arrow
profile_image
Trieedy
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,

potřebovala bych poradit, nejlépe od někoho, kdo si je 100% jistý tím, že má pravdu. Jsem ve vedlejším pracovním poměru s jistou společností (VPP, zkrácený úvazek), již mám po 3-měsíční zkušební době a ráda bych na konci srpna odešla. Přemýšlím tedy nad tím, jak dlouhá je výpovědní lhůta, na internetu jsem totiž našla, že klasicky jsou to 2 měsíce, ale pro VPP je to 15 dní. Je to nutné pro včasné podání výpovědi, ale nechci ji podávat příliš brzo, protože se bojím, že by se mnou firma mohla ukončit poměr okamžitě a raději už během prázdnin nabrat někoho nového a zaučit ho, dokud je o práci zájem.

Otázky tedy zní...
Jaká je výpovědní lhůta pro VPP.
Jaká je výpovědní lhůta pro VPP ze strany zaměstnavatele (aby se nestalo, že já dám výpověď 2 měsíce předem, ale zaměstnavatel mě "vyhodí" už po 15 dnech).

Děkuji moc za odpověď

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaký máš typ smlouvy, co máte v ní sjednané?
Dříve byla výpovědní doba u VPP je 15-denní, jak ze strany zaměstnance tak zaměstnavatele. Dle nového zákoníku práce se už nerozlišuje mezi hlavním a vedlejším pracovním poměrem, výpovědní doba je tedy obecná 2-měsíční, musí být podána písemně a začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi. Tj. pokud podáš výpověď na konci června, pracovní poměr zanikne posledního srpna.

arrow
profile_image
Trieedy
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju moc, to abych už začala psát výpověď, mám určitě VPP, ale jak říkáš, pokud to je už ze zákona sjednocené, tak je to stejně jedno.

Tak děkuji za odpověď

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené