arrow
profile_image
micicenka
od 25. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Potřebuji poradit koupi šicího stroje pro začátečníka, vím, podobné téma tu je, ale slečna chce šít povlaky a polštáře, já potřebuju poradit stroj vhodný k zkracování a zužování elastických triček, šifonových halenek apod, tedy zcela jiné stehy.Cena do tří tisíc a na co si mám dát pozor, popř vybavení, které by stroj měl mít. Všem děkuji za rady.

arrow
profile_image
yourcandy
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holka, do tří tisíc pořádný stroj neseženeš.Já mám na zkracování triček coverlock Janome , ten stojí minimálně 8 tisíc, průmyslový je lepší,ale to je ještě větší pálka..Na šití mám kromě Minervy taky Zetinu (celkem spolehlivá,ale taky žádný zázrak ), při použití jehly na streč, prošiješ bez prosekání.Hlavně si nekupuj takové ty stroje co jsou v akci v Tescu a na letácích.To když se rozbije, tak už to nikdo neopraví.Hlavně ať máš kovový vnitřek, jinak jsou to vyhozené peníze.

arrow
profile_image
micicenka
od 25. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

v jiné diskuzi psali že singer za 2tis je ok, tak jsem si říkala přihodím 3 a ty říkáš že ani tak..ach jo, jak za to dát 8 když nevím jak mi to půjde?...) těžká volba.takže kovový vnitřek to znamená motor a obal může být z plastu?a nějaký název stehů na tyto materiály který bych měla hledat v technickém popisu tě napadá?díky.

arrow
profile_image
helusiky
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Si myslím že švadleně - začátečnici by tyto materiály neměly vůbec přijít pod ruku...
Nejdřív si kup normální kvalitní stroj...viz pisatelka yourcandy. Ale šifón dost klouže a pokud to nemáš v ruce, budeš to mít většinou křivé, špatně napnutou nit atd. a nakonec to dopadne tak že s tím sekneš. Co se elastickáých materiálů týče je na to specviální stroj...coverlock...tam zas budes mit problem s pochopenim zavedeni nitit ...je jich tam vice nez jedna nahore a jedna dole...
Fakt radsi kup normální, kvalitní stroj, nebo si ho nekde pujč a uvidíš jak ti to půjde...pak můžeš začít uvažovat nad koupí coverlocku, nebo začít zasahovat do takto třepivých a klouzavých látek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené