arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

Ahoj děvčata,
máte zkušenosti se vstupními lékařskými prohlídky do zaměstnání? Čistě ze zvědavosti by mě zajímalo, jak je to např. u úředníků z různých úřadů, městských, krajských atd., jestli je to např. odlišné od ostatních kancelářských sil. A jestli mají povinnost dalších prohlídek v průběhu zaměstnání. Zajímalo by mě, jestli je to ošetřené nějakým zvláštním právním předpisem...Hledala jsem na netu, ale nic konkrétnějšího jsem nenašla.
Díky za vaše postřehy

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Moje matka pracuje na městském úřadě a ačkoliv má svého praktika, tak musela jít na prohlídku ke smluvnímu a má povinnost se tam dostavit na pravidelnou prohlídku, už ale nevím jak často.

ze zákona máš, že při vstupu do nového zaměstnání musíš projít vstupního kontrolou u závodního lékaře. Prohlídka se liší zařízení od zařízení. Někde jsem absolvovala kompletní prohlídku vč. odběru krve a ekg. jinde se ti kouknou do krku a je to...
Na periodickou prohlídku se musí každých 5 let, od 50ti každé 3 roky tuším.

Pracovně-lékařská péče (závodní preventivní péče) má preventivní charakter. Je definována v právních předpisech (zákon č. 20/1966 Sb. o péči o zdraví lidu, ve znění pozdějších předpisů a vyhláška č.145/1988 Sb., o Úmluvě o závodních zdravotních službách). Podle ustanovení §40 zákona 20/1966 Sb., v platném znění, je každá fyzická osoba, která provozuje podnikatelskou činnost a každá právnická osoba povinna zajistit pro své zaměstnance závodní preventivní péči.
-------------------------------------------------- ------------------------------

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, liší se to. Mám lékaře, kterého zrovna moc nemusím, ale díky tomu, že nejsem nemocná, tak jsem u něj. Když jsem nastupovala na své současné místo, musela jsem od něj mít potvrzení. Stálo to 200 Kč (to proplatil zaměstnavatel), zeptal se mě na milion věcí. Nic to nebylo, ale prostě je mi nepříjemnej.

Za to kamarádka musela přímo k určité lékařce, kterou jí určil podnik a to byla teda síla - jak se chráníte před početím? Berete antikoncepci pravidelně? Menstruujete pravidelně? A podobné otázky, upozorňuju, že kamarádka tam měla vykonávat práci účetní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Při nástupu do poslední práce jsem šla ke svému praktickému, to co jsem zaplatila, tak mi proplatili.
Poté jsme chodili každý rok,ale to již práce měla smluvní středisko - tam se většinou musela donést ranní moč, jinak proběhli normální otázky, měření tlaku, prohmatání břicha a to bylo vše. Takže nic hrozného to nebylo

arrow
profile_image
ladyve
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám nedávnou zkušenost, doktor na mně koukl zpoza stolu, napsal OK a šla jsem. Trvalo to cca 3 minuty vč. zapsání osobních údajů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené