně i dvakrát týdně, jenom pozor na kvalitu. Snaž se pořizovat si pokud možno co nejčerstvější a chycené v moři ne z chovu. Pokud nejíš, tak rybí olej. Další je máslo. Čerstvé máslo si také můžeš dát, ale ne třeba tolik jako olivového oleje. Rozhodně nemusí být každý den. Jinak pozor, tuky jsou hodně kalorické, ale to rozhodně není odůvodnění pro to je nejíst.

Oblíbená jídla jsou problém, ale není problém si najít jiná oblíbená jídla zdravější a nebo ta co jsou teď oblíbená připravovat zdravěji. Třeba bramboráky si dát může, ale je lepší je nesmažit, ale péci. To jenom takový příklad.

Nevím proč se stydíš, na cvičení není nic špatného, ale chápu, že ne pro každého to může být příjemné. Pokud to jde, cvič sama doma, pokud ne vezmi do toho i přítele, ve dvou to jde lépe.
I brusle jsou vytrvalostní a věřím, že není problém udržovat potřebnou tepovou frekvenci třeba hodinu, hodinu a půl. A lepší bude to bruslení než to plavání, ale ani o to se nemusíš ochuzovat.
Dvakrát týdně vytrvalostní, jednou za týden posilování a zbytek strečink, na ten by se také zapomínat nemělo.

Jsou různé druhy cvičení a některé ani moc jako cvičení nevypadají. Třeba nehybné stání po určitou dobu a v určité pozici. I to je cvičení, dělat se dá spousta věcí.

arrow
Neprodává v Bazaru

kakao
Ahojky, to jsem ráda, že ti moje skušenosti trochu pomohly, teď poslední dobou potřebuju dostat dolu tak 2-3 kg, jedeme na dovolenou a mě se vždycky udělá taková pneumatika, na bocích mi to naroste a přetejká přes plavky, fuj... dala jsem si na to 4 týdny a to ty 3 kila není nesplnitelné, je to tak normální, ale myslet si, že za 14 dnů zhubnu 7-10 kg je nesmysl.. pokud ano, pouze ses zbavila vody... to u diet často bývá... všude píšou, jak máš při dietách pít až 3 litry vody... je to nesmysl správný výpočet je 0,03 L na 1 kilo váhy, takže na mých 53 kg je to necelý litr a třičtvrtě... pokud budeš tělem prolívat moc vody, začneš se odvodňovat a pak zhubneš, ale ne tuk, takže snaha bude k ničemu - případ tukožroutské diety...vyzkoušela jsem toho mraky, držet krátkodobou dietu je k ničemu...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené