arrow
Neprodává v Bazaru

Mám 2 měsíce od operace (zmenšení+modelace), hojení proběhlo bez jakýchkoliv problémů, jizvy se zhojily rychle, s prsama jsem spokojená. Jizvy jsou místy výraznější, ale myslím, že nic hrozného.
Co mi dělá starost je pigmentace podél svislé jizvy (u obou prsů, foto mám v profilu). Během druhého měsíce se pěkně vybarvila do hněda, takže splývá s dvorcem. Svislé jizvy jsou ploché. Měsíc lepím silikonovými pláty. Nechápu, co to znamená? Máte s tím některá zkušenost?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji izidor: Nechápu, co to znamená? Máte s tím některá zkušenost?

Ano mám, mě takto zpigmentovaly všechny jizvy, po žlučníku, zmenšení i abdomino. Nedá se to nijak ovlivnit ani s tím nic dělat, někdo to tak má, bohužel.... Mě jizvy na prsou vybledly až po dvou letech

arrow
Neprodává v Bazaru

Aha, já jsem o tom právě nikdy neslyšela.Takže už to nikdy nezmizí? Myslela jsem, že někomu zpigmentuje sama jizva, ale proč okolo? Chjo Neuvažovala jsi(jste) o laser. odstranění? Jsem zvědavá jestli mi něco doporčí můj dr.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ona zpigmentuje jizva i okolí bohužel. Je to dlouhodobý proces, jizva a okolí postupně bledne. Na laser jsem chodila kvůli hojení, ale na pigmentaci to nemá vliv. O odstranění laserem jsem neuvažovala, protože obroušením kůže by se zase udělal strup po kterém by zůstala jizva a ta by zase ztmavla takže by to asi nemělo význam. Já jsem si byla nechat odstranit laserem pigmentové skvrny a výrůstky a taky mi zůstaly tmavé fleky. Postupně se to ztratí, ale chce to čas. Jak jsem psala u mě to trvalo 2 roky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak pokud je vidina toho, že to zase vybledne, tak budu zřejmě čekat

arrow
profile_image
Ayleen
od 19. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pigmentacia sa dá odstránit laserom. Ostrane strup, ale ten by sa mal zhojit pekne, ako pri odstránení znamienka.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené