arrow
profile_image
Lenushe
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem pozvána k výběrovému řízení do České spořitelny a bylo mi řečeno, že si mám vyhradit cca 4 hodiny času. Myslela jsem, že to bude jen pohovor, ale o Assessment Centre jsem nikdy neslyšela. Byly jste některá u takového výběrového řízení? Jak probíhalo? Budu vděčná za jakoukoliv radu.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přítel tam byl a to přímo v ČS - bylo to opravdu poměrně časově náročné, ale co všechno tam dělali už si bohužel nepamatuju. Možná nějaký testy, pohovor a pak vím, že měl dělat rozhovor s klientem (samozřejmě že ne s opravdovým klientem, ale s tím člověkem, co vedl ten nábor a hrál mu opravdu nepříjemného klienta).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Assesment centrum se využívá většinou v případech pokud jde opravdu o vyšší a důležitou pozici. Je to vcelku draha záležitost. V tomhle případě se nikdy nemůžeš připravit dopředu. Většinou se ve skupině nebo jako jednotlivci reší různé ukoly, modelové situace..atp. Při plnění ukolu jsou jednotliví uchazeči většinou hodnoceni ze strany vyškolených odborníku,ktery v assesment centrech pracují a budoucí zaměstnavatel tak o každém z potencionalních uchazečů obdrží vcelku podrobnou zprávu na základě které si poté vybírá uchazeče. Assesment centrum určitě není žádná legrace, ale rozhodně dobrá zkušenost, člověk se tak o sobě dozví spoustu věcí,které si třeba jen myslí.

Každopádně přeji hodně štěstí

arrow
profile_image
vanilla12
od 12. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarádka taky byla přímo v ČS. Říkala, že tam bylo dost testů, jak vědomostních, tak psychologických. Např. podtrhávání samohlásek, souhlásek v textu, otázky na bankovní produkty a co mě překvapilo, že musela psát i slohovku. Jinač v polovině nějakou část lidí propustili a pokračovali jen s tím zbytkem. Plus tam byla již zmíněná scénka na prodej.

S úspěchem jsem jím u nich také kdysi prošla, ale jsem ráda, že jsem k nim nešla.
Č.S. není zrovna zaměstnavatel snů..
Připrav se na všechno a pokud o uplatnění u nich stojíš..tak hodně štěstí.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Jannnie: Assesment centrum se využívá většinou v případech pokud jde opravdu o vyšší a důležitou pozici

ne tak docela. Přepážkový pracovník v bance se taky vybíral títmo způsobem.

Reaguji na Lenushe: Je to prostě jiný pohovor, a já tento způsob absolvovala již několikrát a znám ho pár let.
V dnešní době si můžeš na netu načíst všechno. Ale Assesment centrum je o tvém reagování, mluvení, pohotovosti. To, co umíš je jedna věc, a druhá - jak to umíš prodat v názorných situacích.

Cituji bedrunela: Ale Assesment centrum je o tvém reagování, mluvení, pohotovosti. To, co umíš je jedna věc, a druhá - jak to umíš prodat v názorných situacích.

Tak tak..
Reaguji na Lenushe:
Určitě počítej s nějakou prodejní scénkou, práci ve skupině, kde se bude sledovat, jak se zapojuješ, jaký typ člověka jsi, nějaký test (např. na produkty, tak na to pozor).
Přeju hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené