Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda tu někdo máte zkušenost s výpovědí spolubydlící. Mám v podnájmu byt, kde jsem jestě s jednou holkou. Jelikož bych si do podnájmu ráda přivedla i svého přítele, který tam pouze cca 14 dní přespává a nemá tam ani věci (má svůj podnájem), tak jsem jí chtělá dát výpověď.
Ona mne odbyla s tím, že se stěhovat neplánuje a že s tím nemám počítat. Samozřejmě jsem jí řekla, že nepočítám, že se odstěhuje ze dne na den, ale dostala by výpovědní lhůtu tři měsíce.
Podotýkám, že podnájemní smlouvu mám sepsanou s majitelem já a ona je tam uvedena pouze jako spolubydlící.
Nejvíce mne naštvala její naprostá arogance, protože mimo jiné v bytě zásadně neuklízí a půjčuje si mé nádobí jako by se nechumelilo, takže to je též jeden z důvodů, proč bych se jí ráda zbavila.
Je nějaká šance, že to můžu udělat bez nějakých větších tahanic? Děkuji předem za jakékoliv názory či zkušenosti.

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,

a ve smlouvě je uvedený nějaký vztah mezi tebou a spolubydlící, ve smyslu toho, že bys jí ty mohla dát výpověď? Pokud ne, asi to budeš muset pořešit s majitelem bytu, ten ji vypakovat může. Ale asi mu budeš muset dát dostatečné důvody, třeba že špatně zachází se zařízením bytu, že tam něco ničí nebo prostě jakkoliv porušuje podmínky smlouvy.

Není, je tam pouze napsáno, že "vedle podnájemce bude byt užívat spolubydlící". Podnájem je na dobu určitou do konce roku. Majitele jsem kontaktovala a řekla mu jak se situace má a čekám až spolubydlící zavola a on se jí zeptá na její stanovisko.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

řešili jsme něco podobného, ale s tím, že nám spolubydlící neplatil nájem, schovával se a ještě byl sprostý, vyhrožoval, nakonec se do bytu vkradl a skoro se stačil vystěhovat v tichosti, když jsme spali...drama až na půdu a následky z toho máme tedy dodnes..ale řešili jsme to od začátku s majitelkou a bylo to teda opravdu dramatické a pomalu za asistence právníků atd. po dobrém to tedy vůbec nešlo, ačkoli jsme se snažili dohodnout v klidu...takže nejdříve bych zkusila dohodu v klidu, pak se obrátit kdyžtak na majitele o radu, pokud je normální a v klidu, jak naše hodná majitelka ... jinak předat výpověď smlouvy k určitému datu a pak jedině vystěhování..

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Aha, se obávám, že nic víc udělat nemůžeš. Když bych byla opravdu zoufalá, možná bych ji zkusila i nějak vyštípat tím, že jí tam ten pobyt hodně znepříjemním... ale to by byla fakt až úplně poslední možnost..

Ona nájem normálně platí, ale pořád jí něco vadilo, tak jsem si anivně maslela, že možná bude i ráda. Já v otm bytu bydlím už tři roky a ji jsem sinašla přes inzerát. Všechno bylo v pohodě, dokonce jsem jí pozdžela bydlení když odjela na půl roku pryč, ale od doby co se vrátila, nedělá v bytě vůbec nic. A to je jí třicet a Ing.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím, že jí jen tak vyhodit nemůžeš, i když jsi na smlouvě uvedena ty a ona jenom jako spolubydlící. Já se jí ani nedivím, že nechce pryč, ono v dnešní době sehnat nějaký pěkný byt je docela fuška...

Cituji Vokounka29: možná bych ji zkusila i nějak vyštípat tím, že jí tam ten pobyt hodně znepříjemním...

Nezlob se na mě, ale to je dost dětinské.

Btw - nebylo by lepší najít si s příelem jiný byt?

Reaguji na Lady Flame: jiný byt se mi hledat nechce, v okolí máme oba přátele a především celý byt 2+1 je za 9000,- všetně všeho, což v Praze už asi nenajdeme a pokud ano, tak někde v kotěhůlkách na okraji.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ilovepeople: jiný byt se mi hledat nechce

Spolubydlící se ale zřejmě taky jiný byt hledat nechce...

Cituji ilovepeople: 2+1 je za 9000,- všetně všeho, což v Praze už asi nenajdeme a pokud ano, tak někde v kotěhůlkách na okraji.

Máme sice 2+kk, ale za stejnou cenu včetně všeho, v Praze v Bohnicích, na okraji si moc nepřipadám, je tady výborná dostupnost kamkoliv.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ilovepeople: A to je jí třicet a Ing.

bohužel to jestli uklízí nebu ne, tak nemá s věkem a vzděláním nic společnýho. Já bych tlačila na majitelku ať to začne co nejdříve řešit. Možná bych ji i napsala a ne jen volala.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, vezměte to taky z pohledu spolubydlící - jak by vám bylo, kdyby vás někdo chtěl mermomocí vystěhovat?

Reaguji na Lady Flame: Bydlíme v Modřanech, mám práci 15min. odtamtud a všechny přátele máme okolo bydliště(přítel bydlí v podnájmu s kamarádama 200m mě), takže si moc neumím představit, že kvůli jedné kravičce předěláme svůj život.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lady Flame: nebylo by lepší najít si s příelem jiný byt?

To je řešení, ale v dnešní době sehnat byt se rovná obíhání bytům, platba realitce, velká kauce majiteli atd. netvrdím že vždy, ale většinou ano.

Pokud bych byla někde zvyklá a spokojená, taky bych se nechtěla stehovat.

S majitelem bych to nijak neřešila, byt si pronajímáš ty a že jsi uvedla spolubydlící byla jen tvoje dobrá vůle. majiteli po vašich sporech nic není.

Pokud jsi rozhodnutá se jí zbavit a ona se nedá, asi bych začala jednat radikálně. Pokud s ní není domluva, oznámila bych jí, že se tam stěhuje tvůj přítel a at se do měsíce odstěhuje. Pokud by to nezabralo a ona ani po měsíci neodešla, vyměnila bych zámky a umožnila jí přístup jen pro odstěhování věcí.

Sice je to hnusné, ale její jednání také není fér a byt je dá se říct tvůj..

Chápu též druhou stranu, je to blbý, ale nenutím se ji sbalit za týden. A pokud např. neuklízí a pomalu ani nezdraví a furt si na něco stěžuje, tak proč to s ní neukončit?

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lady Flame:

Proto říkám, že by to byla poslední možnost a v opravdu velkém zoufalství. Krom toho, ono ta spolubydlící se asi taky úplně nechová jako dospělá.. na hrubý pytel hrubá záplata.

A kdyby mě chtěl někdo vystěhovat a dal by mi na to dostatek času a rozumně mi to řekl, asi bych se snažila domluvit. Bylo by mi blbě někde, kde mě nechcou (byť to není byt slečny zkladatelky). Pokud by to bylo možné, našla bych si byt jinde, není to zas tak těžké.
Přítel si v poslední třičtvrtě roce zažil stěhován třikrát, dvakrát šel radši sám, jednou mu řekli, že by měl jít, a vždycky se dalo nějak domluvit a nějak to zařídit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené