Ahoj ženský..co si myslíte o tom že dnes ráno jsem byla u zubařky, dávala mi nový umělý zub , na takovým tom kovovým trnu nebo jak to nazva,t jak vám to "přilepí" do vašeho kanálku (kořenu zubu) a teď mi právě vypadl,vydržel pár hodin a to jsem na něm ani nejedla ,měla jsem jen polívku.
Přilepila to cementem nebo jako cement to aspoň vypadalo . Nemáte s tím nějaká zkušenost ,nelepí Vám to zubařka něčím jiným? Podle mě není v pořádku že ten zub vypadl již dnes , v pořádku by to nebylo ani kdyby vypadl napřklad v neděli. Problém je že teď už tam zubařka není.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bych se zkusila zeptat u jiného zubaře, jestli by mi to nemohl přicementovat, případně počkej, až bude Tvoje zubařka zase ordinovat. Buď byl špatně přicementovanej, nebo se stala chyba v laboratorním postupu při výrobě náhrady.

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se mi to stalo. Akorát zub nevypadl ten den, ale asi do týdne. Tak jsem zavolala svojí zubařce a dala mi nový. Ten už jsem neplatila, v rámci záruky (dala mi nový, protože ten odlepený byl i kousek odlomený a nedal se znovu použít). Neviděla bych v tom žádnou tragédii, to se holt někdy stává Nevěš hlavu

Holky díky ,já jen byla v šoku že mi od 9h ráno vydržel jen do 12h. není nijak poškozený,nic s ním není jen prostě nedrží. Říkala jsem si jen jeslti to není třeba tím že nepoužila lepší lepidlo,ona je taková že nedělá s ničím caviky , tak to tam prostě frkla a hotovo. Chtěla jsem jen jestli nevíte o více typech těch "lepidel" že by jsem si řekla o jiný.

Taky se mi to stalo platila jsem 200 za to že mi ho přilepil zpátky. A teď už je to v pohodě asi se to občas stává.........

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

chyba nastala alebo v nesprávnom druhu zub. cementu,alebo, čo si myslím skor pravdepodobné,třň nebol dokonale vysušený.Po nacementovaní by si mala silno skúsnuť na zub cez tampón.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji zlaholka: Přilepila to cementem nebo jako cement to aspoň vypadalo . Nemáte s tím nějaká zkušenost ,nelepí Vám to zubařka něčím jiným? Podle mě není v pořádku že ten zub vypadl již dnes , v pořádku by to nebylo ani kdyby vypadl napřklad v neděli.

Ahojda. Mě už se tohle taky stalo, zoubek na čepu (2x i korunka) mi upadly hned ten den. Lepeno to bylo taky napoprvé jen cementem, teď už zubařka ví, že mi cement nedrží, tak lepí nějakým kvalitním lepidlem (mám problémy se zuby, tak mám korunek víc). Těch lepidel je prý vícero a zatím jsem za to ani jednou nic nedoplácela.
Věřím, že když se za ní zítra stavíš, tak ti to automaticky přilepí tím kvalitnějším lepidlem, neb určo by už cement neriskla, bo by tě tam měla na lepení asi denně.

Reaguji na mate:

Ano, to jsem držela, stisknutý zuby u zebe a v puse tampon, až mě bolela čelist jak jsem je měla co nejvíc stiskutý právě proto aby mi zub držel , ale vypadl po 3 hodinách a ani jsem na něm nic nekousala, to naštve.

Reaguji na SabinaG:

Tak to jsem právě chtěla vědět,že existuje ještě něco jinýho než ten cement (teda já si myslím že to byl cement,podle barvy,struktury ) , lepidlo si představuji jinak. jen mám trochu strach že zubařka tam zase lupne cement (asi bude levnější, že..)

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zlaholka:
inak cement sa dáva bežne,určite ti to už bude dobre držať.To nie je otázka že je lacný,alebo drahý, mala si proste smolu,mohlo to byť mokré.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji zlaholka: jen mám trochu strach že zubařka tam zase lupne cement (asi bude levnější, že..)

Těžko říct jak se zachová, mě už teď při lepení říká, že mě tam nechce druhý den znova a tak automaticky lepí lepidlem. Když mi nedávno uletěla extrémně namáhaná korunka (poslední kousací zub v řadě), tak mi hned říkala, že má úplně nový lepidlo, který drží jak blázen a fakt drží!
O ceně to asi nebude, neb oni si to umí pojišťovně zdůvodnit a naúčtovat, a kdyby ne tak to přinejhorším naúčtuje tobě, ale to za ten klid stojí

Holky tak jsem se vrátila od zubařky ,ne od té mé,ta má dovolenou tak jsem si tady našla jinou . Ta se mi podíbala do pusy a řekla že v tom mám začínající zánět který hned vyčistila ozónem (ne každa ordinace to má) a měla tak laskavej přístup že jsem se k ní hned zaregistrovala a mám to kousek od domu.

Problém je že ted jsem došla domu a když se toho zubu dotknu jazykem nebo jakoby spodníma zubama tak v něm cítím jakoby "vůli" se hýbat takže mám obavu že zase vypadne. Nechápu, mám vztek a nevím co s tím.

Nebo myslíte že to ještě vytvrdne? Je to přední trojka, takže jistě chápete proč jsem tak v panice že zase vypadne.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Cituji zlaholka: Nebo myslíte že to ještě vytvrdne?

Dej tomu ještě čas, já taky takhle po svých vypadávacích peripetiích obvykle panikařím a zkoumu jestli to drží, ale ono to chce alespoň den si toho zoubku nevšímat a nekousat na něj.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zlaholka:
už to je po hodine uplne vytvrdnuté.Môžeš mať jedine pocit, že sa zub kýve.Či sa skutočne kýve, zistíš pri pohľade do zrkadla,ale nie jazykom,ale jemne prstami.Zub može byť ešte trochu citlivý, keďže tam bol zápal,ale po jeho odstránení toto rýchlo odoznie.A po 2 dňoch by si ho mala naplno zaťažovať,hrýzť jablko a podobne.
Ten pocit býva preto,lebo očný zub je zo všetkých zubov najhlbšie ukotvený v čeľusti.

mate

teda kousnout do jabka tak podle mě mi v něm zůstane,to se bojím te'd před svátky zkoušet ale po svátcích to prubnu a uvidím když tak půjdu na dolepení zase . Ale řekla bych že se kejve o když to udělám rukou,prostě cítím pohyb a stále ten zub beru jako cizí těleso, není jakoby "můj". Sakra to zase bude trápení s pitomým zubem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené