arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojte,
situace je taková, že v červnu jsem dodělala bakaláře a teď jsem na navazujícím v prváku. Momentálně mě docela tlačí finanční situace a práci se mi nějak od státnic nedaří najít. Je mi 24 a moc šancí jet někam jako au pair a podobně už mít nebudu (většinou je to do 26). Říkám si, jestli přerušit školu a odjet si vypilovat jazyk a nebo zůstat na škole, kterou už teď mám docela problém finančně utáhnout? Máte nějakou radu nebo osobní zkušenost, kdo stejně se takhle taky rozhodovali? Začínám být zoufalá..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj.
Takže zaprvé- na au pair pozdě není! Teď mám tady v sousedství jednu slečnu, která dodělalal magistra, je jí 27 a au pair dělá (a je tu dokonce přes agenturu).
Ale jinak z vlastních zkušeností radím, snaž se situaci utáhnout a zvládnout a nejprve dostuduj!
Já jsem si dalal gap year mezi maturitou a výškou a už teď, po třech měsísích, je pro mě naprosté sci fi se učit, prostě jsem si odvykla a najela do diametrálně odlišného režimu. Na agličtinu hodně dobrý, ale moje rada je, nejdřív škola, pak můžeš cestovat dle libosti

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, právěže do Rakouska, kam jsem chtěla, tak tam měli myslím do 26 a pak už moc nechtěli já vím, že bych měla nejdřív ještě dodělat ty další dva roky, ale jak nemůžu najít žádnou práci a jazyky už na škole teď nemám, tak cítím, že z toho úplně vypadávám a na posledním pohovoru jsem nebyla skoro schopná logicky komunikovat v cizím jazyce pak by mě jedině totiž napadalo zkusit něco jen na tři měsíce mezi školou, jenže na au pair je to docela krátká doba a to moc neberou a na jazykový pobyt nebudu mít jak začarovaný kruh

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zjisti si o au pair nějaký informace, to, co říkáš, není pravda. Tři měsíce není krátká doba a ten věk nevadí.
Ale i tak Ti radím, aby sis nejdříve tu školu dodělala, za každou cenu. Fakt se to nezdá, ale z toho učení a "školního" režimu vypadneš hrozně rychle. Jinak na procvičení angličtiny(jasně, mluvit je nejlepší, ale když nic jinýho nezbývá....) doporučuju koupit si program na počítač (landi, easyenglish a podobný) a ve volných chvílích pilovat slovní zásobu. A taky se koukat na anglické seriály + si k nim stáhnout anglické titulky- funguje bezvadně!

A co třeba místo au-pair na nějakou dobu studium v zahraničí? Docela na to přispívají a bude to rozhodně užitečnější než hlídat děcka.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no, podle toho, co jsem se dočetla ze stránek Student Agency nebo Cool Agenta, tak mi to vyznělo tak, že tam ěmli věkovou hranici na tyhle pobyty..já mám právě němčinu hlavní jazyk a u ní zapomínám víc než z ájiny, kterou slyšíme pořád někde...ale to není špatná rada s tím programem, děkuju

U vás na škole nefunguje program erasmus? Určitě ano, navíc do německy mluvících zemí nebývá takový nával jako do těch anglicky mluvících. Já sama jsem takto v zahraničí byla a rozhodně doporučuji, i za cenu toho, že jsem si nakonec výšku musela o semestr prodloužit.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bohužel jsem letošní přihlášku nestihla, byla jsem pořád nemocná Ale možná že příští rok bych to dala a diplomku odložila tím pádem pak. Dalo ti to hodně, jako Erasmus? pobyt, náplň hodin, aktivity na škole a tak?

Cituji smarny: Bohužel jsem letošní přihlášku nestihla

Přihlášky se podávají i teďka. Zrovna ve čtvrtek sem byla na přednášce o studiu v zahraničí. Jinak nemusíš nic odkládat, Nemusíš ani jet na celej semestr ale třeba jen o prázdninách na dva měsíce. Je to na tobě.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no, u nás na škole to tak bohužel není u nás přihlášky uzavřeli někdy na konci listopadu právě a u nás jde jet jen na letní semestr co vím od lidí, co tam byli proto je blbý, že rok musím čekat

Cituji smarny: co vím od lidí, co tam byli

A co se zajímat trochu výše a ne jen od lidí, co tam byli? Nemyslím si, že to všude bude uzavřený, určitě by se něco našlo.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bucinek07:

Cituji bucinek07: Nemyslím si, že to všude bude uzavřený, určitě by se něco našlo.

jak to teď myslíš, že to všude nebude ještě uzavřený?

Reaguji na smarny:
No jako že se nemusí jezdit jen přes Erasmus přece. Nabídek je hafo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené