arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

zajímalo by mě, zda kupujete použitý nabytek na internetu? Například na www.aukro.cz, kde jsou komentáře od kupujících nebo jestli risknete třeba www.bazos.cz.
Začínám si vybavovat byt a některý nábytek např. sedací soupravu si nemůžu novou vůbec dovolit. 10 000 - 15 000 za střední velikost, aby nějak vypadala je pro mě hodně. Co se vyplatí si koupit použité a co zase nové? Jak je to se spotřebiči? Zaujala mě chladnička, použitá 3 roky na chatě za 1 500,- vypadá pěkně. Tak si říkám, proč to nezkusit. Jaké jsou vaše zkušenosti s použitým nábytkem/elektronikou či jiným vybavením? Kde nakupujete? uvítám různé nápady i rady jak použitý nábytek udělat lepším Ráda bych moderní vybavení, nemám moc věcí, takže není potřeba obřích skříní a pod. Jedná se o místnosti: Kuchyň, obývací pokoj a ložnice. Koupelnu již vybavenou mám. Děkuji.

arrow
profile_image
Poison
od 5. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

u elektrospotřebičů si dávej pozor na podkladový informace, tedy kolik žerou a jak jsou opotřebované, (pokud byla lednička používána na chatě jen příležitostně - tedy že jí zapínali jen když si tam přivezli jídlo - asi bude náročná na spotřebu, ale pokud ji tam měli zapnutou non stop, asi nebude tolik žravá.) Nejlepší by bylo, kdyby si věci kupovala s paragonem a příručkou, kde jsou informace napsaný a ty nekoupíš zajíce v pytli. U spotřebičů ti doporučím kupovat minimálně třídu A, dnes už se prodávají běžně jen Áčka a A+, A++, A+++, ale v bazarech narazíš i na starší kousky a těm se radši vyhni, v tomhle případě se vyplatí připlatit si a pak platit míň každý měsíc. je dobré pořídit si chladničku už s mrazákem, žádným prťavým, spoustu věcí můžeš dát zamrazit a na tom se dá dobře ušetřit. Pokud ti nevadí trošku přeplatit, radši kupuj tyto velké kousky na splátky a rovnou nové, budeš mít kvalitní spotřebiče, hned k dispozici. Ale nevím jak si můžeš dovolit operovat. Čím větší předmět kupuješ, tím většího si dávej majzla, můžeš mít štěstí, že někdo levně rozprodává majetek při rozchodu a podobně, ale taky se lidi zbavujou nekvalitních věcí.
Stoly, židle, skříně apod jsou jednoduché, kupuj co se ti líbí a co potřebuješ, u postele kvalitní rošt a matraci nebo rozkládací gauč, co ti nezničí záda

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kostka: Kde nakupujete?

Ideální na použité zboží jsou bazary nábytku a někdy i zastavárny.
Nakupovat na netu je loterie,když si nemůžeš zboží "osahat"

Cituji kostka: obývací pokoj a ložnice

Postel a sedací soupravu bych koupila novou
A spotřebiče třeba v Okay mají tak levné spotřebiče,že se snad ani nevyplatí kupovat použité.Navíc při některé formě splátek ani nic nepřeplatíš /zaplatit celou částku do tří nebo šesti měsíců/ nebo oni umí i to,že ti dají na zboží slevu právě v té jedné splátce.Stačí se jen zeptat.

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Postel bude nová určitě.
Ale jinak třeba ta chladnička, si myslím, že by neměla vadit použitá, ne?

arrow
profile_image
Poison
od 5. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kostka:

nejlepší je si ji prohlédnout naživo, kolikrát se lidi zbavují i pěkných a plně funkčních kousků, jak už jsem psala, ale dávat bacha na ty kousky zdravé, a "nemocné". A jak říkám, ohlídej si spotřební třídu, aby ses pak při vyúčtování nedivila

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na kostka: Kupování použitých věcí na internetu, z inzerátů nemusí být vůbec špatná volba, ale je to tak trochu sázka do loterie a hlavně záleží na tom jak poctivý je prodávající.
Tedy to zda skutečně zhodnotí prodávanou věc adekvátně a nebo si přidá ve svůj prospěch....

Konkrétně jsem měla zkušenost třeba s rozkládací pohovkou, když jsem se stěhovala do prvního bytu. Bylo jednodušší odkoupit tu co měl předchozí nájemník než kupovat novou, vypadala velice pěkně a zachovale a cena 1.500,- byla ok. Až na to, že za dva dny praskla a jak jsme zjistili tak byla důmyslně podložená... Proto už si nikdy nekoupím takovou věc jen na základě toho, že jí vidím, bez důkladného ohledání.

Taky jsem si koupila zánovní mrazák.. to, že byl 10 let starý bych přešla, ale to, že mrazil permanentně už ne....

No a mrazák ještě jednou.. ten byl mladší, po repasu, fungoval skvěle, ale jen půl roku...., i když nestál moc, byla to škoda peněz.

Na druhou stranu jsem si koupila fakt pěknou a funkční sedačku..za bezvadné peníze, skříńku pod televizi nebo třeba kameru... a nemůžu říct jediné špatné slovo. Ovšem když to zhodnotím zpětně, tak prostě v prodejcích byl podstatný rozdíl.

Sama jsem také prodala myčku a pračku a oboje v perfektním stavu, takže vím, že to prostě jde, ale....vybírej obezřetně a i když se na něco moc těšíš, nenech se tím zmást a pokud se Ti něco nezdá, nekupuj to.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené