Ahojte
Mám jedno dost velké dilema. Všude se píše, že při lakování by se měla používat 1 vrstva podkladového laku (podlaku), 2 vrstvy barevného a nakonec 1 svrchního laku. Ale když to všechno udělám, tak je potom nános na nehtu tak tlustý, že se okamžitě odloupne nebo se do něj dělají rýhy.
Vůbec nevím, co mám dělat. Ono už dvě vrstvy jakéhokoli laku je moc.
Nemáte nějakou dobrou radu?
Děkuji!

Aby jakýkoli lak na nehtech pořádně držel, doporučuju nehet důkladně odmastit odlakovačem, koupit si brusný hranol a jemně, ovšem opět důkladně nehet zvrchu zmatnit a znova odlakovačem setřít prach podruhé odmastit. Věř mi, že to funguje. KOuzlo je především v tom zmatnění, protože se do nehtu udělají mikro rýhy, do kterých potom lépe zalízá a drží se lak. Třeba teď už mám 9. den červené nehty a stále dokonalé. Base coat si nedávám, pouze 2 vrstvy barevného laku a jednu vrstvu top coatu. I když zdaleka ne každý top coat je stený. Používám tento, na nehtech potom vytváří "gelový" efekt, vyhladí navíc i nerovnosti a myslím,že i on má velkou zásluhu ve výdrži laků.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Daryushka: g

Taky podle toho jakou značku laků používáš.

arrow
profile_image
Kyky
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já třeba přesně takhle lakuji (někdy i tři až čtyři barevné vrstvy) a nánosy se mi teda netvoří, nemáš jednotlivé vrstvy silné?

Jinak...

Cituji Rebecca Dammavalam: důkladně odmastit odlakovačem

Já teda dávám vždycky podlak, dvě, někdy i tři vrstvy laku a na to top coat a bambule nemám, bo to k smrti nesnáším. Nedáváš ty vrstvy zbytečně příliš vydatný? Samozřejmě můžeš vynechat podlak i top coat, ale lak pak vydrží kratší dobu + riskuješ zabarvení nehtů. Pokud ti ale vadí spíš dlouhé schnutí, pak si pořiď tzv. sušící nadlak, což je vlastně top coat, který urychluje schnutí všech vrstev.

arrow
profile_image
Giussy76
od 15. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bambule" máš možná že je lak už starší a hustý. Já nemám bamnule ani, když dám třeba dvě vrsty barevného laku.Doporučuji značku Four Seasons, prodává se v lékárně a cena okolo 52,- Kč.
Dávám zpevňovač nehtu, pak barevný lak a nakonec vytvrzovač laku a nehty mám neuvěřitelně pevné a kvalitní. Navíc ten vytvrzovač urychluje zaschnutí laků.

Já většinou používám base coat, pak jednu vrstvu barevného (mám takové u kterých právě ta jedna vrstva a jsou hezky syté) a pak top coat. Takhle mi nehty vydrží hezké až 5 dní. Když použiji dvě vrstvy barevného, tak se mi právě dost často stává to, co popisuješ.

arrow
profile_image
Zouzel
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Daryushka: Ono už dvě vrstvy jakéhokoli laku je moc.

Moc? Já dávám VŽDY podkladový lak (nechci mít zabarvené nehty), barevného laku dle krytí (1, 2, klidně i 5 vrstev, pokud špatně kryje) a navrch průhledný lak (aby to déle vydrželo. Někdy mám třeba 6 vrstev a stejně to drží...

arrow
profile_image
Gedzitka..
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rebecca Dammavalam: doporučuju nehet důkladně odmastit odlakovačem

tak tohle určitě nedoporučuju, některý odlakovače obsahují oleje, aby ti při odlakování tolik neporušily nehty, tudíž ti odlakovač nemůže dokonale nehty odmastit. To dokáže lihový čistič nebo si pořádně ruce umýt mýdlem a nechat uschnout. Pak nanést podlak (třeba Orly Bonder je výborný na přilnutí barevného laku, nebo Four Season zpevňovač na zpevnění nehtu), pak barevný lak (1-3 vrstvy podle krytí) a nakonec topcoat (vytvrzovač laků od Four Season ti urychlí dobu shnutí, lepší je třeba Seche Vite nebo Essie Good To Go, pak jsou taky různý nadlaky pro lepší výdrž laku). Jakmile nebudeš mít nehty dobře odmaštěný tak se ti lak začne jakoby odlupovat, rýhy se ti dělají protože lak není pořádně zaschlý a dávej spíš tenčí vrstvy

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Rebecca Dammavalam: KOuzlo je především v tom zmatnění, protože se do nehtu udělají mikro rýhy, do kterých potom lépe zalízá a drží se lak.

No a jde pak lak z nehtu odlakovat? Nezbarví nehet? Asi je nutnost použít base coat..

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já teda dávám 4 vrstvy laků a vždycky v pohodě tenká vrstvička... Dávám podlak od Four season (ale ten je snad nejhorší, co jsem kdy měla, měla jsem dřív takový zpevňovací z drogerie Teta, značku neznam, ale ten byl senzační a vážně hodně zpevnil), pak 2 vrstvy barevého, jakoukoliv značku, klidně i Essence z těch levných a nakonec Top od Gabriella Salvete... Podle mě tvuj problém spočívá v tom, že dáváš obrovský vrstvy a nenecháš pořádně zaschnout

Tak to opravdu nevím, jak to děláte. Laky nemám staré. A bez Base Coat bych si lak na nehet nikdy nedala. Ale prostě je to moc tlusté a když na to sáhnu, tak tak zůstává otisk prstu Očividně dělám něco špatně.., Jsem z toho až nešťastná mám tolik krásných laků. Snažím se dávat ty vrstvy co nejtenší, ale stejně nic. Není některá z vás z Olomouce? Že by mě to naučila? Prosím prosím

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nadlak ani podlak mi nic neříká, já dávám celý život 2 vrstvy laku a v pohodě. Když dám u některých laků 3 vrstvy, lak zůstane i po dlouhé době schnutí takový "měkký" a dělají se do něj rýhy. 2 vrstvy mi vyhovují, rýhy nemám.

Reaguji na Daryushka: Já ti úplně rozumím, přesně co popisuješ je také můj problém. Dělám co můžu - tenké vrstvy, dokonce si vždycky vezmu k ruce knížku abych se nenudila, když mi lak třeba hodinu schne, ale stejně je tam kdejaký otisk, lehký dotyk, vidět... Prostě musím barevného dávat jen jednu vrstvu ...

Cituji rosa.blanca: Nadlak ani podlak mi nic neříká, já dávám celý život 2 vrstvy laku a v pohodě

Takhle jsem to svého času taky dělávala, jenže už mě nebavilo vybělovat nehty, které po většině barevných laků zůstanou zažloutlé. Závidím ti, že tobě nežloutnou

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené