arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

chtěla bych Vás poprosit o zkušenosti a tipy na vlastní stravování na dovolené.

Letos jedeme do Chorvatska do apartmánu s kuchyňkou, zajímalo by mě, jak vy samy řešíte stravování - tipy na levné a rychlé obědy či večeře. Těstoviny se mi celý týden jíst nechce Co vše vzít s sebou z domova? Napadá mě jen malé balení oleje, nějaké koření, sůl. Vše ostatní (těstoviny, passata, pesto, především pak skvělá zelenina a ovoce) se dá koupit tam. Občas si zajdeme na jídlo do restaurace, ale nechci jíst takto denně.

Budu ráda za veškeré zkušenosti. Dovolenou jsme měli vždy all in nebo plnou penzi, takže nemůžu moc čerpat z vlastní zkušenosti.

Děkuju!

neberu nikam nic a užívám si, co místní kuchyně a tržiště nabízí. Znám holku, která s sebou tahala zavařovačky s masem a taky jednu která si vezla marmeládu a nutellu.
v Chorvatsku budou mít skvělé ryby a mořské plody, v obchodech koupíš šunku, sýr, zeleninu, ovoce... cestuju hodně na vlastní pěst a nikdy by mě nenapadlo, tahat někam jakékoliv jídlo z česka

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z vlastní zkušenosti už bych nikdy na dovolenou s vlastním stravováním nejela. Jeli jsme takhle minulé léto a ještě autobusem, takže jsme s sebou tahali tašky plné jídla a to takové konzervy, těstoviny, hotové minutky na zalití vodou atd. Výsledky? Absolutně nikomu se v těch vedrech nechtělo vařit, byť jen postavit vodu na těstoviny s tuňákem. Jídla byla absolutně nevyvážená, čili jsme pak skončili na té jejich vece s nutellou a mlékem. Neměli jsme moc peněz na zbytečné utrácení,takže pro nás bylo passe chodit a kupovat si čerstvé ryby nebo další takové věci každý den.
Už jsme se poučili a bez all inclusive nepojedeme. Opravdu je jakékoliv vaření a příprava jídla velmi otravné...
Ještě abych nebyla OT, my kupovali těstoviny, tuňáka v konzervách, pak omáčku na těstoviny ve skleničce (nezkazí se), hotové minutky na zalití vodou a to snad bylo vše. Tedy ještě konzervovanou zeleninu (kukuřici, žampióny...).

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji DominikaP: v Chorvatsku budou mít skvělé ryby a mořské plody

... taky mají dobré své výrobky z mléka ( máslo, tvaroh, ... ) a někde jsou dostat výborné rohlíky "mlećne kiflice" .
K čemu chceš tahat jaké těstoviny - nakrájíš zeleninu, ovoce, sýr, pršut ... přikoupíš flašku crno vino a večeře je na světe. To se ti chce vyvařovat špagety s kečupem kdesi v horku a v provizorních podmínkách na dovči ? Ta kuchynka je tam od toho, abyste si mohli dát po ránu kafe na spravení EDIT : jestli piješ turka, tak toho, samozřejmě, sebou - lógrové kafe tam nemají.

arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuji http://www.expresmenu.cz/ nemusí se to skladovat v chladu, stačí k tomu udělat přílohu, nezabere to moc místa a opravdu je tam dost masa a i chuťové výborné. Moje známá si to před létem objednává i za několik tisíc, říká, že hodně podnikají výlety a když příjde domů, má za chvíli jídlo pro manžela i děti. Jinak výborné jsou i konzervy s hotovými jídly z lidlu.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Po loňských zkušenostech jedině s taškou jídla! Málem jsme tam umřeli hlady... v obci jen jeden obchod, ceny opravdu vysoké a nabídka šílená, ovoce i zelenina shnilé, prodavačky nepříjemné.. tvaroh jsme tam teda nenašli + ryby dostupné nebyly! A to nám potvrdila i delegátka....

My měli s sebou zavařené maso ve sklenici + rýži - to je rychlé na přípravu, dále tuňáky v konzervě, pohanku, jáhly, bulgur, vločky, kus kus, sojové maso A bochník chleba, ale ten vyšel na 2 dny, pak jsme kupovali jejich pečivo a to je příšerné - hnusná drobivá veka...

Nabídka v restauracích také otřes - vše jen hranolky + něco smaženého k tomu... Já žiji zdravě, takže toto bych prostě nejedla... Těšila jsem se na zdravou kuchyni, plnou ryb, zeleniny.. byla jsem zklamaná.

Jediné, co měli výborné, byly broskve, rajčata a melouny...ale od trhovce, ne z obchodu.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Amour: a nabídka šílená, ovoce i zelenina shnilé

To je v Chorvatsku všude vesměs.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju za odpovědi, ale bohužel některé z vás nepochopily můj dotaz. Určitě nechci z domova tahat celou lednici a špajzku k tomu. Jen jsem chtěla poradit nějaké rychlé večeře, abych u vaření netrávila hodiny- s tím, že suroviny koupíme převážně tam, a k tomu nějaké tipy na nezbytnosti, které vzít z domova. Např. ten olej. Předloni jsem ho nevzala a musela jsem zbytečně koupit celou flašku.

Do restaurace si zajdeme, ale nechci takhle jíst denně.

Cituji kacii_: Z vlastní zkušenosti už bych nikdy na dovolenou s vlastním stravováním nejela.

Osobně taky preferuju all in nebo aspoň polopenzi, ale v Chorvatsku mám dost hrozné zkušenosti s polopenzí. Navíc letos opravdu ráda nějakou korunu ušetřím. Bohužel mi většina restaurací v letoviscích v Chorvatsku připadá neuvěřitelně předražená a kvalitou to neodpovídá. Přesně jako píše Amour:

Cituji Amour: Nabídka v restauracích také otřes - vše jen hranolky + něco smaženého k tomu... Já žiji zdravě, takže toto bych prostě nejedla... Těšila jsem se na zdravou kuchyni, plnou ryb, zeleniny.. byla jsem zklamaná.

Cituji Amour: v obci jen jeden obchod, ceny opravdu vysoké a nabídka šílená

Právě, pokud člověk jede do menší vesničky, kterých je na pobřeží jak naseto, tak je často rád, že je tam vůbec nějaké pekařství a do obchodu musí pěšky pár km nebo autem. Což se asi nikomu denně nechce. To už jsem taky zažila. Navíc tam tenkrát byla nabídka polopenze, ta ale probíhala v jediné naprosto otřesné restauraci ve vesnici.

Cituji dadabus: nakrájíš zeleninu, ovoce, sýr, pršut ... přikoupíš flašku crno vino a večeře je na světe.

To je sice pěkné, ale 7 dní v týdnu se mi takhle jíst nechce, to vidím spíš jako svačinku na pláž.

Cituji sequanka: Jinak výborné jsou i konzervy s hotovými jídly z lidlu.

Díky za tip, podívám se

arrow
profile_image
Rafaelka
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tebe je ťažké poradiť. Chceš pestrú kuchyňu a zároveň šetriť peníze a delať rychlovky...
V Chortvatsku sú ryby a morské plody drahé. Takže tady iste neušetríš. Jedine uvariť rýžu, cestoviny a nakombinovať to s čerstvou zeleninou a kousek ryby. Pokuď čakáš recepty..no neviem....Čary máry za 5 minut a pár kč neexistuje. Ale pokusím sa: ja delávam saláty s rybou, krevety a trocha rýže opäť salát. I krevety, morské plody a ryby su hotové za chvíľku.
Chorvatsko nenabízi moc z morských plodov, ani dobré ovocie, a navíc predražené. Naopak Španělsko-super ceny kreviet a všeho, sladké zralé ovoce.
Ak chceš, písni mi tvoj email do správy a pošlem ti pár foto jedál čo robím ja.

arrow
profile_image
Kristýnka23
od 16. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byli jsme loni v Chorvatsku a také jsme měli vlastní stravování. Jeli jsme ve 4, takže jsme se domluvili, že každý bude vařit dva dny. Ať si každý nemusíme tahat jídlo na všechny dny, a bylo to v pohodě. Nebylo to sice žádný super jídlo, ale nikomu se nechtělo nějak extra vyvařovat když bylo venku 40°.

Nejlepší je nakoupit věci na snídani přímo tam a obědy a večeře si aspoň z části dovést vlastní z česka, protože ty ceny tam jsou opravdu vyšší jak u nás. My jsme si vezli konzervy (ty z Lidlu jsou opravdu dobré), nějaké polívky v pytlíku, které jsme nakonec stejně nejedli protože na ně bylo vedro, těstoviny, maso v konzervě. Brambory a zeleninu jsme většinou kupovali tam a bohatě nám to stačilo. Ale je to dost subjektivní, co stačí jednomu nemusí stačit jinému.

arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Chorvatsku i když budeš vařit, neušetříš. Všechno co tam kupuješ je drahé. Nejlépe mít polopenzi, i když to nebude žádný zázrak, aspoň se nemusíš starat. Do Chorvatska už nejezdíme, úroveň neodpovídá cenám, asi ti nikdo nic dobrého a levného neporadí. To bys opravdu musela vézt téměř všechno od nás

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Phaeton:
Já Tě chápu, protože nejradši vařím sama, obědovečeři kolem 17:00 a potom už nic. Kupuji co přijde, ale beru z domova základ- velký kus roštěnky á 1 cm pokrájený a naložený v oleji s cibulí a česnekem, Plátky se odleží, každý den tři hodím na pánev jako minutku.
Vyvařovat se mi chce vždycky. Mor pro mně byla polopenze s hladovým čekáním na večeři, na Ischii začínali pomalu až v 20:00 a pomalu roznášeli do 22:00. Muky pekelné.

arrow
profile_image
proadelu
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

před dvěma roky jsme jeli s kamarády do malého městečka v Chorvatsku, kde nejsou skoro žádné restaurace, jídlo jsme tedy vezli s sebou. Není to žádný luxus, ale dovolená to byla suprová Ráno jsme vyjeli na pláž s jejich pečivem, pár sušenkama a nějakým ovocem a večer po návratu jsme dělali chilli con carne s pečivem, špagety s omáčkou z mletého masa a sýrem, špecle se zelím a kouskem uzeného masa, čočku na kyselo s párkem a vajíčkem, zavařený guláš s pečivem, rizoto s vepřovým masem z konzervy a těstovinový salát se zeleninou a tuňákem z konzervy. První dva dny jsme měli řízky. Jídlo jsme vezli v kufru v chlaďáku, maso tam vydrželo zmražené. Ke snídani jsme s sebou vezli sýry, salámy, vajíčka, mléko, müsli. K uvaření toho, co jsem tu napsala, nezapomenout olej, ocet, sůl, pepř a nějaké bylinky na špagety a salát.

Příprava těchto večeří zabere pár minut, takže jsem se rozhodně nepařila hodiny v kuchyni. Trvalo to chvilku, než jsme se všichni vystřídali v koupelně a dali si pivo na terase

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, dobře Zrovna dělám kuskus, to je velice jednoduché a rychlé, dalo by se to asi zvládout i na dovči : osmažené kousky kuřete + instantní kuskus + baha´rat koření ( nebo jiné, dle chuti ) + nakrájená rajčata a okurky navrch = večeře je hotova za deset minut

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě bych nic netahala, na trhu se dá dobře a levně nakoupit, a taky tam samozřejmě mají supermarkety.
My z domova brali akorát olej, takový ty pytlíčky se solí a pepřem a cukrem a jídlo na první den, abyse nemuseli hned po příjezdu hledat supermarket, ale abysme si mohli uvařit, v klidu se najíst a nakupovat až další dny.
Jinak rychlý jídla, to záleží na tom, co máš ráda. My dělali risotto, sýrovou omáčku, těstovinovej salát s tuňákem, špagety....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené