ahojky,moc prosím o radu.Nedávno jsem se vrátila z Itálie ,kde sem byla brigádně.Jelikož sem tam zustala asi 4 měsíce,tak sem si otevřela bank.učet.Asi před 4 dny jsem tady v bance vybírala z karty 5 tis kč. Dnes jsem tam volala,kvuli jinému problému a dozvěděla se,že mi odešlo z učtu 5OO euro To ale není přece 5 tisíc kč! Jak je možné že mi banka strhla tolik?Dá se s tím něco dělat?

arrow
Neprodává v Bazaru

Nejprve musíš mít v ruce výpis z účtu, tam se dozvíš podrobnosti, bo to může být cokoliv. A až pak reklamuj. Samo, že můžeš jít pro výpis i do pobočky a hned tam reklamovat, nebo přes net! Takhle je to vaření z vody.....

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

vikousek
Trošku mám zmatek, co ti kde odkud odešlo? Vybírala si v ČR peníze z toho svého italského konta? V bankomatu nebo na přepážce u stejné banky jen v české pobočce?
Může to být nějaký poplatek za výběr v zahraničí nebo něco podobného, měla by sis nejdřív přečíst podmínky nebo lépe se jich na to zeptat na pobočce. Pokud mají takto nastavené poplatky, tak s tím opravdu nic nenaděláš, to sis měla přečíst předem. Pokud se objevila jen nějaká chybička, tak to na pobočce určitě vyřešíš, jen to nesmíš nechat plavat. Rozhodně se informuj

ano z iatlského konta, jsem vybírala v bankomatu(GE money bank).Za ten převod je mi jasné že si učtujou,ale až tak?

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

vikousek
Njn bankomat....tak podle mě to bude ono...ano záleží na typu produktu (konta a karty atp.) který máš a jaké tam máš podmínky. Nejlepší bude zajít do banky a zeptat se na to, dle mého mají takové podmínky a nic s tím neuděláš, ale i nějaká chybička se mohla vloudit a tam pak naděje na vrácení je, takže neváhej a koukej tam běžet a zeptat se, nebo pokud si pořád v čr a ta banka tu nemá pobočku tak napiš mail či něco podobného.
Nicméně tyhle informace sis měla zjišťovat dřív než si ten výběr provedla, přeci jen je to jiná situace, než když si ze svého českého konta vybereš v česku z běžného účtu debetní kartou 200Kč Ponaučení pro příště

o.k určitě to dnes pozjištuju

arrow
profile_image
James Kirk
od 24. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No 500 € je tedy dost, ačkoliv je Itálie země s nejvyššími poplatky bank. Přesně jak řekl pan Spock - je zapotřebí mít výpis a zjistit, kam se to odkutálelo.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

I kdyby to měl být poplatek za výběr, tak přeci nemůže být tak vysoký Podle mě se jedná zase o nějaké informační šumy, počkej na výpis . Já jsem teď chtěla platit v Bosně a nešlo to - karty mi zablokovali. To od nich bylo sice pěkné, že se báli o mé finance, ale nebýt se mnou přítel, tak jsem v háji a nekoupím si nic. Ach ty banky...

arrow
Neprodává v Bazaru

V každém případě na výpis nečekej, ale řeš to ihned (vyžádej)! Lhůtu 48 hod si promeškala, ale i tak nečekej!!

dipendenza
jo tak to že mi zablokovali kartu se stalo už několikrát,třeba když sem měla kartu v Anglii.A naposledy zrovna tuhle italskou.

arrow
profile_image
James Kirk
od 24. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mr_Spock: Lhůtu 48 hod si promeškala

Italské banky mají lhůtu 48 hodin? Výpis snad lze požadovat kdykoliv, ne?

takže abych to uvedla na prvou míru.Bohužel jsem zjistila,že z toho konta mi nakonec odešly všechny peníze.Nechala sem si přímo do té banky zavolat pánem,který mluví velice dobře itlsky a tam mu řekli ,že asi bude nějaké špatné spojení mezi CR a IT. No blábol jak ...!Prostě se ten ubožák v bance jen vymlouval na nějaké prkotiny a nakonec s tím telefonem třískl.No chápeto to někdo?Jelikož chlapec v bance věděl,že už se tam nevrátím, tak si nejspíš šoupnul penízky do kapsy,jinak tomu vážně nerozumím.Každopádně tohle tak nenechám a budu posílat dopis do té banky,která má tuhle onu na starost a jsem zvědavá co se z toho vyklube.Jen se ještě zeptám,jestli už se Vám někomu stalo,že Vám takhle zmizely peníze z karty?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené