1. . .45678
arrow
Neprodává v Bazaru

Jani.czko, tak si vem divokýho pejska z Rumunska domů. Samozřejmě, na tom, že ukopat psa je špatně, se shodneme všichni. Ale nějak se to vyřešit musí. Kdyby to bylo jiný zvíře, zřejmě kolem toho neni tolik povyku, ale to se nedá nic dělat. To za chvíli byste mohli bojovat proti deratizaci, že je nehumánní hubit chudáky potkany, protože jsou to taky domácí mazlíčkové. Všeho moc škodí a podle mě 60.000 psů na jedno mesto je teda podle mě moc. Ty psi jsou zdivočelý, ne žádný domácí ňuňánci. Je to strašný, ale je to tak.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: psi jsou zdivočelý

Souhlasím. Kauzu přesně nesleduji, ale vidím to tak, že se v zemi prostě přemnožili toulavé psy - t.j. druhá, třetí, nevím kolikátá generace žijící na ulici. Páří se to tam mezi sebou a podobně. Pes, který vyrostl sice na ulici ale na svobodě si bude velice těžko zvykat na útulek, navíc bude agresivní. Nevím co s tím, je to jejich problém, ať si ho řeší sami - zkuste si představit, že jdete po ulici a do vašeho opečovávaného pejska nastartuje agresivní toulavý pes. Následně si svého psa chcete bránit, ten toulavý vás u toho kousne do nohy, půl roku běháte po doktorech, necháváte si píchat injekce proti vzteklině do břicha a děkujete všem svatým, že váš pes je v pořádku a že to mohlo dopadnout i hůř. Podle mne taková situace je problém.

Cituji Jani.czkaa: nemáte náhodou příbuzné nebo Rumunské předky

Víš, že máme ? Bývalého maminka pocházela z Varaždinu. Cože to má s tím spoločné ?!

arrow
Neprodává v Bazaru

Jednou se mi do mých pejsků pustil na ulici vlčák nějakých bezďáků, co si svévolně chodil po městě a nic hezkýho to nebylo, rvačka jak svině a psa si nikdo neodtáhl pryč, ne jak když se čapnou psi, který jsou s někym, když si každý chytí svýho. Tohle už bych nechtěla zažít. Teď když si představim, že jich je víc...

Cituji Tiakia: ,tak důchodci ti pomoc potřebují určitě víc než psi v Rumunsku.

Neshodneme se a asi taky hlavně proto, že prostě já preferuju ochranu zvířat, pro někoho nepochopitelné, ale holt to tak je. Samozřejmě, kdybych třeba měla podezření ohledně týrání dětí nebo starého člověka apod., zasáhla bych a nebyla bych lhostejná. Ale prostě mou prioritou je zájem na ochraně zvířat.

Cituji lezicipsik: Je chrabré jít demonstrovat, sice nesedíte na prdeli, ale schováváte se za jakousi mašinérii u jejíchž zdrojů sedí lidi o kterých se vám nezdálo ani ve špatných snech.

Takže za každou demonstrací pro dobrou věc stojí nějaký špatný člověk? To jsem nevěděla... Dobře, podle tebe to není pomoc, ok. Máš právo na svůj názor, neberu ti ho. Já neříkám, že demonstrace je něco, co vyřeší světové problémy, ale i tak mi to přijde jako dobrý forma hromadného vyjádření nesouhlasu.

Cituji dadabus: Nevím co s tím, je to jejich problém, ať si ho řeší sami

Jejich problém, evropské peníze. Jasný, ať si ho řeší, jak chtějí, co nám je do toho, že... Já zastávám jiný názor a postoj.

Jinak obecně - v současné době nechtějí pouštět organizace, která na své náklady kastrovaly obrovské množství psů, tedy Rumuny to nestálo ani halíř. Navíc organizace tam působící uvádí počet psů okolo 20 000 a ne 60 000 jak uvádí Rumunsko. Navíc jejich počínání je v rozporu s Evropskou úmluvou o ochraně zvířat. Reaguji na Ellenuschka:
Ano, já lituju potkany. Ale samozřejmě mít je v bytě, tak bych s nimi nežila. Ale snažila bych se najít tu nejlepší možnou cestu, jak se jich zbavit. A rozhodně bych nevolila cestu jako Rumuni stylem tak je upálím zaživa, jsou to jen potkani.

Jsem docela šokovaná... Čekala jsem vlnu negativních názorů a nakonec jak tak pozoruju, vlastně to většina z vás považuje za tak nějak normální řešení situace s toulavými psy. Je to jejich věc, tak jim do toho nebudeme kecat.

Cituji lezicipsik: Proč až po škole? Proč na místo demonstrace neděláš něco už teď?

Jak jsem psala, dělám. Ale protože chci pomáhat odborně a na nějakém ,,postu", kde bych mohla něco změnit, nebo se o to pokusit, potřebuju dostudovat. Nevystudovanou nikdo poslouchat nebude. Ale i tak jsem jedné organizaci k dipozici a mohou se mi ozvat, kdyby bylo potřeba pomoci.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nottua: Jsem docela šokovaná...

To je většina normálních lidí z typů lidí jako ty tihle ochranáři blokují stavbu dálnic,přivazují se ke stromům a podobně.
Mám ráda zvířata,ale zachránit všechny nelze.

Reaguji na Ellenuschka:
Tetino štěně jí pes roztrhal před očima. Ale ten pes za to nemůže, můžou za to lidé! Ano, je to strašný, nechtěla bych to nikdy zažít. Ale stojí za tím člověk. Jako člověk stojí za tím, že se přemnožili psi, člověk stojí za tom, že ho pes neposlechne a napadne jiného psa/člověka. Ok, může psovi rupnout v hlavě zaútočit, ale to se může stát i lidem, co někam přijdou a začnou střílet apod.

Reaguji na Tiakia:
To nedělám. Vím, že nejde zachránit všechny. Ale to neznamená, že rezignuju a řeknu si, že to stejně nemá cenu a bude mi všechno jedno. To neumím.

Reaguji na Tiakia:
A jestli nejsem normální, protože se zajímám o toto, jdu na demonstraci, mimochodem poprvé v mém životě, snažím se nějak žít, abych škodila co nejméně a mám velký citový vztah k živým tvorům, tak pak normální nejsem a jsem za to ráda

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji nottua: Ano, já lituju potkany

No, hrozný chudinky fakt... na jednoho člověka v Praze jich připadá asi 8. Já bych jim poslala petici, ať se všichni myšáci seberou a laskavě odejdou někam jinam. Je to nebezpečná havěť, která přenáší nemoci! Já jsem to myslela pro srovnání, nenapadlo mě, že by to někdo myslel vážně.

Reaguji na Ellenuschka:
Potkani jsou inteligentní zvířata a spousta lidí je chová jako domácí mazlíčky. Lituju je v tom smyslu, že pojdou tak, jak si určí člověk a ten většinou nebude volit nějaký extra humánní přístup. Hlavně jsem to myslela tak, že zastávám názor co nejméně zabíjet živé tvory, pokud nejde o parazity (ano, komára bacím!), klíštěte se taky zbavím. Ale nezabiju pavouka... Prostě nic, co mi neškodí nebo neohrožuje. A když by nastala situace, že by to bylo nezbytné, snažila bych se najít ten nejnebolestnější způsob.

Tedy - když už je v Rumunsko problém jaký je, je třeba potrestat ty, kteří stojí za touto situací, potrestat ty, kteří krutě a nelidsky vraždí a zavést opatření, která návratu této situace předejde. Ale oni prokazatelně jeví nezájem situaci řešit jinak a raději si ukájí svoje touhy po zabíjení. A to se mi prostě nelíbí a souhlasit s tím nebudu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: Já bych jim poslala petici, ať se všichni myšáci seberou a laskavě odejdou někam jinam.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené