arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holčiny, tak jsem si založila úspěšně u m-bank účet, chtěla bych ale kreditní kartu jak na výběr peněz, tak placení v obchodech. Na strankach m-banky, když žádám o kartu mám na výběr jen z uvěru, tedy možnosti:

Kreditní karta posuzovaná na základě Vaší dosavadní úvěrové historie

Kreditní karta posuzovaná na základě potvrzení o příjmu

Kreditní karta posuzovaná na základě Vašich obratů na účtech mBank tahle treti volba je mozna az si delsi kleint u m-bank

já ale nechci úvěr, chci to mít jako u české spořitelny, kde jsem platila v obchodě kartou nebo měla výběr kartou jen to, co jsem měla na účte, to v této bance.

Takto se mit to zdá zdlouhavé nechci žádná uvěr a mám pocit, že banka mi nedává na výběr, možná to špatně chápu, jak to máte vy?

kreditní karta je víceméně úvěrová karta. Peníze nejdou z tvého účtu, ale posíláš je tam třeba s koncem bezplatného období. Pokud myslíš platební kartu, ta se vydává automaticky. Kreditky jsou se zlatou rybkou a platební s delfínem.
Pokud jsem správně pochopila, tak tobě stačí klasická platební a ta by ti měla přijít automaticky.

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dívala jsem se a musím o ní zažádat ale stále mám jen na výběr z těchto tří možností tak vážně nevím.:/
když jsem byla v bance před tím, bylo to vcelku rychlé a nikdo po mě nechtěl žádné přehledy příjmu nebo dosavadní zustatky na ucte.

Tulipan
Ta karta ti přijde automaticky na adresu. O žádnou nežádáš...pokud bys žádala, dostaneš kreditku, a to je jakoby úvěr, ale ty dostaneš klasickou visa kartu, kde můžeš čerpat jen peníze co máš na účtě. Tu zasílají automaticky, mě přišla asi 8 dní po podepsání smlouvy

No hned když si vyplňovala žádost o zřízení účtu, musela tam být i položka platební karta, pokud si ji zaškrtla, tak ti karta přijde poštou a teprve potom si ji na webu registruješ. Pokud nevíš, jestli si to zaškrtla, zavolej na jejich linku

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zaškrkla jsem jí určitě ale stále mě nic nepřišlo. Je pravda, že aktivní účet mám od minulého čtvrku, tak je možná ještě brzo. Jinak tedy s touto kartou, která mi příjde mohu vybírat peníze a platit klasicky v obchodě, samozřejmě tím, co mám na účtě.

Cituji Tulipan: inak tedy s touto kartou, která mi příjde mohu vybírat peníze a platit klasicky v obchodě, samozřejmě tím, co mám na účtě.

Jasně, nejdřív si musíš zvolit PIN a kartu přes jejich bankovnictví aktivovat a nastavit limity, návod na to bude u karty, která ti přijde. Posílají to z Polska, tak to chvíli trvá, obzvlášť, jestli to bylo letadlem

Pro rekapitulaci a ujasnění:

Kreditní karta - "půjčuje vám peníze" na období zhruba 40 dní, část útraty při platbě přes terminál se vám odečítá z ceny nákupu (nákup je levnější), pokud včas nepošlete částku na speciální účet, začnou se vám počítat úroky a strhávat splátky. Na výběr hotovosti nevhodná, úroky běží ihned. Než vám ji vydají, posuzují, jestli jste schopni splácet, od toho se odvíjí i možná výše čerpání.

Debetní karta - ta běžná, kterou máte k účtu, při platbě se strhávají vaše peníze, tyto peníze jsou dluh (debet) banky vůči vám, používá se i k výběru z bankomatu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené