arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji redzac: žijete v domku se zahradou, máte velkýho psa... pak se musíte přestěhovat do menšího s o dost menší zahradou, tak psa dáte pryč a obratem si pořídíte malýho gaučáka...

Tak to je šílený,toto udělá jen člověk,který nemůže mít své zvíře rád a je mu vše jedno...osobně to teda nechápu
Podle mě je to hnus a sebestředný člověk.

nepředstavitelné!! tohle bych nikdy udělat nemohla přece to není ´věc´ kterou můžu kdykoliv odložit .. navíc když máte pejska několik let = potom je to člen rodiny

arrow
profile_image
Blanche
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Znám jednoho, co tohle udělal. O tom člověku už jsem si pak nikdy nemohla pomyslet nic dobrého, naštěstí mi už dávno zmizel ze života.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji panda08: A jinak co mě pobavilo je, že tu padlo-když dali pryč druhého, tak jak si hned mohli koupit dalšího...to měli jako držet smutek.nebo...to sem nepochopila

sorry, ale jestliže dám jeden typ zvířete (psa) pryč, tak nechápu, že si pořídím dalšího... kdyby si pořídila kočku, která je do menších prostorů vhodná, tak mi to nepřijde divné, ale takhle prostě jen "vyměnila kabelky"
mě to přijde prostě necitlivé...

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvie OK: Já nesrovnávám psa s dítětem, ale vážnost rozhodnutí, zda si psa či dítě pořídit. Je to živý tvor se silnou citovou vazbou a člověk je povinen (byť tedy jen morálně) se o psa postarat. Ať už sám a nebo mít vždy náhradní řešení - než jsme si pořídili smečku, tak jsme jo zvažovali, zda se o ně v případě nějaké tragédie má kdo z rodiny nebo blízkých známých postarat. Zda máme možnosti překlenout finanční nedostatek tak, aby to nezasáhlo do péče o ně, apod. A pokud bych si neodpověděla na tyto otázky na 100% ano (dobře, tak na 99%), psa bych si jednoduše nepořizovala.

Hezky napsáno, bohužel spousta lidí před pořízením psa takto neuvažuje - tedy spíše vůbec neuvažuje

[cituji=siminči] Hm, argumenty o alergii dítěte vůbec neberu, to se samozřejmě dá zjistit předem - před pořízením pejska, návštěvou v rodinách s pejsky, hlídáním půjčeného zvířete apod.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Ale chápu, že je jednodušší je tu hned odsoudit, než se nad tím zamyslet

Tak já je tedy odsuzuji a zamyslela jsem se dost.

Pes je závislý na člověku, rozhodně to není věc, kterou odložím a pořídím si novou.

Ano, možná měl pes stísněné prostory, jak uvádíš ( a oni snad nevěděli, jak veliký je jejich byt. dům? ), ano, možná byl pejsek hyperaktivní, jak uvádíš dále - no nevím, ale pokud jsem soudná, tak si pejska vyžadující pohyb (lovecké plemeno, chrti apod.) prostě nepořizuji, nemám-li na něj čas -- takže mě z toho dotyčný ( dotyční) vychazí jako tupec ( tupci), co si vůbec neměli pořizovat psa a nevidím důvod, proč ho (je) neodsoudit.

Kdysi jsem měla chovnou stanici a tak 50% zájemců jsem štěně prostě odmítla prodat, protože takové ty řečí, jako "jsem sám, od rána do večera pryč, to bude fajn, až se vrátím v deset večer domů, že mě bude mít alespoň kdo přivítat".. no, to fakt nemůžu ..

Cituji panda08: často se stává, že alergie nepropukne hned, ale třeba až po čase!

To je pravda, ale také už jsem na důvody typu "alergie" citlivá, protože to pak používá jako argument každý Nebo děcko dvakrát kýchne a jde pes z domu, což je také blbost. To samé testy - po x letech jde člověk na testy, zjistí že má alergii a psa dá z domu pryč, aniž by měl jediný problém. A mohla bych pokračovat...

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08:

To jsou řečí. Alergie je z 90% prostě daná a ukáže se hned, těch případů, kdy se projeví až po čase ( ano vyskytuje se ) a to tak ve velké míře, že je nutmo dát zvíře pryč, je tak málo, že z hlediska průměru o tom vůbec nemusí být řeč.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji marketahr: Hm, argumenty o alergii dítěte vůbec neberu, to se samozřejmě dá zjistit předem - před pořízením pejska, návštěvou v rodinách s pejsky, hlídáním půjčeného zvířete apod.

Ach bože.......... Hlavně si psa nepořizujete před dětmi!Protože nedej bože dítě bude mít alergii a už je jasné komu se dá v této rodině přednost a kdo se bude cpát prášky...
-------------------------------------------------- --------------------
Fakt mě děvčata fascinuje,jak jste vševědoucí a vidíte dokonce vidíte do ostatních vztahů..Umíte každého okamžitě odsoudit!Jak jste dokonalé a vše víte předem.Jak si umíte naplánovat dokonalý život,těhotenství-100% víte že otěhotníte v určitou dobu,jak nemůžete přijít o práci,manžela,dům,jak budete bezproblémově finančně zajištěné a hlavně nikdy nebudete trpět na nějakou alergii (natož vaše dítě) atd.....Gratuluji k dokonalému životu!
Tohle je už OT a víc raději psát do tohoto tématu nebudu,protože to nemá cenu.Každý žije jak umí a každý má své priority postavené jinak.

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji siminči: ------------------------------------------ -------- --------------------Fakt mě děvčata fascinuje,jak jste vševědoucí a vidíte dokonce vidíte do ostatních vztahů..Umíte každého okamžitě odsoudit!Jak jste dokonalé a vše víte předem.Jak si umíte naplánovat dokonalý život,těhotenství-100%

Jakou to má souvislost s daným tématem diskuse ? To fakt nechápu. Myslím, že v pravidlech diskuzí je jasné vyjadřování k tématu ( nic jiného), osobní výlevy bych fakt ( bez urážky) pominula.

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tohle opravdu nepochopím. Pes je člen rodiny a patří do ní od první chvíle, pro mě je v podstatě jako dítě. Takže jako kdybych měla dát dítě někam do děcáku. Mám 6 letého psa a nikdy bych ho nemohla dát pryč, prožili jsme spolu tolik krásného a tohle je pro mě nemyslitelné!

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: tak promiň, ale třeba zrovna já jsem životě neměla alergii a teď, ve 21 se mi začla objevovat třeba z kytek(ve kterých se hrabu celý život na chatě)...neni to zas tak neobvyklé...

Souhlasím s tebou... mému tátovi se objevila alergie na zvířecí srst v 50 letech, ale našeho psa by stejně nedal a klidně se s ním pomazlí a pohraje, i když je pak celej červenej

arrow
profile_image
StefiPrincess
od 24. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč gaučáka? To zase nepochopím já....jinak k tématu, já bych tohle neudělala. Pes je člen rodiny a jednou do ní prostě patří a nebudu ho měnit. Já bych se ho teda nevzdala a snažila se najít nějaké řešení, ale rozhodně bych za něj nehledala náhradu!

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vím o podobné "výměně", ale ne kvůli bydlení. Známý měl v bytě psa, vychovaného, společenské plemeno. Přistěhovala se přítelkyně, psa tolerovala. Zjistili, že budou mít dítě, pes musel z popudu přítelkyně pryč (přece nebude mimčo pohromadě v jenom bytě se psem!). Jakmile robátko odrostlo plenkám a začalo zkoumat svět, přítelkyně zatoužila po pejskovi, aby měl malý kamaráda. Pořídilo se tedy štěně. Nebudu vás napínat, skončilo to tak, že známý zůstal úplně sám, přítelkyně s malým se od něj odstěhovala i se psem. Asi si zase pořídí nějakého psíka, aby mu nebylo smutno. Jinak ten první pejsek byl odevzdán do milujících rukou starších lidí, kteří se mu maximálně věnují.

arrow
profile_image
redzac
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji panda08: pejsek byl moc temperamentní a nějaká předzahrádka by mu nestačila

jo to máš pravdu, ale proč si hned pořizovat dalšího? jen proto, že toužím po psovi? co když ten malej bude zase ničit nábytek, nebo bude uštěkanej? to ho jako taky dají pryč a pořídí si jinýho?
mě prostě hlava nebere, že se zbavím jednoho typu zvířete a obratem si pořídím to samé, i když v menším provedení...

příklad na potkanech, který jsem měla já:
neochočili se, možná proto, že byli ze zverimexu... takže jsem je klidně mohla vypustit do kanálu, dát chovateli hadů a obratem si pořídit jiný, ale už z chovný stanice, který by byli vymazlený... ale tím pádem bych byla na pěst...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené