Potřebuju vaši radu, ženy. Ztratila jsem návod k napařovací žehličce a potřebovala bych zjistit, jak z ní odstranit vodní kámen. Lila jsem do ní normálně vodu z kohoutku a teď když žehlím, tak mi na oblečení zůstávají kousky vodního kamene. Jdou z oblečení vyklepat. Mám pocit, že žehlička měla mít funkci proti usazování kamene, ale...nějak svou funkci neplní Co s ní? Nalít do ní kyselinu citronovou nebo ocet?

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zadej si do vyhledavače typ žehličky (předpokládám, že bude na žehličce napsaný), určitě někde najdeš návod Ocet bych do žehličky rozhodně nelila.

Mám Philips 3640 energy care. Má mít anticalc systém, ale jako oni toho napíšou a skutek utek. Koukám, že existují dokonce i nějaké kapsle do žehiček.URL

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Máme philipsku a má samočistící program. Na internetu si stáhni návod a podle návodu jí pusť na samočištění. Už jsme jednou čistili a pak žehlila zase perfektně.

No, tak ta moje má asi taky samočištění. Ale jak se to pouští, to nevím teda.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na tivoli:
Mám také žehličku, do které se dle návodu mohla dávat obyč. voda. Ale tak po roce, dvou mi z ní začal vypadávat kámen.Máme tady dost tvrdou vodu, ale nemají to tam tedy psát, že. Tak jsem jí naplnila demi vodou (není to destilka, ale používá se ve zdravotnictví a má podobné složení) a naráz pomocí odpařovače všechnu vystříkala. Dost se mi podařilo dostat pryč a zbytku jsem se zbavila při prvním žehlení. Používám ale už jen tu demi vodu, znova si jí zaneřádit nenechám

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám Philips Azur Ionic, nevím, zda ten tvůj typ má stejný postup. Ta moje má mezi těma dvěma většíma čudlíkama nahoře na držadle 4 polohy - 3 jsou na stupeň napařování a pak je tam jeden "calc clean". Moje se čistí následovně: do studené žehličky naliju plnou nádržku vody. Nechám ohřát na nejvyšší stupeň. Když je rozpálená, vytáhne se ze zásuvky, jdu nad dřez (a nyní opravdu pozor na opaření), přepínám na tlačítko calc clean (jakoby to tam nedrží, ale pérko se vrací zpět, musíš to tam mechanicky držet prstem) a žehličkou ve vodorovné poloze, jako když žehlíš, pohybuju dopředu a dozadu. Během toho jde ze žehličky pára a zároveň díky tomu tlačítku se tam nějak uvolňuje ten vodní kámen. Celé to dělám tak dlouho, dokud veškerá voda nevyteče. Při dalším žehlení nejdřív přežehlím nějaký hadr, aby mi případné zbytky vodního kamene nezůstaly na oblečení.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tivoli: Ale jak se to pouští, to nevím teda.

Tady máš odkaz, je tam manuál k žehličce. Trvalo mi 2 vteřiny to vygůglit. Tam si zajisté přečteš, jak se pouští samočištění. A není to nic obtížného.

Jee, děkuju. Tak jsem zjistila, že na žehličce je skutečně na nulou ještě jedna poloha na to samočištění. Zkusila jsem ji vyčistit, tak uvidíme, jestli kámen už zmizel, děkuju za pomoc.

arrow
profile_image
andrejiinka
od 12. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ještě lehce OT - mám průměrnou žehličku, před třemi lety jsem za ni dávala tuším necelý 2tis - žehlím furt, mám doma malý a velký čuně a díky destilce nevim, co je vodní kámen, žehlička je pořád jak nová.... Tak třeba to někoho inspiruje....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené