arrow
profile_image
Klaroline
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
ráda bych se zeptala, jak přesně probíhá studium všeobecného lékařství.
Akorát jdu do maturitního ročníku, a přemýšlím o dalším studiu, a beru jakékoliv zkušenosti-rady.
Zajímalo by mě, jestli probíhá nějaké normální zkoušení přes semestr, nebo zda jen třeba po čtvrt roce.
A jestli někdo studujete tak případně kolik hodin denně probíhá výuka a jak je to s předměty.
Slyšela jsem, že na 1LF je 4 roky fyzika.. je to i na ostatních ?
Děkuji za rady

arrow
profile_image
jenny613
od 21. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, studovala jsem všeobecné lékařství rok na LF v Olomouci. Co se týče zkoušení přes semestr - dost to záleželo na tom, jakého vyučijícího jsi schytala - jejich přístupy k tomu se lišily, tak to nemůžu moc zobecnit. Například z anatomie naší skupinku vyučující zkoušel každou hodinu, ale slyšela jsem i o skupince, která měla vyučujícího, který je za semestr vyzkoušel jenom dvakrát. Potom jsme z biologie psali test každý třetí týden, a v histologií jsme psali test každý druhý týden.
Co se týče rozvrhu, tak ti můžu svůj poslat do SZ. Moc jsem nepochopila, co by tě zajímalo ohledně předmětů - jaké máme? Kdyžtak tě odkážu na sylabus http://www.lf.upol.cz/skupiny/studentum/magistersk y-program/studijni-planysylaby/vseobecne-lekarstvi -verze-2015/#c38890
My máme biofyziku jenom v prváků..

arrow
profile_image
Klaroline
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jenny613: Děkuju za odpověď,
kdybys mi mohla poslat rozvrh bylo by to super..
Mně jde o to, jestli právě zkouší v hodinách nějak pravidelně a jestli ti to ovlivňuje něco, četla jsem různé blogy, a většina psala, že když zkouší tak se spíš jen orientačně ptá, ale na jednom blogu kluk psal, že i když někdo nevěděl, tak že ho profesor vyhodil z hodiny.
A co obecně slýchám, že běhěm pár měsíců hodně lidí vyhodí.. A zajímá mě, proč..Chápu, že hodně lidí zjistí, že na to nemá nebo tak.. Ale proč přímo někoho vyhodí, to nevim..

arrow
profile_image
Klaroline
od 10. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jenny613:
A k těm předmětům jsem myslela právě ten rozvrh, a taky jak je to s pitvou. Jestli je už hned nebo až o nějaké době

arrow
profile_image
jenny613
od 21. 6. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Není zač. Dobře, zkusím si ho stáhnout a poslat ti ho.
My jsme museli dostat ze všech průběžných zkoušení nebo testů alespoň E. Pokud někdo dostal F, tak z hodiny vyhozen nebyl, ale musel později napsat náhradní test anebo se nechat znovu ze stejné látky vyzkoušet, a tím si známku opravit. Pokud by si někdo F do konce semestru neopravil, tak by nedostal zápočet, a nemohl by tím pádem jít na zkoušku z dotyčného předmětu. Neznám ale nikoho, kdo by kvůli tomuhle musel končit.. Vyhazuje se pokud neuděláš zkoušku. Je na ní maximálně 3 pokusy. U nás se v prvním ročníku vyhazovalo právě kvůli zkoušce z chemie a z anatomie, a pak bylo v ročníku i pár lidí, co si studium rozmyslelo..
Na pitevnu se chodí v rámci anatomie, po probrání kostí. Chodili jsme tam myslím tak od 3. nebo 4. týdne. A jinak pitevní týdny jsou u nás 2 - jeden byl v půli listopadu a druhý v půli dubna. Obnáší to, že pitváš určitou část těla, kterou ti přidělí vyučující.

arrow
profile_image
renesme26
od 10. 8. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj. Já studuju LF v Hradci Králové, tak napíšu, jak to chodí u nás v prvním ročníku.
Anatomie: V prvním ročníku se píše každou hodinu test z anatomie a případně se i zkouší. Musíš mít celkově určitý průměr, aby jsi dostala zápočet. Zároveň potom musíš splnit tzv. praporkáč, test z GIT, neuroanatomie a močového a pohlavního systému. V letním semestru se k tomu přidávají také pitvy. Pitvá se každý týden jednu hodinu celý semestr a nakonec jsi přezkoušená ze svého regia a také píšeš esej o dané lokalitě. Celé je to zakončeno zkouškou, která je náročná, ale ne nezvladatelná.
Histologie a embryologie: Každý týden test, musíš napsat všechny testy, jsou možnosti opravy a poté ústní zkoušení. Součástí jsou také tzv. preparáťáky, kde dostaneš 2-3 sklíčka s preparátem a musíš poznat a napsat o tom co nejvíce. Ústní zkoušení také bývá, záleží na vyučujícím, jak je zvyklý. Píšou se také dva testy z embryologie, které je nutno napsat. Součástí zkoušky je nyní test, preparáty a ústní část.
Biofyzika: Je to jen jednosemestrový předmět (anatomie a histologie jsou na dva). Každou hodinu se píše test a odevzdává se protokol. Za semestr se také píše test ze statistiky a zápočtový z fyziky. Je to poměrně těžké, až příliš. Zkouška se skládá z testu, ze statistiky a z ústní části.
Latina: Každý týden zkoušení. Průběžné testy a poté písemná zkouška.
To jsou stěžejní předměty prvního ročníku u nás. Jaké je z toho resumé? Neustálé učení. Celý rok jsem se učila minimálně každý den do půlnoci. Ale zvládnout to jde, jen to chce silnou vůli a sebezapření. Další roky už jsou oproti tomu výrazně lepší.
Kdyby tě ještě cokoliv zajímalo, stačí napsat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené