Byla jsem oslovena firmou, zda bych jim nepomohla v problematice neuhrazených faktur.
Což znamená navštívít "neplatiče" a zjistit důvody s prodlením při platbě služeb a výrobků, které si u dané firmy objednali. Co se týká právnických záležitostí, to zvládám, ale samozřejmě to chci použít jako poslední verzi. Prostě použít ženskou "zbraň" a nějakou tou slušnou formou se domluvit o vyřešení problému.
Ráda bych znala i Vaše rady, postupy....pro zajímavost a vlastně i důležité zdroje informací.

arrow
profile_image
Hanulli
od 16. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tady si myslím, že ženské zbraně nepomůžou. Člověk se musí pořád připomínat, dorážet, nedat pokoj, být někdy až otravný. Ale kde nejsou peníze... Je hodně firem, které platí pozdě (v dnešní době skoro většina), a pokud peníze neuháníte, tak vás odsouvají bokem.

Hanulli

Souhlasím - osobní schůzka je až to poslední a u ní se většinou už používají paragrafy... Vymáhání pohledávek je můj dení chléb... Upřímně - je spousta firem kam jen zavoláš a oni ti peníze prostě pošlou ( když se neozveš tak proč by to dělali ). Jsou firmy kam musím volat několikrát.. jsou firmy, kde se domluvím na splácení ( spec. u větších částek ) a někde je všechno marné ... Takže jak říká Hanulli - opakovat, připomínat se .. a furt ...

já si zase myslím, že vyřizování těchto pohledávek po telefonu nemá význam. Já bych to nejdříve začala domluvenou schůzkou, kde bych předložila kopie faktur, splátkový kalendář, případně legislativa atd...společně domluvit termín úhrady a poté, kdy nebude splněna kritéria...upozornit tel.pohovorem...jednou, dvakrát a pak předat k právnímu oddělení a upozornit na výši penále.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

osobně to nemá cenu, telefonovat, připomínat se, upomínat, vyhrožovat soudem, osobní schůzka je skoro k ničemu, aspoň jsem se zatím nesetkala, že by někdo byl ochotnější k platbě - buď to nemají dost peněz v kase nebo tam zrovna není ten, kdo je oprávněný platit, nebo si raději ani schůzku nedomluví

řešíme to telefonem, upomínkou, splátkovým kalendářem, pokusem o smír, předání právníkovi

a taky tím, že i dealerky se snaží rizikové více upomínat, popř platba dobírkou

arrow
profile_image
Hanulli
od 16. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

sarra
Jenom se zeptám, máš už nějakou praxi v obchodní sféře?

Já pracuji ve spedici, takže s pohledávkami mám co dočinění skoro každý den. Kdybych měla za každým jezdit, tak sbohem a šáteček penízky na benzín. Ze 100 klientů máš nějakých 5 (když přivřu oko), kteří platí včas nebo trošku po splatnosti. Platba před už snad ani neexistuje :/
Každého musíš uhánět, obvolávat. A věsměs už fakt platí, kdo se neozývá, na peníze si počká.

Hanulli
Mám. Pracovala jsem v obchodní sféře deset let. Ovšem jednalo se o státní podnik, kde bylo možné zastavit dodávky pro neplatiče faktur. Takže velké bu,bu...dalo by se napsat, že vždy ve prospěch dodavatele. Nyní se jedná o soukromou firmu a ne o částky v desítkách, ale sto a výše. Takže v tomto případě, náklady vynaložené na cesty jsou velmi adekvátní dle složitosti problému.
Jinak díky za příspěvky

arrow
profile_image
mirka888
od 12. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, Mám velice dobré zkušenosti se serverem Uhrazeno-cz, kteří vymáhají pohledávky, tam by Ti Jani pomoci. Vymohli mě pohledávku, kterou nevymohl PROFI-CZ a ti po mě chtěli navíc 10.000.

Taky si myslím, že osobní schůzka není dobrá. To jako budeš jezdit po celé republice? no, u nás by se to teda nedalo, takže telefonuji, posílám upomínky atd. Osobní schůzku si musíš přece domluvit a to s neplatičem jde velmi těžko. A zase je obcházet takhle na slepo, no nevím. A ta firma se zabývá jenom vymáháním pohledávek? Taky bych potřebovala poradit, co platí, ale fakt je ten, že někdy nepomůže nic. Zvlášť u lidí, kteří už jsou pasé, jsou podání k soudu, nebo jsou v konkurzu, pak se do toho konkurzu musíš přihlásit, jinak nedostaneš už vůbec nic, ale ani takto to není vyhráno...Takže moje rada zní, kdo nedodrží první splatnost, nedat další zboží a nebo platit předem či na dobírku apod. ve světě je docela normální platit vše předem.

arrow
profile_image
Beuš81
od 30. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Také přispěji k tématu. Pracuji jako asistentka ředitele a naše firma má hodně nezaplacených faktur. Bohužel jednoho dne za mnou přišel šéf a všechny faktury mne předal s tím, že budu mít na starost vymáhání těchto faktur. Samozřejmě bez platového ohodnocení, takže dostala jsem práci navíc a penízky zůstaly stejné, prostě paráda. Abych pravdu řekla, tak neměla jsem a stále ještě nemám žaludek na to, pořád někomu volat a otravovat. Pořád jen někdo sliboval, občas někdo zaplatil ale přes telefon to bylo skoro bez úspěchu. Posledním krokem před soudem bylo odeslání předžalobní upomínky, na kterou taky většina dlužníků nereagovala. Šéfa jsem přesvědčila aby jsme ještě před soudem zkusili zveřejnit dlužníka na www.dluzis.cz protože je to nová metoda vymáhání pohledávek přes internet a to tím, že dlužníkovi uděláte ostudu na internetu. Tohle mělo tak 60% úspěšnost a zbytek šel k soudu. Dlužníci, kteří stále podnikají raději zaplatí než aby měli z ostudy kabát. Ti co nezaplatili jsou společnosti v insolvenci, takže tady už asi nepomůže nic.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené