Ahoj všichni ,
potřebovala bych poradit. Nedávno jsem byla na vysátí ganglionu.
Hned jak jsem si sundala obvaz objevil se mi znova. Je sice menší i méně bolí,ale i tak bych se ho ráda zbavila.
Rozmáčknout nejde je poměrně dost tvrdý (musela bych ho každý den pravidelně mačkat a to nevím jak dlouho by trvalo než by prasknul ). Tak nevím jestli si ho mám nechat znovu vysát nebo pro změnu vyoperovat. Tak bych chtěla vědět jestli s tím má někdo podobné zkušenosti a jak to s tím vyoperováním je. Předem děkuji za rady.

arrow
profile_image
Barcza
od 1. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, měla jsem ganglion jako malá na hřbetu ruky. Pokud si pamatuju správně, tak mne to ani moc nebolelo, pouze občas mírně cestoval z místa na místo Nakonec s tím doktor nic nedělal a po nějaké době to samo zmizelo...
Jestli tě to moc neomezuje, tak bych zkusila pár týdnů (možná skoro měsíců) počkat, zda se to nějak neupraví samo. Ale já nejsem obecně moc příznivec doktorů, možná na to máš jiný názor Rozhodně bych to nijak sama nelikvidovala mačkáním, vždyť ta kůže nad tím je poměrně silná..?

arrow
Neprodává v Bazaru

Záleží na tom, jak jsi na tom časově...? Mně bylo řečeno na chirurgii, že 8 týdnů dlaha a 50% možnost recidivy u mého zaměstnání - pracuji z 95% na PC. Takže zůstávám u odsátí. Když mě zápěstí začne trochu bolet, tak ruku šetřím a neobjeví se.

Reaguji na Barcza: No, já ho právě poprvé měla asi půl roku a furt nechtěl zmizet.. Proto se bojím, že teď to bude podobné. Ale třeba se mýlím a zmizí.
Taky je ale pravda, že mě nějak extra neomezuje jen při sportu. Né, že bych byla nějaký extra sportovní typ , ale jakmile udělám klik nebo se o tu ruku trochu víc zapřu tak to bolí teda dost.. Někdy i při čistění zubů a podobných věcech..
Taky nejsem moc velký příznivec doktorů. A děkuji za radu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak dokud nepadají věci z ruky, tak je to ok, mně padalo vše.

Reaguji na Petruszka: Mě by to u zaměstnání tak moc asi nevadilo. Pracuji na počítači tak ze 40 - 50% a zbytek je papírování.. Spíš mě zarazilo, že po vyoperování nebude už hybnost zápěstí taková jako dřív. Samozřejmě se to dalo čekat..
Ale hodně kreslím a asi by mě to na nějaký čas dost omezilo.. ..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené