arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na drazula: Děkuji za podporu. Pokusila jsem se ti do zpráv zkopírovat kousek textu. Ale úplně se to nepovedlo. Je to asi moc dlouhé a celé se to tam nevešlo. Navíc jsem koukala, že se tam místo některých písmen objevili smajlíci?

Tak nad tímto jsem nedávno také přemýšlela... nejsem sice spisovatelka, ani v žurnalistice se nepohybuji, ale zajímají mě životní příběhy, ráda čtu (i když se tomuto koníčku věnuji krátce), baví mě i psychologie a psaní formou tzv. dopisů a úvah.

Nedávno mě jedna má blízká osoba požádala, zda bych byla schopná napsat dotyčného životní příběh, zvažujeme tedy sepsání knihy tzv. autorizovaný životopis či biografii. Vydání po smrti dané osoby. Vůbec kolem toho nic nevím, tak začínám zjišťovat, dokonce zvažuji, že se tomu budu věnovat plně. Jedná se opravdu o významnou osobu, která toho mnoho v životě prožila. Mohlo by to být tedy i přínosem pro společnost co se životních otázek týče. Je to pro mě velikou výzvou, poněvadž vždycky mým snem bylo psát...

A tak mě zajímá, zda k vydání knihy musí být člověk z oboru či nikoliv. Zda lze projít kurzy "spisovatelských", či zda se přímo to vyžaduje. Nebo jinak - může vydat knihu jakákoliv fyzická osoba? A jaký je postup v mém případě. Děkuji předem za informace.

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na choco-coco: Já se s tím potýkám už nejméně rok. Mám napsanou knihu, je to takové scifi, má to asi 175 stran a také moc nevím jak na to. Nemusí být člověk spisovatel ani projít nějakými kurzy. Ale prosadit je velice těžké. Četla jsem, že nevyžádané rukopisy mají šanci ta 5% ,že je někdo vydá, takže nic moc. Muselo by to být hodně dobré, aby to nějakého redaktora v nakladatelství zaujalo. Poslala jsem svou knihu nakladatelství Beletris a tak ubíjející a zdrcující kritiku jsem nečekala. Lektorský posudek je hrozný. P. lektorka se tedy vyřádila. Vyzdvihla tam sice některé pasáže, ze používám "pěkné skoro básnické obraty," ale jinak hrůza. Připadá mě že to četla jak se říká "letem-světem." Některé věci co jsou mě tam vytýkány jsou úplně nelogické a odporují si. Je vidět, že tex byl čtený na přeskáčku. Přitom když jsem to dala číst některým známým tak kritika byla dost pozitivní.Tak mne ten posudek moc nepovzbudill. Můžeš vydat knihu vlastním nákladem, to ti vydá kdekdo, ale stojí to dost. Také jsem narazila na portál www.mamtalent.cz kde je také jakás takás šance. Mrkni na to.

Moje známá si nechala vytisknout 200 výtisků své knihy na vlastní náklad, tuším že ji jeden výtisk i s vazbou stál asi 100 Kč. Knihy pak prodávala a rozdávala svým známým. Docela to mělo ohlas, tak teď nechává dotiskávat dalších 200 ks a i třeba její známí, kteří knihu sice nejdříve dostali dárkem, si ji kupují jako dárek pro další své známé, takže popularita stoupá. Sice pomalu, ale i to se počítá. Tohle je tedy taky cesta.

arrow
profile_image
Evelinde
od 28. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Milijana: děkuju za tip. To je zajímavá informace. To by se snad dalo uskutečnit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jak to celé dopadlo? Našla jsem tuto diskuzi dnes, protože se zajímám o podobný problém. A teda tvůj nástin děje, žánru apod. se mi moc líbí. Já jsem totiž trošku takový hippies člověk a snažím se napsat asi něco dost podobného, akorát jsem to umístila víc do našeho světa. primárně jakoby do naší dimenze ale zajímám se o to, jak můžeš docílit změněného stavu vědomí jen tím, že si lidé uvědomují, jak jsou zaseknutí v systému, jak můžou prostě docílit klidu, svých snů i jinak než materiálně. Asi to nedokážu uplně vysvětlit v pár větách a víc to vlastně ani popisovat nechci, ať někomu neprozradím celkový záměr Ale když se nad tím tak zamyslím, tak tím budu jakoby shazovat a kritizovat celý systém, který si civilizovaná populace vytváří a je ochotná v něm být, takže mi to nikdo nevydá, jedině já sama nebo bych musela narazit na stejně smýšlejícího šéfa nakladatelství

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych řekla, že nebude ani tak problém s vydáním, ale s tím, aby se knížka dostala do povědomí a aby ji nakonec nečetlo pět a půl lidí. Tam už to asi bude chtít taky trochu reklamního talentu, příp. "drzosti" cpát svůj skvost i tam, kde by to nikdo nečekal. Já bych do toho klidně šla, pokud bych si myslela, že je moje velké dílo aspoň trochu dobré. Protože když vidím, co všechno se dnes považuje za zajímavou a kvalitní literaturu (viz i někteří dnes velmi populární spisovatelé ), tak fakt nevím, jestli jsem tak strašně sebevědomá nebo tak úžasně talentovaná.
Hele, a co kdybysme si my literárně činné holky z Omlázka založily vlastní vydavatelství

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené