arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, prosím Vás o radu ohledně dvou oborů lékařských oborů všeobecného lékařství a stomatologie. Chystám se podat přihlášku na medicínu a přemýšlím, který obor je lepší. Tak budu ráda když napíšete Váš názor, pro a proti nebo třeba zkušenosti. Děkuji

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když opominu všechny věci kolem přijímacího řízení a obtížnosti a pravděpodobnosti přijetí, tak bych Ti asi radila tu stomatologii kvůli lepšímu výhledu do budoucna - zubařů je málo a navíc nepotřebuješ po škole dělat atestace a můžeš si otevřít svou vlastní ordinaci ihned (pokud na to samozřejmě máš finanční prostředky nebo Ti ji někdo přenechá). S přihlédnutím i na to, že jako zubař budeš mít určitě mnohem lepší příjem než doktorka někde ve státní nemocnici (soukromý lékař je na tom samozřejmě mnohem lépe). Toť můj pohled a názor.
Zkušenosti s tím tedy osobní nemám žádné, studuju ekonomku, ale kamarádka je na zubařině.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

64

Nikoletka2
Stomatologie je lepší - pokud by tě to bavilo.....a doktoři ti řeknou když už chceš jít do zdravotnictví tak na zubárnu; v podstatě tam je lehčí studium, menší zodpovědnost, lepší uplatnění, lépe placená práce. Ale záleží zda se ti to nehnusí, nebo nechceš dělat něco jiného.....

Stomatologie, jednoznačně. Jak psala Petula.
Navíc pokud byses rozhodla později pro všeobecné lékařství, jako zubařka si můžeš udělat nějaký dvouletý "kurz" a být pak i "normální doktorka" (jestli se tedy něco nezměnilo).

arrow
profile_image
rosička
od 21. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj-je to právě naopak, jako absolvent všeobecné medicíny si můžeš dodělat stomatologii, jako stomatolog už si všeobecnou medicínu nedoděláš, v dnešní době už je studium stomatologie víc odtržené od všeob. medicíny a získáváš titul MDDr., ne MUDr. Volila bych všeobecný směr, máš daleko širší možnost výběru do budoucna (včetně té stomatologie).

Cituji Petulaa: v podstatě tam je lehčí studium

ajaj, moji kamarádi zubaři by Tě za tuhle větu hodně neměli rádi - všichni (je fakt, že všichni studovali UK v Praze, třeba je to jinde jiné) tvrdí, že museli absolvovat všechny zkoušky ze Všeobecného lékařství ve stejném rozsahu jako všeobecňáci, plus navíc ještě spoustu zkoušek souvisejícíh se stomatologií, takže toho ve finále mají víc než všeobecňáci (kteří nejspíš budou tvrdit opak). Faktem je, že mortalita při studiu Stomatologie je rozhodně vyšší než u všeobecňáků. Ale z hlediska uplatnění, peněz atd. bych takly volila Stoma..

arrow
profile_image
Helča21
od 2. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, studuji prvním rokem zubní lékařství na UK v Praze, některé předměty a zkoušky máme určitě jednodušší (biofyzika, latina), ovšem anatomie (i když bez končetin) a histologie jsou podobné obtížnosti jako u všeobec. lékařství + větší důraz na dutinu ústní, zuby a navíc zubařské předměty. Ve výsledku mají oba obory svá pro i proti. Já osobně bych obor neměnila - lepší uplatnění, bez atestací, atd. Ale záleží na tom, zda by jsi chtěla dělat zubaře nebo tíhneš k jinému medicínskému oboru.
Ohledně podávání přihlášky - určitě si podej na oba obory, přijímačky jsou totožné. A pokud se nedostaneš na zubní, stále je šance alespoň všeobecné medicíny, kam berou více lidí.

Znáte někdo někoho, kdo by studovat zubní lékařství (případně i všeobecné) a u toho na plný úvazek pracoval? Lze to?

arrow
profile_image
Helča21
od 2. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ponožka pruhovaná
nikoho takového neznám, možná ve vyšším ročníku na částečný úvazek. Je to dost náročné studium a většinou jsou každý den nějaká povinná cvičení apod., kde jsou povoleny třeba jen dvě absence za semestr nebo dokonce žádná.

Helča21
myslela jsem si to je to moje vlastní blbost, no, rozhodla jsem se moc pozdě.
a vydělávat se musí...

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

64

Cituji rosička: všeobecný směr, máš daleko širší možnost výběru do budoucna

tohle je fakt..podle mě opravdu záleží na tom, co by tě více bavilo, čím bys chtěla být - tedy jestlí lékařkou nebo zubařkou. Pokud je ti to totálně jedno a zubařina se ti líbí, tak bych volila ji, moje důvody viz. výše. Pokud nevíš a láká tě být spíše lékařka (kde máš na výběr z mnoha odvětví a nakonec i tu zubárnu si k tomu můžeš dodělat za ty 2 roky....jako zubařka pak už na výběr nemáš téměř vůbec a kdybys chtěla dělat lékařku tak bys musela znova na 6 let na medicinu), tak zvol všeobecné lékařství.
Paula
jo to vím mezi námi (zubaři vs. všeobecňáci) vládnou takové sporné vztahy Nevím zda je to v Praze jiné (podle mě ne), ale co můžu zase říct já v Brně tak to tedy rozhodně mají lehčí. Je sice pravda že máme třeba mnohé stejné zkoušky a oni s námi i chodí na přednášky, ovšem k té zkoušce pak mají třeba jen polovinu otázek co my. Navíc i profesoři je při zkoušce berou jinak, mnohé jim "odpustí", co by všeobecňákovi neodpustili. Je pravda že mají více předmětů, to jo, ale ty zkoušky mají dle mého lehčí, takže asi tak. Ono je to uráží, že tvrdíme že to mají lehčí, ale podle mě je to pravda.

Petulaa
v Brně také žádný student zubního či všeobecného lékařství, který by zvládal současně i práci?
(jsem asi naivní, ale stejně se zeptám )

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

64

Ponožka pruhovaná
sem tam jsou, ale většinou ti, co umí něco "navíc", něco kde nemáš 8 hodinovou pracovní dobu jako třeba když chodíš nějak po večerech dělat instruktorku aerobiku nebo tak něco.....anebo pak jen brigády jako hosteskování, hlídání dětí, úklid....to co si najdeš, když máš zrovna volněji při učení a je to jen na pár hodin týdně (no a to teď v krizi bohužel téměř vůbec není). Já chodila v prváku na telemarketing, teď chodím když to jde, jako třeba o prázdninách. Nemám tu práci ráda, ale docela slušně platí a hlavně, protože tam stačí být 8 hodin týdně, takže si to rozložím na 2 čtyřhodinové směny a jelikož se dělá i o weekendu tak tohle zmáknu. Ale mám docela fofr, když u toho chci ještě sportovat a věnovat se škole. Jako víc, než těch 8 hod týdně práce bych nedala.

Petulaa
díky moc!

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sanka: můžeš si otevřít svou vlastní ordinaci ihned

Pokud vím, tak kamarád s vystudovanou zubárnou rozhodně nesměl a byl dost dlouho na praxi u nějaké zubařky s vlastní ordinací a rozhodně to nebylo proto, že by neměl na to otevřít si vlastní. Nějaká povinná praxe tedy je.
Mimochodem asi bych se neohlížela zrovna na tohle, protože to se u různých povolání v čase mění, jak se mění legislativa, spíš bych se zamyslela nad tím, jakou práci bych vlastně chtěla dělat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené